Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy MTZ 82 TS pociagnie...??

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 12 październik 2008 - 21:09

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? ja nie rozumiem dlaczego ludziska chcą kupować jak największe sprzęty do swoich małych traktorów. Sprzęt musi być dopasowany odpowiednio optymalnie z małym zapasem mocy... co z tego, ze ktoś TSem ciągnie plug obrotowy 4x45 jak faktycznie ma taką wydajność co w zagonówce 4x40 i spali na pewno o wiele więcej.

Mój znajomy ciąga agregat ścierniskowy (7łap) 3m UG 150 konnym pronarem, plug do niego to ibis 4+ dokładnie 4x48 ale powiem ze pięknie się prezentuje w polu... swoje robi bo zostaje mu pewien zapas mocy, a prędkości tez ma odpowiednie... (nie zostawia za sobą redlin jak w ziemniakach). na początku uważałem, ze za małe te sprzęty do niego, teraz widzę pewną logikę w takim postępowaniu.

fakt faktem ze sprzęt musi być idealnie dobrany. Nie można liczyć, ze 90 koni starczy na 3 metrowego kosa "bo jak coś to najwyżej puści się gruber płycej na 8cm". to jest blednę myślenie... nie wystarczy poprzewracać słomy. a pamiętać trzeba, ze najlepsze efekty uzyskuje się prze prędkości 10-15km/h przy głębokości 10-12cm. hehe :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy MTZ 82 TS pociagnie...?? Dzisiaj, 16:44
  •  

#62 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 październik 2008 - 21:33

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? Ja pronarem na mojej ziemi ibisem obrotowym 3*42cm bez przedniego napędu nawet z miejsca nie rusze z przodkiem pod wzniesienie ma problem z przyczepnością a wcale tak głęboko nie robie bo około na 25cm orka zimowa.

#63 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:05

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? moj wuja ciagnie 4 x 40 obrotowy kverneland pronarem 1025a i ma co robic

#64 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 listopad 2008 - 22:15

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? nie wystarczy normalny 4 skibowy np. grudziacki ja mam taki i jestem zadowolony tez go zapinam do mtz 82
i zgadzam sie z Cihu dobrze mowi jak chcesz duzy plug to kup duzy ciagnik

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#65 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 23:01

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? i to jest logika ja ciagam belarusem 820 plug zagonowy 3 x 35 i sie czepiaja ze nie mam 4 x 40 i ztym duzym bede prykal 6, 5 km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 09:44

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? A u nas wuja na dosyc ciezkiej ziemi ciaga plug 4x40 ursusem 912. Jedynie jak jedzie orc typowa gline,to odklada jedna odkladnie. A drugi wuja podobny plug ciaga MF 120 konnym i mowi,ze jest w sam raz. I kogo tu sluchac?? :)

#67 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 11:40

czy MTZ 82 TS pociagnie...??

i to jest logika ja ciagam belarusem 820 plug zagonowy 3 x 35 i sie czepiaja ze nie mam 4 x 40 i ztym duzym bede prykal 6, 5 km/h

To jest nie wykorzystywanie mocy ciągnika, jak byś mu założył 4X35 to była by niewielka różnica, bo jak orasz 3X35 to jest tylko strata paliwa i czasu
Chłop ze wsi

#68 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 13:40

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? Pewnie że tak. Ja swoim na dotarciu też troche orałem 3x30 zanim kupiłem wiekszy pług no i fakt że szybko jeździłem ale to nie było wykorzystanie ciągnika ani też dobra orka. Teraz mam 4x40 i uważam ze jest to dobrze dobrany zestaw jak na moje ziemie

Nie cytujemy ostatniego postu - lysyrolnik

#69 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 09 październik 2010 - 20:01

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? Ja orze Akpilem 400CZH 5 Pronarem 82 TSA i sam się dziwę jak to sprawnie idzie! Normalnie na początku nie mogłem uwierzyć 2-ka szosowa i półbieg nawet pod górę MTZ jest wprost stworzony do orania!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 10 październik 2010 - 09:07

czy MTZ 82 TS pociagnie...?? ja swoim kumurunem ciągam 4 tura z uni i radzi sobie całkiem dobrze
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź