Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z napędem - Case 4230

161 odpowiedzi na ten temat

#101 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 10:39

Problem z napędem - Case 4230 jest dokładnie jak zrozumiałeś, jadąc wciskam sprzęgło i ciągnik zatrzymuje i jest jakby trzymany na hamulcu, powinien lecieć do tyłu i dodatkowo nie da się wyłączyć biegu wtedy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z napędem - Case 4230 Dzisiaj, 05:46
  •  

#102 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:49

Problem z napędem - Case 4230 hym może być ze sprzęgło nie popuszcza do końca sprawdzałeś czy jest płyn?? Spróbuj odpowietrzyć. Zbiornik z płynem masz pod przednią szybą pod tą pokrywą w kabine. Tak jak masz licznik to tam całkiem u góry na końcu. A odpowietrza się przy pedale sprzegła

#103 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:51

Problem z napędem - Case 4230 płyn jest zobaczymy z tym odpowietrzaniem :)
a wiesz coś może o tych półbiegach? guzik na lewarku reaguje normalnie przełącza na żółwia i zająca, a czujnik jest od dołu skrzyni bardziej od strony silnika tak ? Bo wczoraj sprawdzaliśmy i tak wynikało z tego, bo był prąd, masa wszystko wyglądało ok, ale półbiegów nie ma

edit: nie mogę znaleść tego odpowietrzania sprzęgła, a poza tym jeżeli by było zapowietrzone i nie wciskało się do końca to skrzynia by ciężko chodziła i harczała, a chodzi bardzo płynnie

Edytowany przez grzmot, 29 grudzień 2011 - 18:47.

#104 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:33

Problem z napędem - Case 4230 o pół biegach ci nie powiem bo mój ich nie ma :( A ten odpowietrzik wygląda jak smarowcznika do tawotu bardzo do tego podobna jest koło pedału na 100% zajrzyj dokładnie

#105 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:42

Problem z napędem - Case 4230 nie ma nikogo innego aktywnego z wiedza na ten temat?

#106 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:13

Problem z napędem - Case 4230 jak dochodzi prąd i jesteś tego pewny to zapewne elektrozawór jest uszkodzony albo jest problem z ciśnieniem ale raczej to pierwsze
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#107 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 14:06

Problem z napędem - Case 4230 no tak prąd dochodzi bo sprawdzaliśmy i było okej, a da się jakoś sprawdzić czy to elektrozawór czy to drugie ? ktoś tam wyżej pisał apropo jakiegoś innego elektrozaworu że za załączonym silniku można sprawdzić i powinno być słyszalne jakieś kliknięcie czy coś?

#108 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:29

Problem z napędem - Case 4230 elektrozawór około 1000zł kosztuje przynajmniej kiedyś tyle kosztował,(ma zmienioną konstrukcję teraz) najlepiej go wyjąć podłaczyć do prądu i wtedy będziesz wiedział na 100% czy działa
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#109 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:14

Problem z napędem - Case 4230 hmm mam pytanie jak wyciągnąć ten elektrozawór, od półbiegów oczywiście ;) czy da się tak od razu bo jest do niego dostęp, ale czy on mi się wykręci tak cały czy musze jednak odkręcać dekiel i dostać się głebiej do skrzyni żeby wyciągnąć to ustrojstwo ;)?

#110 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 18:31

Problem z napędem - Case 4230 nie wiem jak ty chcesz zrobić to z zewnątrz jak on jest w srodku , musisz zdjąc dekiel i oleju nie zapomnij spuścić
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share wojtasw

wojtasw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 20:12

Problem z napędem - Case 4230 czy istnieje możliwość pominięcia elektrozaworu od półbiegów????
Założyłem nowe tarczki od żółwia i zająca i na wysokim biegu ślizgają.... PROSZĘ O POMOC !!!

#112 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 01:02

Problem z napędem - Case 4230 Po co ktoś mógł odłaczyć sterowanie półbiegami? Odkryłem niedawno że przycisk uruchamiania/załaczania półbiegów wyciągniety jest z dźwigni zmiany biegów i ukryty jest pod plastikową osłoną kokpitu gdzie są wszystkie manetki sterowania podnośnika, WOM itd. Zaślepione tez jest okienko gdzie był podświetlony żółw/zając przy uruchamianiu półbiegów.. Ciekawe po co ktoś to zrobił.. Ciagnik ponoc pracował w transporcie w anglii, w miejskim zakładzie komunalnym.

#113 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:31

Problem z napędem - Case 4230 czy jest możliwość zapowietrzenia się hamulców, z powodu tego że przez całą zimne był olej spuszczony ze skrzyni ? Bo było robione koło elektrozaworu, ale i tak nic nie zrobione jeszcze znaczy wyciągniety został elektrozawór i czekam aż nowy przyjedzie bo mi znajomy sprowadzał, mam nadzieję że jak to założe to rozwiąże problem z półbiegami.

#114 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:02

Problem z napędem - Case 4230 TAK I TO JEST BARDZO MOŻLIWE PONIEWAŻ SĄ TO HAMULCE HYDRAULICZNE KTÓRE POTRZEBUJĄ OLEJ ZE SKRZYNI
Hamulce ,skrzynia, hydraulika to jest jeden olej i to było do przewidzenia

#115 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:29

Problem z napędem - Case 4230 WItam,

Mam mały problem z moim case'em, a mianowicie przy odpalaniu po dłuższym postoju bardzo długo trzeba kręcić rozrusznikiem zanim odpali. Wygląda to tak jakby na początku nie dostawał od razu paliwa do wtryskiwaczy tylko dobijał ciśnienie i po chwili gdy osiągnie odpowiednią wartość ciśnienia wtrysku zaczyna łapać. Wychodzi na to jakby paliwo cofało się z pompy podczas postoju, jak jest ciepły to pali na dotyk. Czy jest tam jakiś zawór zwrotny czy cuś takiego co mogłoby powodować cofanie się paliwa z pompy?

#116 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 05:45

Problem z napędem - Case 4230 Może łapie powietrzę? Zobacz koło filtra czy nie jest obciekły albo coś to go dokręć

#117 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:05

Problem z napędem - Case 4230 Sprawdzałem wszystko i nigdzie własnie powietrza nie zaciąga, wygląda tak jakby spuszczał ciśnienie paliwa z pompy wtryskowej

#118 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:09

Problem z napędem - Case 4230 może popką spuszcza paliwa z filtra do baku , najlepiej zamontuj zawrót zwrotny przed pompką i zobacz czy pomogło

#119 Share radzio741

radzio741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:49

Problem z napędem - Case 4230 witam wszystkich. posiadam takiego case i nie mam z nim wiekszego problemu.mam pytanie poniewaz moj ciagnik ma wąskie koła plus koła bliżniacze i bym się chcial zamienić na szerokie,
Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share RobciO1

RobciO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:02

Problem z napędem - Case 4230 Czy niski stan oleju hydraulicznego może być przyczyna nierozłączania napędu oraz częstemu niedziałaniu półbiegów w CASE 4230 ?

Dodaj odpowiedź