Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sportem i rolnictwem :)

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:59

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Witam. Zastanawialiśmy się nad zakupem ładowacza czołowego. Jednak zrezygnowaliśmy z niego ponieważ zbyt często ciągnik byłby używany do innych prac. Moglibyśmy też kupić kolejny ciągnik z ładowaczem lecz na pewno byłby on o wiele mniej wydajniejszy od takiej ładowarki teleskopowej. Dlatego teraz zamierzamy takową kupić. Interesuje nas przede wszystkim marka JCB lub ewentualnie Manitou. W okolicy pracują 2 ładowarki JCB w tym jedna nowa kupiona kilka tygodni temu oraz jedna Manitou. Interesują nas ładowarki z ok. 1998-2000 roku. Wymiary nie grają roli, ale za to udźwig mógłby być min. 2,5 tony i wysokość podnoszenia min. 5m. Co do ceny to ok. 50 tyś. Główne prace jak by wykonywała to: przede wszystkim odśnieżanie dróg na terenie gminy, zwożenie bel ok. 1500 rocznie, ładowanie obornika z płyty i na polu, załadunek nawozu oraz jakieś tam dodatkowe prace. Proszę o podawanie modeli, które spełniają te kryteria i się dobrze sprawują oraz porównanie tych ładowarek czyli JCB i Manitou. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Dzisiaj, 23:16
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:07

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? 530-70 dość popularny model, udźwig 3 tony 7 metrów do góry. Części do JCB jest w bród i tych oryginalnych i zamienników, do Manitou hmm też są ale jakoś nie wiem. Sam mam dylemat jaką kupić tylko że ja biorę nową. I raczej już na 90% będzie to JCB. Model 531-70 albo 536-60 ale raczej ten pierwszy.

#3 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:10

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Ładowarka nadaje sie do odsnierzania? (Nic nie sugeruje) a z łyżką czy pługiem bedziesz odsnierzał?

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:25

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? A co by się nie nadawała, ja odśnieżam łyżką, a do drugiej z bocznym wysypem mam teraz lemiesz gumowy dorobiony i też odśnieża.

#5 Share pawe1304

pawe1304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:29

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? a może jcb 526
http://otomoto.pl/jc...-55-A27841.html

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:31

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? http://pphu-galkowsk...m-h-A19935.html tu jest wypaśna 530-70

#7 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:50

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Tylko, że ta co podałeś to trochę za droga. Kolega zaznaczył, ze cena około 50 tys.

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:53

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? fakt trochę poza budżet ale może warto dołożyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:55

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Dzięki za info @dawidg2. @dawid0605 no pewnie...tzn chodzi mi o odwalanie śniegu jak najdalej na pobocze bo z takim wysięgnikiem to się da zrobić natomiast turem za dużo nie poszalejesz bo dziś odgarniesz a jutro zawieje z powrotem. A to odśnieżania dróg chodzą sprzęty z pługami :) @pawe1304 właśnie na tym modelem się zastanawiamy ;) a ta 530-70 co znalazłeś kolego Dawid jest nie zbyt na nasze fundusze ;)

#10 Share pawe1304

pawe1304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:56

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? @dawidg2 masz rację fajna, ale jeżeli już coś doradzamy to może bliżej podanej kwoty, chociaż cięzko znaleźć coś ciekawego w tej cenie z podanego rocznika
http://allegro.pl/la...1350839194.html
http://allegro.pl/la...1363920749.html
@wanik39 napisaliśmy w tym samym czasie, a może coś takiego
http://allegro.pl/la...1363479315.html

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:58

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Spoko, podałem bo mi się ogólnie podoba, szybka skrzynia itd, amortyzacja ramienia też się przydaje. Ja taką właśnie kupuje ale nową. Dokładnie to Agri Super.

#12 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:08

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Dzięki za info :) @pawe1304 prezentują się nieźle...muszę się o nich trochę dowiedzieć

Nie wiem nie przekonują mnie te Merlo tym bardziej jest sprowadzona

#13 Share pawe1304

pawe1304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:18

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Akurat merlo podałem tylko przykładowe bo ceny dość przystępne są na allegro, nie chodziło mi akurat o ten egzemplarz. Z tych dwóch marek też skłaniałbym się ku jcb ;) Owocnych poszukiwań życzę :)

#14 Share pawel4

pawel4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 01:11

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Użytkuję 527-67 z połowy lat 90' Maszyna prosta w budowie i niezawodna. Pracuję podobnie do wymienionych przez Ciebie wymagań.
Ma koła R24 wiec radzi sobie w terenie i duży ciągnik zakopany wyciągnie... a przy tym gabarytowo jest nie za duża wiec i do obory wjedzie.
Pochodzi z całego typoszeregu... i o ile pamięć mnie nie myli to były 527-58, 527-67, 525-58, 525-67.

Drugie oznaczenie to silnik 58 bez turbo, a 67 z turbo.
A czym 527 i 525 różni sie to nie wiem... może wielkością?

#15 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 12 grudzień 2010 - 09:06

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? U mnie we wsi jest JCB 530-70. Ona jest już stara troche, ale nic w niej nie szykowali od nowości ;) To jest wielki + dla niej,dzięki temu widać jej znakomitą jakość. Robotnicy jeżdża nią ostro, i nie raz, chodzi całymi dniami w kurnikach, przy zwozie Big Pack'ów, itp. ;)
Tylko JCB według mnie, bo manitou u mnie nigdzie nie widać...a te JCB są sprawdone przez wiele użytkowników. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 19:11

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać? Mam jeszcze takie pytanie odnośnie dwóch ładowarek JCB. Możecie mi porównać dwa modele? Chodzi mi o JCB 528-70 oraz JCB 530-70. Podstawowe różnice między nimi i podobieństwa, która ogólnie lepsza i w użytkowaniu i w wytrzymałości? Bo z tego co się orientuję to ta pierwsza jest sterowana mechanicznie a ta druga ma już trochę elektroniki. Różnice jakie sam wychwyciłem to: ta pierwsza ma udźwig bodajże 2,8 tony i silnik z tyłu. Natomiast ta druga ma już udźwig 3 tony i silnik z boku kabiny. Co jeszcze mi możecie o nich powiedzieć? Którą wybrać? Z góry dziękuję za wszystkie informacje B)