Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z napędem - Case 4230

161 odpowiedzi na ten temat

#21 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:30

Problem z napędem - Case 4230 Tak zgadza się jestem z Brodnicy Górnej i od kilku dni jestem (mam nadzieję) szczęśliwym nabywcą owego Case'a no ale zanim ruszy się nim do pracy trzeba wszystko posprawdzać a co chwila coś nowego wychodzi najgorzej właśnie z elektryką co chwila jakiś niepodłączony przewód znajduję.. I zastanawia mnie jedno, ciągniki w tym modelu mają półbiegi a tu odziwo jakoś nie ma tego przycisku od zmiany półbiegów, ale mszystko w tym tygodniu rozpracuję co i jak. Filtr oleju hydrauliki można gdzieś u nas dostać czy zamawiać z allegro?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z napędem - Case 4230 Dzisiaj, 09:16
  •  

#22 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 27 marzec 2011 - 20:28

Problem z napędem - Case 4230 Niekoniecznie. W tej serii było 3 rodzaje skrzyń: z półbiegiem, z rewersem, z biegami pełzającymi. Jeśli masz guzik na dźwigni biegów i obok niej kontrolkę żółw - zając, natomiast jeśli masz przy kierownicy po lewej stronie dźwignię podobną do ręcznego gazu to masz rewers a w dźwigni od grup masz tylko polowe i szosowe lub biegi pełzające.

#23 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:13

Problem z napędem - Case 4230 A no to w takim razie u mnie jest z rewersem skrzynia.
Mógłby ktoś zrobić zdjęcie w którym miejscu dokładnie sie odpowietrza hamulce w tym ciagniku?

Edytowany przez komand19, 27 marzec 2011 - 21:26.

#24 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:30

Problem z napędem - Case 4230 Masz jakąś dźwignię przy kierownicy po tej stronie co jest gałka gaszenia silnika?
Odpowietrzniki są tuż nad miejscem przykręcenia zwolnicy do tylnego mostu, poniżej wału podnośnika, śrubka z otworkiem, chyba na klucz 13.

#25 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:37

Problem z napędem - Case 4230 Ja mam rewers w swoim jest to fajne ale miałem już remont tego rewersu koszt 2000zł 8 tarczy małych pęknięta puszka w której były i uszczelki na uszczelki czekałem długo bardzo drogie 100 tata nie czekał kupił zwykłe za 5 wsadził i trzymają te za 100 walnoł wszawkę na tartau teraz się gdzieś tam walają. A kojażysz tartak w żurominie morze taka hala z czerwonym dachiem ? A jak masz na nazwisko?

#26 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:05

Problem z napędem - Case 4230 Chyba źle doczytałem bo po stronie lewej czyli tam gdzie jest gałka gaszenia silnika nie mam żadnej innej gałki typu ta po przeciwnej stronie od gazu ręcznego. Jedna gałka to biegi od 1 do 4 (i na niej powinien być teoretycznie przycisk półbiegów ale jest czarna zaślepka) a druga to wybór polowe-szosowe-wsteczne ale obog dźwigni zmiany biegów nie ma sygnalizatorów żółw zając, jest w tym miejscu czarna zaslepka

Mniej więcej chyba wiem gdzie ten tartak jest w Żurominie, jadąc od strony Borucina to chyba po prawej stronie od głównej drogi jak się wjeżdża do Żuromina. Niedaleko Sychta ma ubojnię a naprzeciwko tartaku po drugiej stronie drogi Naćk bodajże też prowadzi (bądź prowadził) skup zwierząt.

Czy gdzieś tu u nas mają w sprzedaży ten ojej Hy-Tran Plus i w jakiej cenie mniej więcej czy tez trzeba go na zamówienie brać? Raz że nie wiem jak ten w skrzyni wygląda, jak go wypuszcze to ocenię, a dwa nie wiem jaki tam jest wlany stąd tez nie wiem wtedy jakiego dolać żeby było ok.

Edytowany przez komand19, 27 marzec 2011 - 21:41.

#27 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 15:17

Problem z napędem - Case 4230 To masz inny rodzaj skrzyni zwykły ja bym sie cieszył im mniej elektoorniki to lepiej . Ten tartak jest około kilometr przed klukową hutą to dokładnie nowa wieś tam za zankiem jak jedziesz od borucina masz polną drogę i znak 8T to jest na tej samej drodze gdzie wakoz ma żwirownię. Olej napewno w kartuzach będzie

#28 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 14:08

Problem z napędem - Case 4230 A to w Nowej Wsi ten tarta, wiem chyba o który chodzi, mamy znajomych w Nowej Wsi Żynda i Klasa się nazywają.

Olej ze skrzyni dziś wypuściłem, filtr tylko na zamówienie dostałem. Olej jest czysty jak łza stąd chyba nie bedę go wymieniać całego, jedynie na dolewkę dokupię.. W hurtowni olejów w Żukowie koleś znalazł że do Case TransWay WB jest dedykowany, ciekawe czy można go mieszać z Hy-Tran Plus (o ile taki mam w swoim ciągniku ale tego niestety nie da się sprawdzić) a cały olej zmieniać na nowy to trochę kasy pójdzie..

#29 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:43

Problem z napędem - Case 4230 Ty byłeś w żukowie koło niebieskiego gimnazjum ja mieszkam za tym ogrodniczy koło tego sklepu a żynda i klasa mój tata zna hehe
A kojażysz może takiego karola z ręboszewa łysego co na takiej górze tam mieszka

Edytowany przez case4230lp, 29 marzec 2011 - 18:45.

#30 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:28

Problem z napędem - Case 4230 miałem dokładnie to samo tez nie rozłaczał mi napędu zmieniłem elektromagnes i wszystko teraz działa ok :)
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:40

Problem z napędem - Case 4230 Dzwoniłem do tego gościa w Żukowie właśnie tam koło gimnazjum.

Mniej więcej kojarzę tego Karola.

To jak Panowie mozna mieszać olej TranWay WB z Hy-Tran Plus? Wydaje mi się że skoro w specyfikacji są dedykowane do tego ciągnika to chyba składem nie powinny się różnić, oba syntetyczne więc chyba można zmieszać co?

#32 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 14:39

Problem z napędem - Case 4230 Musisz sie dokładnie dowiedzieć żeby sie nie zważył z tamtym ale jak jest prawie ten sam to chyba tak a spytaj się w sklepie bo widze że ci nikt tu nie pomoże. Ten karol to nasz pracownik ale tam nic mu nie gadaj xD a Jak case dobry będzie jaki pług do niego ?

#33 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 16:22

Problem z napędem - Case 4230 Olej cały nowy, za 40l niecałe 600zł TransWay WB :/ Silnikowy już wymieniony czekam tylko na filtr do hydrauliki. Czy układ hydrauliki po zalaniu nowym olejem trzeba odpowietrzać w tym ciagniku? Zauważyłem że na metalowym korku wlewu oleju hydraulicznego jest jakby odpowietrznik zamontowany.. Jeszcze do sprawdzenia poziom oleju w przednich zwolnicach, filtr powietrza wstepny przedmuchany a środkowy zgrubny jest ok, widać niedawno był wymieniony. Elektryka juz prawie skończona, radio z nagłośnieniem zamontowane.

Pług Kverneland 3x35 z zabezpieczeniami non-stop rama kwadratowa. Agregat uprawowy z kultywatora 2,8m z wałami podwójnymi, wałów jeszcze nie mam, szukam wzmocnionych ale nigdzie w okolicy nie ma.

Niebawem zrobię zdjęcia i umieszczę w galerii.

#34 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:05

Problem z napędem - Case 4230 Ja nic nie odpowietrzałem przy wymianie olejów. Weś mi zrób fote jak sie wymienia olej w zwolnicach. Radio jakie i skąd masz ?

A jak masz na imie bo karol się pytał

A jak masz na imie bo karol się pytał

#35 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:19

Problem z napędem - Case 4230 Według instrukcji wystarczy odpalić ciągnik na 3 minuty, a potem uzupełnić ewentualnie poziom oleju. Troszkę za mały pług do niego, 4x35 było by w sam raz.

#36 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:36

Problem z napędem - Case 4230 A możesz mi podać stronę z któej masz instrukcję ? No z tym pługiem to też zależy czy chce czy nie jak masz możliwość doczepienia to doczep mój wujek doczepił 4 i będzie ciągnął zetorem 7045 jeszcze nie próbował ale on ma góry jakby hehe zobaczym ale napęd blokada i jechana

#37 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:45

Problem z napędem - Case 4230 Oczywiście mam możliwość doczepienia kolejnych skib ale nie mam tak płaskich terenów żeby dokładać 4 skibę, 3 skibowy wystarczy, przerobię tylko zmianę szerokości pierwszej skiby na hydrauliczną regulację zamiast mechanicznej.

Radio z allegro kupiłem za 38zł odbiór rewelacja, wejścia USB i SD. Głośniki 2x35W także nie ma problemu z zakłóceniami dźwieku silnika.

Wymiana oleju w kołach: ustawić koła przednie tak, aby kurek poziomu był w dolnej pozycji, następnie odkręcić go i olej wyleci. Potem ustawić koła tak, aby kreska poziomu była równoległa do posadzki na której stoi ciagnik i zalać nowym olejem aż do momentu przelewania się przez kurek wlewowy (poziom oleju zgodny z kreska na obudowie).

#38 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:51

Problem z napędem - Case 4230 Te ciągniki sporo potrafią, więc w 3 skibach będzie się nudził, albo będziesz jeździł 1 szosową.
Instrukcję mam zwykłą, w formie książkowej.

#39 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 08:07

Problem z napędem - Case 4230 Lekko 4 dasz rade dostaw jak możesz zawsze możesz odkręcić . A dałbyś radę jaco skserować instrukcję ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 08:36

Problem z napędem - Case 4230 Panowie potrzebowałbym pilnie informacji:
Jest filtr hydrauliki i na nim załozony jest dodatkowo filtr siatkowy. W którą stronę musi być skierowany filtr siatkowy w stronę mostu czy w przeciwną w stronę koła? Bo wydaje mi się że stary był źle załozony.

Dodaj odpowiedź