Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:29

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 skoro mozna miec wybor, to czemu z niego nie skorzystac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Dzisiaj, 05:50
  •  

#22 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:13

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Troche odbiegne od tematu ale co sadzicie o skrzyni Elektro Command.Ojcu chodzi glownie o prosty ciagnik za niewielkie pieniadze a w NH ta skrzynia jest w standardzie. Czy warto dokladac kilkanascie tys do RC czy PC?

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:17

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 jesli ma robic prace pociagowe to uwazam, ze warto.
u nas niuniek tylko opryskiwacz, rozsiewacz i trransport ogarnia, a czasem irytuje mala ilosc przelozen.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:21

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Skrzynia to nie wszystko. Modele z RC/PC mają większą masę własną, mocniejszy podnośnik i coś tam jeszcze inne jest. Koła są większe też. Pewnie chodzi Ci o Nh w wersji delta lub plus - jeszcze jedna różnica aczkolwiek delta i plus mają mechanicznie sterowaną pompę wtryskową a RC/PC maja już common raila.
tak jak kolega wyżej pisze na główny ciągnik lepiej mieć PC. EC trochę mało biegów czasem. U mnie ciągnik z EC jest raczej pomocniczy. Jednak zawsze lepiej EC niż Dual Command bo tam to całkiem lipa niby 24 biegi ale co z tego jak tylko 2 pod ciężarem.

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:45

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 zgadza sie, lepiej bym tego nie ujal :rolleyes:

jeno jaka jest roznica w cenie?

#26 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:50

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Lepiej 10 koni mniej ale z lepszą skrzynią. Wtedy kasa podobna będzie.

#27 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 00:29

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Użytkuję Pawercomanda i nie mam żadnych zastrzeżeń, niby droższa, ale się opłacało, a jak jeżdżę czasami z kolegą to jak obserwuje te wajchowanie to bym nie wyrobił gdybym miał taką skrzynię :rolleyes:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#28 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 00:42

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 O które wajchowanie Ci chodzi? w jakiej skrzyni teraz?
No a w zetorze to tez się trzeba namachać i tych guzików powciskać trzeba trochę żeby się bujnąć.
Ogólnie najlepiej mi się jeździ w transporcie ursusem 1212 - 1,2,3,4 i już 40 mam, trzy razy wajchę przełożę i spokój, redukować nie trzeba prawie, jak coś to trójka i zółw i idzie:D. Szybciej nim się rozbujam niczym w nh te guziki ponaciskam wszystkie. Szkoda że nie można biegów omijać w nh, czasem by to się przydało np na pusto jadąc.

#29 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 08:14

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 koledzy z tego co zrozumiałem to skrzynia 6x4 taka jaka jest w df czy jd jest bardzo nie wygodna i gorsza od RC i PC ?

#30 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 09:21

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 dobrze zrozumiales
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:05

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Z opinio człowieka który jeździł ciągnikami podobnej mocy skrzynia PS w JD nie szarpie na tyle co PC. Dodatkowo PC trzeba kalibrować, czego w JD nie trzeba robić. Ogólnie im bardziej wygodna i zaawansowana skrzynia tym większa strata mocy i trzeba się z tym liczyć.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:28

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 wieksza strata energii, ale lepsze wykorzystanie korzystnego przebiegu mocy ciagnika. poprzez lepsza skrzynie uzyskujemy znacznie lepsza charakterystyke trakcyjna, a do tego mozemy wykonac prace w lepszej jakosci i szybszym czasie, wiec ja bym sie tak stratami nie przejmowal.

PC w NH dostaniemy juz w malych ciagnikach, a w JD tylko w serii 8030, takze to tez plusik dla nh, w mniejszych johnach albo autopower, albo dzwignia jak w starze, nic posredniego.

#33 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 grudzień 2010 - 14:41

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Rzeczą oczywistą jest to że lepiej mieć więcej biegów i to w zakresie prędkości który najczęściej jest używany. a straty mocy na zaawansowanej przekładni nikt nie odczuje gdy będzie mieć więcej biegów do wyboru które można płynnie zmieniać beż konieczności zatrzymywania sie w polu.

#34 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:22

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 czyli lepiej mieć 24 biegi w df lub jd jak 18 lub 19 w nh

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:28

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 jesli w nh to skrzynia PC, to nie - lepiej jest miec mniej ale wszystkie przelaczane pod obciazeniem :rolleyes:

bylo juz napisanego dlaczego.

#36 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:58

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Ja sobie pozwolę tak napisać
1. Skrzynia bezstopniowa
2. Full powershift - Power Command 18 lub 19 biegów w nh, 16 czy tam 18 w case magnum, oraz jd od serii 8
3. Hexashift 4x6 claasa, dyna 6 4x6 MF
4. Range Command w NH - 3x6
5. Skrzynie 6x4 z DF, Same, Lambo
6. Electrocommand w nh - 4x4, Power Quad w JD i jego odmiany - 5x4
Potem wiadomo skrzynie z 1,2 półbiegami lub bez wogle.

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:12

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 wiecej producentow stosuje badz stosowalo full powershifty ;)

zapomniales o przekladni w mc'cormicku i valtrze, ktore rowniez zasluguja na uwage.

starczy tego OT ;[

#38 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:17

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Nie pisałem o valtrze i mc bo nie wiem jakie tam są skrzynie. Podałem tylko przykłady full powershiftów wiem że jest ich więcej.
Temat uważam za wyczerpany do głębi, każdy teraz powinien wiedzieć co jak i gdzie.

#39 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:21

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 Diler dał mi w standardzie do 6070 Plus skrzynie Sami Power Shift 16/16 co o niej sądzicie? Dodam jeszcze że ciągnik ma być jako główny w gospodarstwie. Prace jakie by wykonywał to: orka, brona talerzowa i transport. Czy lepiej dołożyć trochę kasy i wziąć inna skrzynie? Jak tak to jaką i ile trza byłoby dopłacić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:32

Skrzynia Power Command, a Range Command w T6000 zawsze jest lepiej dolozyc do lepszej skrzyni, bo to najwazniejszy podzespol w ciagniku, o ile tylko roznica w cenie nie zrujnuje twojego gospodarstwa ;)