wanik39

Jaką ładowarkę teleskopową wybrać?

Polecane posty

wanik39    6

Witam. Zastanawialiśmy się nad zakupem ładowacza czołowego. Jednak zrezygnowaliśmy z niego ponieważ zbyt często ciągnik byłby używany do innych prac. Moglibyśmy też kupić kolejny ciągnik z ładowaczem lecz na pewno byłby on o wiele mniej wydajniejszy od takiej ładowarki teleskopowej. Dlatego teraz zamierzamy takową kupić. Interesuje nas przede wszystkim marka JCB lub ewentualnie Manitou. W okolicy pracują 2 ładowarki JCB w tym jedna nowa kupiona kilka tygodni temu oraz jedna Manitou. Interesują nas ładowarki z ok. 1998-2000 roku. Wymiary nie grają roli, ale za to udźwig mógłby być min. 2,5 tony i wysokość podnoszenia min. 5m. Co do ceny to ok. 50 tyś. Główne prace jak by wykonywała to: przede wszystkim odśnieżanie dróg na terenie gminy, zwożenie bel ok. 1500 rocznie, ładowanie obornika z płyty i na polu, załadunek nawozu oraz jakieś tam dodatkowe prace. Proszę o podawanie modeli, które spełniają te kryteria i się dobrze sprawują oraz porównanie tych ładowarek czyli JCB i Manitou. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

530-70 dość popularny model, udźwig 3 tony 7 metrów do góry. Części do JCB jest w bród i tych oryginalnych i zamienników, do Manitou hmm też są ale jakoś nie wiem. Sam mam dylemat jaką kupić tylko że ja biorę nową. I raczej już na 90% będzie to JCB. Model 531-70 albo 536-60 ale raczej ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ładowarka nadaje sie do odsnierzania? (Nic nie sugeruje) a z łyżką czy pługiem bedziesz odsnierzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A co by się nie nadawała, ja odśnieżam łyżką, a do drugiej z bocznym wysypem mam teraz lemiesz gumowy dorobiony i też odśnieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Dzięki za info @dawidg2. @dawid0605 no pewnie...tzn chodzi mi o odwalanie śniegu jak najdalej na pobocze bo z takim wysięgnikiem to się da zrobić natomiast turem za dużo nie poszalejesz bo dziś odgarniesz a jutro zawieje z powrotem. A to odśnieżania dróg chodzą sprzęty z pługami :) @pawe1304 właśnie na tym modelem się zastanawiamy ;) a ta 530-70 co znalazłeś kolego Dawid jest nie zbyt na nasze fundusze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe1304    11

@dawidg2 masz rację fajna, ale jeżeli już coś doradzamy to może bliżej podanej kwoty, chociaż cięzko znaleźć coś ciekawego w tej cenie z podanego rocznika

http://allegro.pl/ladowarka-teleskopowa-jcb-527-i1350839194.html

http://allegro.pl/ladowarka-jcb-i1363920749.html

@wanik39 napisaliśmy w tym samym czasie, a może coś takiego

http://allegro.pl/ladowarka-teleskopowa-merlo-33-7-2001-jcb-i1363479315.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Spoko, podałem bo mi się ogólnie podoba, szybka skrzynia itd, amortyzacja ramienia też się przydaje. Ja taką właśnie kupuje ale nową. Dokładnie to Agri Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Dzięki za info :) @pawe1304 prezentują się nieźle...muszę się o nich trochę dowiedzieć

 

Nie wiem nie przekonują mnie te Merlo tym bardziej jest sprowadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawe1304    11

Akurat merlo podałem tylko przykładowe bo ceny dość przystępne są na allegro, nie chodziło mi akurat o ten egzemplarz. Z tych dwóch marek też skłaniałbym się ku jcb ;) Owocnych poszukiwań życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

Użytkuję 527-67 z połowy lat 90' Maszyna prosta w budowie i niezawodna. Pracuję podobnie do wymienionych przez Ciebie wymagań.

Ma koła R24 wiec radzi sobie w terenie i duży ciągnik zakopany wyciągnie... a przy tym gabarytowo jest nie za duża wiec i do obory wjedzie.

Pochodzi z całego typoszeregu... i o ile pamięć mnie nie myli to były 527-58, 527-67, 525-58, 525-67.

 

Drugie oznaczenie to silnik 58 bez turbo, a 67 z turbo.

A czym 527 i 525 różni sie to nie wiem... może wielkością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

U mnie we wsi jest JCB 530-70. Ona jest już stara troche, ale nic w niej nie szykowali od nowości ;) To jest wielki + dla niej,dzięki temu widać jej znakomitą jakość. Robotnicy jeżdża nią ostro, i nie raz, chodzi całymi dniami w kurnikach, przy zwozie Big Pack'ów, itp. ;)

Tylko JCB według mnie, bo manitou u mnie nigdzie nie widać...a te JCB są sprawdone przez wiele użytkowników. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie dwóch ładowarek JCB. Możecie mi porównać dwa modele? Chodzi mi o JCB 528-70 oraz JCB 530-70. Podstawowe różnice między nimi i podobieństwa, która ogólnie lepsza i w użytkowaniu i w wytrzymałości? Bo z tego co się orientuję to ta pierwsza jest sterowana mechanicznie a ta druga ma już trochę elektroniki. Różnice jakie sam wychwyciłem to: ta pierwsza ma udźwig bodajże 2,8 tony i silnik z tyłu. Natomiast ta druga ma już udźwig 3 tony i silnik z boku kabiny. Co jeszcze mi możecie o nich powiedzieć? Którą wybrać? Z góry dziękuję za wszystkie informacje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na ładowaczach teleskopowych www.merlo.com i przyznam, że wiele razy już wykorzystywałem system aktywnego hamowania. Czasami ktoś powie stop i pyk się zatrzymuje od razu. Zużycie paliwa znacznie lepsze. Z analiz wstępnych u mnie wynika, że po roku lekko ponad 10%, chociaż podejrzewam, że mogłoby być nawet do 20, bo trochę zaniedbań zrobiłem, no ale sam fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj