Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drakeii

drakeii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:18

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Od niedawna nabyłem więcej ziemi do swojego gospodarstwa. Wszystkie grunty zajmują łąki kośne. Do tej pory korzystałem ze sprzętu wynajmowanego, dużo z tym było problemów i po dokupeniu ha postanowiłem być bardziej samowystarczalny. Główne prace wykonywane są w sezonie letnim: koszenie i presowanie (bele siana). Bele będą zbierane i zawożone do odbiorcy, w sezonie ponad 200 ton. Nie mogę sobie jeszcze pozwolić na drogi sprzęt i kilka ciągników, potrzebuję ciagnik....UNIWERSALNY do którego zamontuję też tura. Mam też pokosówkę E 303, daje ta maszyna radę ale czasami grzęźnie na podmokłych łąkach. Ciągnik przydaje się też wtedy do pomocy.
Na pewno ciagnik 4x4 i mocy 60-80km, myślałem o Zetorze tak do 40 tysięcy. Proszę o komentarz.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:27

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Jeśli ma być używany do 40 tyś to ursus(sam nie wiem), a jeśli nowy to polecam John Deere serii 5M (polecam) z ładowaczem czołowym.

#3 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2010 - 22:22

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne nowego mtz bleausa som bardzo wytrzymałe albo jakiegoś john deere ewentualnie mf ponad 2000 rak mf i jh lepszy komfort :huh: :huh: :huh: :D
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#4 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 23:21

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne niedawno u handlarza widziałem fajną renówkę 88km z solidnym 3sekcyjnym ładowaczem i U-914 jedno i drugie za ok 34tys zł

#5 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 grudzień 2010 - 00:02

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Jeśli chciałbyś coś z rodzimego sprzętu to może Ursus 4514 66km?? Mam w swoim parku maszynowego owy traktor (95r, 1900mtg), do niego mam założony ładowacz TUR4. Mało z nim pracuje ale daje radę. Mało awaryjny i ogólnie wytrzymały jest traktor. Ciężko będzie znaleźć zadbany egzemplarz z ładowczem w tej cenie, ale kto szuka ten znajdzie. :huh:

#6 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 08:26

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Nie wiem czy wiecie ale juz za niedługo dopłaty sie skończą wieć przedstrzebam przed kupnem łąk !!!
Jeszcze niedawno za dopłate za "ptaszki" osiagały kolosalne sumu a kto na tym korzystał jesli owe arealy mozna kosic po 1-Sierpnia
Podpowiem napewno nie Rolnik

A jeslli ktoś ma produkcje mleczna bądz prowadzi chów opasów i brakuje mu łak to juz za niedlugi czas bedzie miał siana pod dostatkiem bo jestem przekonany w 100% ze te cwaniaki z ARN i ARIMR trzymać tych ha. nie bedą !!

A co do ciągnika to bym bardziej skłaniał sie przy Ursusach

#7 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:47

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne ja poleciłbym ci coś z cięższej serii Ursusa lub Zetora np. 8145, ciągniki nie są aż takie drogie, mają powyżej 80km i wiele rzeczy sam możesz naprawićB)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:51

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Ja moge polecic Renault 9514 do 40tys juz kupisz w lepszym stanie, sprzet nie do zajechania, i mało pali B)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#9 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:57

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne  http://moto.allegro.pl/ursus-1014-i1364058003.html   ładny Ursusek i za nie wielkie pieniądze  B)

Ja rozglągał bym się za Ursusem 914-1014 z turem  ;)Albo za Zetorkirm np. 7745  ;)

#10 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 19:43

Nie wiem czy wiecie ale juz za niedługo dopłaty sie skończą

O czym ty mówisz... na razie to dążą żeby dopłaty były równe jak w innych krajach UE.. A ty już zabierasz B)

#11 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:06

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne za 40 tysiecu kupisz belarusa okolo 2000r z porzadnym ladowaczem czolowym! zawsze jakis zapas mocy jest ;D

#12 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:18

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne ten 1014 jest ciekawy, tylko szkoda, ze złów nie jest sprawny B)

#13 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:36

O czym ty mówisz... na razie to dążą żeby dopłaty były równe jak w innych krajach UE.. A ty już zabierasz B)

Kolego a powiedz mi kiedy owe dopłaty miały sie "zrównać" podaj rok!
Podpowiem ze mialo to nastąpic 2013r lecz KE stwierdziła iz to nie nastąpi.
Oj kolegu uwież mi DOPłATY nie będą WIECZNE.

Ps.A bieda w POLSCE rozpocznie sie od przyszłego roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share drakeii

drakeii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 09:39

Gospodarstwo 70 Ha, łąki kośne Dzięki za ostrzeżenie. Nie będę jednak na razie panikował. W tym roku zapłacili...mam dopłaty ptasie, siedliskowe, podstawowe i górskie (oczywiście nie do 1 ha), aha odzwierzęce też (hoduję konie). Koszenie po 1 sierpnia jest uciążliwe ze zwględu na pogodę, ale to siano jeszcze zwierzętom smakuje (moje konie nie narzekają). W okolicy uruchomili produkcę paliwa ekologicznego, skupują siano i słomę i ciągle im mało he he. Więc z nadmiarem masy nie będę miał problemu. Taka produkcja zajmuje mi tylko 2 miesiące i jest oczywiście dodatkiem do innej działalności nie rolniczej, nie dziwię się więc ostrzeżeniom skierowanym bardziej do prawdziwych rolników. Jak zabiorą dopłaty...cóż płakać nie będę. Ale w pewnym RDO-siu słyszałem że tych dopłat nie zabiorą tylko jeszcze dorzucą kasy, czas pokaże. Pozdrawiam.