Zaloguj się, aby obserwować  
remik14

fendt farmer 106 turbomatik

Polecane posty

remik14    0

posiadam ciagnik fendt farmer 106 turbomatik z 1974 roku czy ktos zna sie na takich ciagnikach?konkretnie chodzi mi o to ze ciagnik przestal jezdzic,a wszystko chodzi tzn.silnik,tur tylko niechce jechac. lekko ruszy sie przy wyzszych obrotach i nadal stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
;) kolego masz problem ze sprzęgłem,oberwała się albo zużyła tarcza sprzęgłowa tak wynika z twoich informacji,jeżeli wcale by nie ruszył to winny był by wałek :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Masz klapke z boku musisz obracać wałem az pokaże ci się śruba/korek w obudowie turbomatika. Oleju musi byc tyle aby się nie wylewał. Na fotkach to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik14    0

witam ponownie.sprawdzilem olej w sprzegle i jest,ale wydaje mi sie ze to bedzie cos innego,poniewaz gdyby to bylo sprzeglo to nie obracal by sie walek ztylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czymś obciążyć go na wałku, będziesz wiedział że turbomatik sprawny.

 

To w czym sprawdzałeś olej to nie jest sprzęgło to jest przekaźnik mocy, sprzęgło jest za nim. Jeśli on jest sprawny to pewnie tarcza sprzęgłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Znając życie i leciwy wiek ciągnika pewnie tarcza sprżęgłowa czy też tarcze się skończyły. Chociąż może też byc uszkodzenie jakiegos wałka czy tam trubu to temat rzeka. Coś mi się wydaje że bez wizyty u mechanika znającego się na rzeczy się nie obejdzie. Jak to się stało że przestał jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik14    0

jechal po prostej wmiare drodze,bez obciazenia,nie bylo nic slychac zeby cos peklo lub zazgrzytalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj