Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z napędem - Case 4230

161 odpowiedzi na ten temat

#61 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 07:54

Problem z napędem - Case 4230 Ja w środę jade na tartak a gdzie ty dokładnie mieszkasz koło piekarni czy gdize

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z napędem - Case 4230 Dzisiaj, 01:40
  •  

#62 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 08:14

Problem z napędem - Case 4230 Nie każdy kto się zajmuje hydrauliką siłową zrobi ciągnik to raz a dwa rozbieranie ciągnika na czesci i się zobaczy to niezłe podejście lepiej zaproś kogoś kto się na tym zna a nie kombinujecie w ten sposób , a po trzecie wymiana oleju bez szukania przyczyny to najleprze co możana zrobic, jak są opiłki to świerzy olej od razu będzie zanieczyszczony i kasa i olej i filtr psu w du....e. Najpierw trzeba znaleśc przyczynę żeby później usunąć skutek a nie na odwrót.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#63 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:03

Problem z napędem - Case 4230 co do tego oleju to olej może być starty albo kilka różnych w kupie więc nowy sie i tak przyda

#64 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:10

Problem z napędem - Case 4230 Po co od razu rozbierać cały ciagnik? Kolego Mariusz nie doczytałeś chyba dokładnie wiadomości, mówimy o elektrozaworze a nie całym ciagniku, a elektrozawór naprawi każda firma zajmująca się hydrauliką siłową, tym bardziej że firma Kodal zajmuje sie własnie miedzy innymi koparko ładowarkami, regeneracją i ocena uszkodzeń elektrozaworów, rozdzielaczy i innych rzeczy temu podobnych.

A sprawdzałeś jaki masz wogóle poziom oleju? a reszta tj podnośnik, załaczanie blokady mostu, sterowanie wyjściami hydraulicznymi działa tak jak powinno? Jeżeli reszta działa tak jak powinna to mozesz wpiąć się jeszcze z manometrem i sprawdzic jakie masz cisnienia robocze na wyjsciu hydrauliki.

Może być też tak, że układ hydrauliczny załącza napęd poprzez przesterowanie elektrozaworem prawidłowo, lecz reszta nie współgra. Musiałbyś to sprawdzić najlepiej w dwie osoby:
1. Jedna załącza napęd a druga na zewnątrz wsłuchuje się w przesterowanie elektrozaworu. Przy załączonym ciągniku słychać charakterysyczne stukniecie po załączeniu napędu, świadczy to o przesterowaniu cisnienia oleju przez elektrozawór.
2. Zapierasz ciagnikiem o jakieś drzewo przodem i po załaczeniu napędu sprawdzacie czy faktycznie wał przedniego napedu sie kręci, może problem tkwi w przednim moście. Sprawdź też od razu blokadę mostu czy działa.

Nie jest sztuką wezwać serwis i płacić grube pieniądze, a niestety serwis Case słono sobie liczy.. Jest dużo rzeczy które można zdiagnozować samemu.

Edytowany przez komand19, 12 kwiecień 2011 - 19:19.

#65 Share mat500

mat500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:32

Problem z napędem - Case 4230 Spokojnie jestem pewien, że sobie z tym poradzę na razi nie mam czasu się tym zająć .Do kolegi Mariusza wystarczy mieć trochę ambicji , wiedzy i jesteśmy wstanie poradzić z każdą usterką a nie lecieć zaraz po kogoś innego... popytać innych zebrać informację i wykonać proste jak pier****** . Jak naprawię to napiszę w czym leżał problem. A co do wymiany oleju to naturalna sprawa, że raz na jakiś czas taki zabieg jest konieczny. Zacznę od pomiarów ciśnienia i wtedy się wyjaśni.

Edytowany przez mat500, 13 kwiecień 2011 - 18:34.

#66 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 05:25

Problem z napędem - Case 4230 Powiedzcie mi jak wyjąc ten elektorzawór sprawdzałem dopływ prądu przez żarówkę i się nie zapaliła więc wziełem kabel od aku i podłączyłem do tego i tak nic nie dało. Powiedzcie mi na jakiej zasadzie on działa. JA zdjełem tą pokrywę i pod tym jest takie czarne gówno a na tym nakrętka ma 18 albo 17 klucz odkręciłem to i wyjełem jakąść część od tego ale nie wiem jak cały wyjąć

#67 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 08:53

Problem z napędem - Case 4230 Jeżeli sprawdziłeś przez żarówkę zasilanie elektrozaworu i poprzez podłaczenie bezpośrednie z aku +12V i nic nie pomogło to sprawdź jeszcze czy masz masę wogóle na tym elektrozaworze. Najczęstszym problemem jest własnie brak masy na elektrozaworze i wtedy obwód sie nie zamknie i elektrozawór nie zostanie wymuszony.

Najlepiej sprawdź miernikiem czy masz 12V na podłączeniu cewki elektrozaworu, albo doprowadź do cewki +12v i masę i wtedy zobaczysz czy elektrozawór reaguje

#68 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 08:59

Problem z napędem - Case 4230 Ten kabel co od niego odstaje to jest masa czy + bo przecież masa jest na całym traktorze

#69 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:14

Problem z napędem - Case 4230 Do cewki jest podłączona masa i +12V to że masa na całym ciągniku to wiadomo ale takie elementy jak cewki mają dodatkowo podłączona masę

#70 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 14:55

Problem z napędem - Case 4230 lukne jak będzie czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:05

Problem z napędem - Case 4230 Może ktoś zrobic dokładne miejsce lokalizacji śruby, gdzie odpowietrza się hamulce w tym ciagniku? Jakoś nie mogę znaleźc :/

#72 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:52

Problem z napędem - Case 4230 Ta śryba wygląda prawie jak kalimitka wiesz do smarowania jest schowana tak lekko . na tym tylnim moście jak masz podnośnik i tam to jest schowane zobacz dobrze bo jest do niej ciężki dostęp ponieważ są tam przewody hydrauliczne na nim

Ta śryba wygląda prawie jak kalimitka wiesz do smarowania jest schowana tak lekko . na tym tylnim moście jak masz podnośnik i tam to jest schowane zobacz dobrze bo jest do niej ciężki dostęp ponieważ są tam przewody hydrauliczne na nim

Daj emaila to ci fote wyśle gdzie to jest ok

Teraz mam pytanie co do tej cewki od elektroazaworu napędu czy ten kabel co od niej wychodzi to jest + czy - . Jak chciałem wyjąć elektromagnes to tylko wyjełem cewkę bo reszty nie wiem jak wyjąć a jak ją zdjęłem bo była na niej nakrętka na 19 klub to coś się stanie? Aha a pod ta ceką jak ją zdjełęm to była na takim bolcu i ten bolec był przykręcony nakrętką ale bałem sie go zdjąć

#73 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 06:38

Problem z napędem - Case 4230 Ten przewód który wychodzi od cewki to jest zasilanie na cewkę +12V.Część do której podłaczony jest przewód to właśnie cewka elektrozaworu, która po podaniu 12V wytwarza siłę elektromagnetyczną. Trzpień na którym osadzona jest cewka posiada wewnątrz tłoczek który pod wpływem siły elektromagnetycznej (po podaniu 12V na cewkę)otwiera przepustnice elektrozaworu. Sam elektrozawór stanowi cewka wraz z trzpieniem i korpusem elektrozaworu. Korpus elektrozaworu to część, do której doprowadzone są przewody hydrauliczne. Tak więc aby wyjąć elektrozawór trzeba wyjąć cały jego korpus. Jeżeli chcesz go rozbierać samemu to uważaj bo wewnatrz to jak w zegarku a potem cięzko złożyć. Sprawdz najpierw czy po podaniu 12 v wogóle elektrozawór sie przesterowuje może problem leży po stronie oleju albo innych podzespołach

#74 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 17:17

Problem z napędem - Case 4230 Tata olej wymieniał żal mnie nie było z hamulców nie wypompował wyleciało 25litrów a wlał 40 teraz poziom oleju jest o 10cm wyżej miż max czy to czemuś szkodzi dodam że mam przecieki i dużo mi ubywa

#75 Share kicek1911

kicek1911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 maj 2011 - 08:37

Problem z napędem - Case 4230 Witam Panowie! Man problem ze swoim Casem ( 4230 ) Otóż notorycznie zapowietrza się układ hamulcowy. Po odpowietrzeniu hamulce są takie że można wypaść przez szybę a po 2 dniach znowu nie ma hamulca. Czym to może być spowodowane? Nieszczelność? Proszę o pomoc

#76 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 maj 2011 - 15:53

Problem z napędem - Case 4230 co tu wiele pisać albo pompki do wymiany olbo olej bo może kiedyś dolewałes innego i jet za gęsty . Hamulce ma hydrauliczne nie na powietrze jak coś

#77 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 23 maj 2011 - 07:23

Problem z napędem - Case 4230 Jak pompki suche są to uszczelniacze na tłoczyskach muszą już puszczać a olej jest też ważny ale zapowietrzania raczej nie powoduje
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#78 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2011 - 15:57

Problem z napędem - Case 4230 Może być za gęsty i pompka nie może sprężyć

#79 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 24 maj 2011 - 07:13

Problem z napędem - Case 4230 Da rade to nie zima a przecież napisał że jak odpowietrzy to jakiś czas jest ok wiec musi być to wina nieszczelności
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:58