caseih4230

Problem z napędem - Case 4230

Polecane posty

komand19    0

Chyba źle doczytałem bo po stronie lewej czyli tam gdzie jest gałka gaszenia silnika nie mam żadnej innej gałki typu ta po przeciwnej stronie od gazu ręcznego. Jedna gałka to biegi od 1 do 4 (i na niej powinien być teoretycznie przycisk półbiegów ale jest czarna zaślepka) a druga to wybór polowe-szosowe-wsteczne ale obog dźwigni zmiany biegów nie ma sygnalizatorów żółw zając, jest w tym miejscu czarna zaslepka

 

Mniej więcej chyba wiem gdzie ten tartak jest w Żurominie, jadąc od strony Borucina to chyba po prawej stronie od głównej drogi jak się wjeżdża do Żuromina. Niedaleko Sychta ma ubojnię a naprzeciwko tartaku po drugiej stronie drogi Naćk bodajże też prowadzi (bądź prowadził) skup zwierząt.

 

Czy gdzieś tu u nas mają w sprzedaży ten ojej Hy-Tran Plus i w jakiej cenie mniej więcej czy tez trzeba go na zamówienie brać? Raz że nie wiem jak ten w skrzyni wygląda, jak go wypuszcze to ocenię, a dwa nie wiem jaki tam jest wlany stąd tez nie wiem wtedy jakiego dolać żeby było ok.

Edytowano przez komand19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

To masz inny rodzaj skrzyni zwykły ja bym sie cieszył im mniej elektoorniki to lepiej . Ten tartak jest około kilometr przed klukową hutą to dokładnie nowa wieś tam za zankiem jak jedziesz od borucina masz polną drogę i znak 8T to jest na tej samej drodze gdzie wakoz ma żwirownię. Olej napewno w kartuzach będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

A to w Nowej Wsi ten tarta, wiem chyba o który chodzi, mamy znajomych w Nowej Wsi Żynda i Klasa się nazywają.

 

Olej ze skrzyni dziś wypuściłem, filtr tylko na zamówienie dostałem. Olej jest czysty jak łza stąd chyba nie bedę go wymieniać całego, jedynie na dolewkę dokupię.. W hurtowni olejów w Żukowie koleś znalazł że do Case TransWay WB jest dedykowany, ciekawe czy można go mieszać z Hy-Tran Plus (o ile taki mam w swoim ciągniku ale tego niestety nie da się sprawdzić) a cały olej zmieniać na nowy to trochę kasy pójdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Ty byłeś w żukowie koło niebieskiego gimnazjum ja mieszkam za tym ogrodniczy koło tego sklepu a żynda i klasa mój tata zna hehe

A kojażysz może takiego karola z ręboszewa łysego co na takiej górze tam mieszka

Edytowano przez case4230lp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Dzwoniłem do tego gościa w Żukowie właśnie tam koło gimnazjum.

 

Mniej więcej kojarzę tego Karola.

 

To jak Panowie mozna mieszać olej TranWay WB z Hy-Tran Plus? Wydaje mi się że skoro w specyfikacji są dedykowane do tego ciągnika to chyba składem nie powinny się różnić, oba syntetyczne więc chyba można zmieszać co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Musisz sie dokładnie dowiedzieć żeby sie nie zważył z tamtym ale jak jest prawie ten sam to chyba tak a spytaj się w sklepie bo widze że ci nikt tu nie pomoże. Ten karol to nasz pracownik ale tam nic mu nie gadaj xD a Jak case dobry będzie jaki pług do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Olej cały nowy, za 40l niecałe 600zł TransWay WB :/ Silnikowy już wymieniony czekam tylko na filtr do hydrauliki. Czy układ hydrauliki po zalaniu nowym olejem trzeba odpowietrzać w tym ciagniku? Zauważyłem że na metalowym korku wlewu oleju hydraulicznego jest jakby odpowietrznik zamontowany.. Jeszcze do sprawdzenia poziom oleju w przednich zwolnicach, filtr powietrza wstepny przedmuchany a środkowy zgrubny jest ok, widać niedawno był wymieniony. Elektryka juz prawie skończona, radio z nagłośnieniem zamontowane.

 

Pług Kverneland 3x35 z zabezpieczeniami non-stop rama kwadratowa. Agregat uprawowy z kultywatora 2,8m z wałami podwójnymi, wałów jeszcze nie mam, szukam wzmocnionych ale nigdzie w okolicy nie ma.

 

Niebawem zrobię zdjęcia i umieszczę w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Ja nic nie odpowietrzałem przy wymianie olejów. Weś mi zrób fote jak sie wymienia olej w zwolnicach. Radio jakie i skąd masz ?

 

A jak masz na imie bo karol się pytał

 

A jak masz na imie bo karol się pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Według instrukcji wystarczy odpalić ciągnik na 3 minuty, a potem uzupełnić ewentualnie poziom oleju. Troszkę za mały pług do niego, 4x35 było by w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

A możesz mi podać stronę z któej masz instrukcję ? No z tym pługiem to też zależy czy chce czy nie jak masz możliwość doczepienia to doczep mój wujek doczepił 4 i będzie ciągnął zetorem 7045 jeszcze nie próbował ale on ma góry jakby hehe zobaczym ale napęd blokada i jechana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Oczywiście mam możliwość doczepienia kolejnych skib ale nie mam tak płaskich terenów żeby dokładać 4 skibę, 3 skibowy wystarczy, przerobię tylko zmianę szerokości pierwszej skiby na hydrauliczną regulację zamiast mechanicznej.

 

Radio z allegro kupiłem za 38zł odbiór rewelacja, wejścia USB i SD. Głośniki 2x35W także nie ma problemu z zakłóceniami dźwieku silnika.

 

Wymiana oleju w kołach: ustawić koła przednie tak, aby kurek poziomu był w dolnej pozycji, następnie odkręcić go i olej wyleci. Potem ustawić koła tak, aby kreska poziomu była równoległa do posadzki na której stoi ciagnik i zalać nowym olejem aż do momentu przelewania się przez kurek wlewowy (poziom oleju zgodny z kreska na obudowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Te ciągniki sporo potrafią, więc w 3 skibach będzie się nudził, albo będziesz jeździł 1 szosową.

Instrukcję mam zwykłą, w formie książkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Lekko 4 dasz rade dostaw jak możesz zawsze możesz odkręcić . A dałbyś radę jaco skserować instrukcję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Panowie potrzebowałbym pilnie informacji:

Jest filtr hydrauliki i na nim załozony jest dodatkowo filtr siatkowy. W którą stronę musi być skierowany filtr siatkowy w stronę mostu czy w przeciwną w stronę koła? Bo wydaje mi się że stary był źle załozony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Ciężko powidzieć a nie pamiętasz jak wyjmowałeś Jaki masz e mail Albo ja to wyśle na email nowy i tam będzie zdjęcie ok

Sprawdź wiadomości na agrofoto i tam masz login i hasło na wp i tam jest fota

Edytowano przez case4230lp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Ok Dzięki bardzo mi pomogłeś z tym zdjęciem. Tak własnie załozylem jak na zdjeciu które mi podesłałeś ale teraz mam już pewność to mogę zalewać olejem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

JA mam cały schemat case hehe tylko musiałem się zarejestrować na takiej stronie i git hehe tam jest schemat każdego case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

A jaka to stronka?

 

Problem mam jeszcze z hamulcami a mianowicie prawy działa ok, lewy prawie wcale. Jak wciskam dwa na raz to też prawie żaden nie reaguje.. Problem moze tkwić w odpowietrzeniu tych hamulców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

odpowietrz przy zwolnicy i będzie dobrze..... jeżeli są jeszcze tarcze. Jeżeli nie pomoże odpowietrzenie to przepłucz dokładnie przewody od zbiorniczka do pompek i spróbuj jeszcze raz. Często zamulają się od kurzu.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

TEN koleś powyżej sie na niczym nie zna ja mam 15 lat i lepiej wiem . Są to hamulce na olej i nie jakiś zbiorniczek bo on jest od sprzęgła koleś. Hamulce biorą olej z hydrauliki ogólnie. U mnie nie działa lewy albo mam olej za gęsty albo pompka hamulcowa do wymiany. Ale ty sprubuj pierw odpowietrzyć a jak nie to smutno hehe. A co do tych tarcz to raczej jes t prawa i lewa a nie tarcze . A jak masz jakieś pytania to słuchaj jaco albo mnie . Mi olej cieknie wszędzie z mostu przewodów hydraulicznych wspomagania podnośnika eh.. a ta storna tu jestwciśnij tu link i tam jestem nowym klijentem wyściemniaj coś tam i potem po 1 godzinie dostaniesz coś od tej strony i potem logujesz wpisujesz model 4230 i masz

Edytowano przez case4230lp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Dzięki za informacje. Zostały mi tylko hamulce do odpowietrzenia. Jutro kończę składać odnowiony kultywator i czekam tylko na wały strunowe, po niedzieli pewnie pierwsze próby w polu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Ta strona to po prostu katalog części. W identyfikator wpisz: L177019 a w hasło: raitech. Potem wpisujesz model jaki cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komand19    0

Kilka pytań z obsługi:

1. czy mozna załączać napęd podczas jazdy czy trzeba się zatrzymać?

2. czy blokadę mostu można zalaczać podczas jazdy czy również trzeba się zatrzymać?

 

Niestety nie było w moim ciągniku przednich obciążników. Chciałbym dać je do wypalenia ale potrzebowałbym jakiś rysunek/wymiary tak żebym wiedział, jak powinny mniej więcej wygladać. Czy ma ktoś może takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Ja bym nie załanczał ale jak masz wyłonczony i hamujesz to sie automatycznie nałancza żeby lepiej wyhamować więc możesz włonczyć raczej jak przy hamowaniu sie włancza samoczynnie.

Podczas jazdy zależy czy skręcasz to bym nie radził ale w polu możesz ona się po kliku sekundach załancza tak samo jak masz 60 albo zetora 4x4 jak nie dajesz rady pod górę to blokadę no chyba logiczne że sie nie zatrzymasz i potem blokadę bo byś nie ruszył hehe więc możesz ja załanczam i żyje

 

Mam pytanie gdzie wlać olej na przednie piasty bo wchodzi tam podobno 0.6l ale nie wiem gdzie . jak by ktoś zrobił zdjęcia labo mi napisał gdzie dokłądnie a drugie pytanie kto wie grze można kupić elektrozawór od napędu bo pisałem z jednym i 1000 zł podobno kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj