Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF40

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:30

MF40

No kawalek drogi bym do ciebie mial jestem z Nowego Dworu Gdańskiego serce żuław musze stary kombajn sprzedac i dolozyc i kupic bo na 120 hektarow rekord jest za slaby hektar robie nim w 1h i 15min a w tym roku zniwa byly krotkie zeby zebrac z dobrymi paremetrami,a koszt wynajecia kombajnu u nas wacha sie 350 zl z szarpaczem ale twoje paliwo ale wcale sie nie dziwie kombaj to droga maszyna i najbardziej skomplikowana ze wszystkich

a wiesz moze czy w tych kombajnach byly montowane silniki ktore sie do nich nienadawaly?bo kolega kupil case 527 z silnikiem volvo bodajze 250-270 km i mowil ze chcial wziasc z silnikiem mercedesa bo merc to jednak kojazy sie zniezawodnoscia a dowiedzial sie ze nawet niemcy chcieli volvo bo byl specjalnie pod ten kombaj robiony a merc przekladany z ciezarowki i ciezkie podejscie bylo do niego i jeszcze jakos wade bodajze gdzies alej szedl ale nie pamietam dobrze

pozdro

No niestety nie zagłębiałem się co do innych silników w tych kombajnach,poprostu taki był więc go kupiłem z takim silnikiem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF40 Dzisiaj, 16:17
  •  

#22 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:37

MF40 Ja to bym kupił32 bo drogi mam wąskie a pola górzyste.Marzy mi się taki górski z autopoziomowaniem,ale w tym to laverda jest bardzo droga w porównaniu choćby do claasa

#23 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:55

MF40 nie wiem jak u ciebie ale u nas strach jezdzic z hederem jeszcze jak ktos ma te 4m to jakos ale ciezko wszyscy sie pchaja uwazaja kombajn za rower a wklacz tylko prawy kierunkowskaz to juz po rowie cie biora a tu zak bo d*pa zachodzi,dlatego juz nie myle w ten sposub ze bede jezdzil z hederem po drodze hodz te podczepianie i odczepianie jest uciazliwe ale co zrobisz

#24 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:54

MF40 Warto sie rozgladnac za MF 42 przejsciowka rok 98 u korbanka taki poszedl za 150tys brutto po wymianie łozysk na odrzutnikach, warto tez nadmienic ze ten MF 42 w budowie niczym sie nie rozni od FENDTa czy tez MF do roku 2005 albo i dalej ( te duze kwadratowe ) warto sprawdzic czy te 40 i 38 maja sita przeciwbierzne czy wspolbierzne, 42 ma przeciwbierzne, stol power flow dobry na polegle zboża a w rzepaku zas za duze straty juz na tych tasmach, dokladnie przestudiowalem wszystkie za i przeciw bo taki kombajn chcialem kupic. MF 42 to ten z taka ogromna kabina trzeba w kabinie z dwa dobre kroki zrobic by dojsc do siedzenia ;)

#25 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:19

MF40

Warto sie rozgladnac za MF 42 przejsciowka rok 98 u korbanka taki poszedl za 150tys brutto po wymianie łozysk na odrzutnikach, warto tez nadmienic ze ten MF 42 w budowie niczym sie nie rozni od FENDTa czy tez MF do roku 2005 albo i dalej ( te duze kwadratowe ) warto sprawdzic czy te 40 i 38 maja sita przeciwbierzne czy wspolbierzne, 42 ma przeciwbierzne, stol power flow dobry na polegle zboża a w rzepaku zas za duze straty juz na tych tasmach, dokladnie przestudiowalem wszystkie za i przeciw bo taki kombajn chcialem kupic. MF 42 to ten z taka ogromna kabina trzeba w kabinie z dwa dobre kroki zrobic by dojsc do siedzenia ;)

Jak mogłeś stwierdzić że na hederze Power flow gubi rzepak skoro go nie miałeś,ja jako użytkownik takiego zjawiska nie zauważyłem więc twierdzę że twoja teoria wyssana jest z palca!!

#26 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:38

MF40 bylem na pokazie ktory organizowal Korbanek Fendt6300 kontra Osadkowski CX8090. Po stole Powerflow pole bylo zielone po stole Veryfeed dosc czyste oba kombajny nie gubily na zadzie wiec ktoredy moglo to leciec ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 20:24

MF40

bylem na pokazie ktory organizowal Korbanek Fendt6300 kontra Osadkowski CX8090. Po stole Powerflow pole bylo zielone po stole Veryfeed dosc czyste oba kombajny nie gubily na zadzie wiec ktoredy moglo to leciec ?

Po pokazie pojechałeś zobaczeć pole jak wygląda po każdym z kombajnów?Wystarczy że kombajn będzie nieodpowiednio wyregulowany i straty gotowe,a jak do tego sieczkarnia jest włączona to nie stwierdzisz czy straty spowodował heder czy inny czynnik.

#28 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:41

MF40

bylem na pokazie ktory organizowal Korbanek Fendt6300 kontra Osadkowski CX8090. Po stole Powerflow pole bylo zielone po stole Veryfeed dosc czyste oba kombajny nie gubily na zadzie wiec ktoredy moglo to leciec ?

to co ty napisales mija sie z prawda bo stol zwieksza wydajnosc z hektara o kolo 250-500 kg ale niezapewnia mocki bez strat wiedz niewieze w to ze po stole samosiewow niebylo bo musialy byc bo rzepak jest roslina ktorej lan ruszysz i juz sie sypie wiedz sama kosa glowna i boczna powinny cos "osypac" ,w mojej okolicy kazdy ma stol o roznej szerokosci i roznych marek ale niewidzialem pola rzepaku zeby niebylo samosiewow po zbiorze jest to mankament zbioru rzepaku ja osobiscie stosuje sklejacz on w duzej mierze pomaga i luszczyny sie nieotwieraja pod wplywem wstrzasu czy deszczykow ale na groch niedziala niestety

wiedz niegadaj bzdur ze dzieki stolowi pole bylo czyste bo tak byc nie moglo

#29 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 10:46

MF40 Swojego czasu handlowałem trochę dużymi kombajnami a nie sprzedane robiły usługi.Ciągnika mf nie kupię nigdy,ale 38 i 40 to najlepsze maszyny na rynku biorąc pod uwagę ceny kombajnów. 38 nie odpuści w pracy żadnej 218 czy 2266,awaryjność znikoma i sto tysięcy mniej stoi cały rok za taką samą robotę w polu.Jedną 40 mam już 6 lat więc jeśli jakieś pytania to proszę.Dużo przy wyborze pomaga strona konedata.net

#30 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:49

MF40 koledzy a jak jest z awarjami i naprawa czesci sa calowe czy sa metryczne?Bo massey wywodzi sie z angli tak?A tam wszystko maja calowe,czy te kombajny byly skladane w europie po naszemu?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:15

MF40

koledzy a jak jest z awarjami i naprawa czesci sa calowe czy sa metryczne?Bo massey wywodzi sie z angli tak?A tam wszystko maja calowe,czy te kombajny byly skladane w europie po naszemu?

Pozdrawiam

W swoim MF wymieniałem kilka łożysk które bez problemu można kupić np.w Agromie,są na miejscu lub można zamówić,co do śrub nie spotkałem się w nim z nietypowymi śrubami.