Polecane posty

krzysiu12    8

Witam!

Mamy w planach kupic mf 3080. Znalazłem już nawet jednego w dobry stanie i nie drogi. Tylko że ma on skrzynie 32x32 czytalem troche na forach ze ludzie narzekaja na te skrzynie podobbno znacznie lepsza jest 16x16. Mam do was pytanie czy ktos posiada taki ciagnik ze skrzynia 32x32? Jeżeli macie to prosze napiszcie jak wam sie sprawuje i czy nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Jak będziesz kupował to sprawdź czy rewers cicho pracuje włącz dźwignie przód-tył puść sprzęgło i posłuchaj jak chodzi a potem po kolei czyli: WOM ,napęd,przyspieszacz, podnośnik, hamulce, blokada. Potem przejedź się kawałek i zobacz jak chodzą biegi i jeszcze jedno te 32 przełożenia to dlatego że na rewersie ma jeszcze jeden bieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapol    0

32 ma na rewersie biegi a b a rewers może słychac w kabinie ja miałem skrzynie 16 i tez było słychac i nic sie niedzało sprawdz czy ehr dobrze chodzi bo jak nie to sie do tego nawet nie pakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

kapol i kukiteam oczywiscie wiem zeby wszystko posprawdzac. pisalem z kilkoma kolegami z forum i dali mi wskazówki.

Ale co z ta skrzynia? ta skrzynia z 32 przełożeniami psuje sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

kukiteam no wiadomo wszystko ma swoja wytrzymałość. ale podobno skrzynie 16x16 sa wytrzymalsze.

a ty przy swoim co robiles? i jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja mam 32x32 i super chodzi a mam już ciągnik 5lat jedynie 1 troche pierdzi przy włączaniu ale to przez złe użytkowanie mojego ojca, wiec nie wiem dlaczego masz jakieś zastrzeżenia wiecej biegów daje to że możesz dobrać odpowiedni bieg do obciążenia lub wykonywanej pracy, będziesz szanował i nie szalał to posłuży długie lata chyba że już kupisz zjechana ale i zjechaną możesz kupić 16x16


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na to nie ma reguły, czy kupisz 32 czy 16 to moze być tak samo wyjechana. Tylko przy 32 jest większe prawdopodobieństwo że była źle użytkowana bo są te grupy A i B i ludzie czesto uważaja ze można to przerzucać a tak naprawdę nie można. Moim zdaniem to większe prawdopodobieństwo jest jak się kupi ciagnik użytkowany w Polsce, bo mieszanie oleji i w ogole, różnie ludzie robia a na zachodzie to zasad przestrzegają. Ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

kukiteam no wiadomo wszystko ma swoja wytrzymałość. ale podobno skrzynie 16x16 sa wytrzymalsze.

a ty przy swoim co robiles? i jaki koszt?

U siebie robiłem rewers i wyniosło mnie to około 10 tyś. A teraz muszę jeszcze wymienić końcówkę WOM bo się ukręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

No to ja juz nie wiem co wybrac. i tak ledwo mi sie udało namówic ojca na mf a jak bedzie mial wiecej dołozyc to juz wcale nie kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

kukiteam najlepiej to jakiegos ursusa. myslal nad c385 z przednim napedem ale proboje mu wybic ten problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

kupuj MF będziesz miał całkiem inny komfort pracy i przede wszystkim oszczędność na paliwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

mateusz1995 wiem szukalem i renówek i zetorów ale to nie to co mf. a zetory duzo palą. nie chce robic tylko na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zetory dużo palą to prawda, ale np 914 ma taki sam silnik jak 8045 wiec na Twoim miejscu bym brał zetora bo sam mam teraz 914 to trochę głośno w kabinie no ale psuć sienie psuje a jak już to chwila i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja kupiłem MF-a dlatego że jest szybki i komfort dobry i trafił mi się z klimą, a zetor gdy sie coc popsyje to czesci tanie, a co do spalania to mf-3085 w orce głebokiej spalił mi 13-16litrów opału na 1hektar a kiedys orałem zetorem 3320 to spalił tyle samo co mf, ale nie wiem jak te większe zetory palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do spalania to wydaje mi się że strasznie dużo Ci pociaga, znajomy ora 3080 z kvernelandem 3 skibowym ale na dużych odkładniach, nieźle mu grzeje tak że hekatar kładzie i spalanie mówi że 10 litrów nie przekracza , chyba że jakieś bardzo cieżkie warunki;) co do 914 to spalanie bliskie pewnie też 15 litrów , zalezy też po czym się ogrze a co do 6 to na pewno sporo więcej :)

 

jak Ci klima działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Klima dobrze chłodzi, jest warta każde pieniądze, jesli twój 914 pali 15 l to nie jest dużo oczywisie przy głębokiej orce ok 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ale w lecie spokojnie da radę wysiedzieć w pozamykanej kabinie ??:huh: myślałem że to ogólnie dużo jest, albo i nawet mniej pali, bo na jeden kawałek oddalony 15 km i zaoranie 4 ha wypalił 80 litrów a hektara w godzine nie położy bo to akurat taki dziwny kształt ma to pole :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W żniwa prasowałem w największe upały to w kabinie było chłodno, tak że można dostac kataru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

kup masseya jeździłem tez zetorem ale to już niższa półka nie to wspomaganie ciężej chodzi podnosnik mniej wygodny i mf szybszy nie przerzucasz biegów miedzy nogami, nie mówie że zetor jest zły ale uważam że massey lepszy, a jak wybierzesz dobry to będzie służył przez ładne lata a co do remontu to nie ma co sie bac lepiej kupić ciągnik i po tych 10 latach remontować samemu niż ktoś miałby go remontować i sprzedać tobie


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj