Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszczędności w produkcji rolnej

71 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:44

Oszczędności w produkcji rolnej Biorąc pod uwagę aktualne ceny produktów rolnych oraz paliw, nawozów, środków ochrony roślin powinniśmy zastanowić się nad ograniczaniem ponoszonych kasztów. Interesują mnie sposoby innych na ograniczenia wydatków w produkcji rolnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszczędności w produkcji rolnej Dzisiaj, 10:15
  •  

#2 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:10

Oszczędności w produkcji rolnej no kolego za ten post należy ci się 5-tka a temu co napisze ci jakąś mondrą odpowiedź nawet coś więcej:) może trzeba się wrócić do lat 60-tych konik, widełki, kosa i na przód:)

#3 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:24

Oszczędności w produkcji rolnej chodzi by było tanio... ale nie kosztem efektywności :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:25

Oszczędności w produkcji rolnej Widzac ten temat tez od razu pomyslalem o koniku ale z drugiej strony to nie wiem czy by to byla jakas oszczednosc bo zamiast zaorac w godzine ha to by zeszlo dwa dni to juz strata w tym czasie mozna isc np do pracy. Dodatkowo taki konik to tez potrzebuje zjesc itd.
Z drugiej strony trzeba by bylo sie zastanowic nad ograniczeniem produkcji i nie dazyc do maksymalizacji plonow bo moze jakby tak rodzilo sie zamias 8 to 5 ton itd to by podaz byla mniejsza od popytu i ceny trzymaly sie na wysokim poziomie! po co przezucac mase jak moznaby te same pieniadze zarobic

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:29

Oszczędności w produkcji rolnej niestety mechanizacja i automatyzacja prowadza do spadku zatrudnienia osob w rolnictwie i maja zagwarantowac jak najnizsze ceny zywnosci, zeby stac na nia bylo wszystkich.

natomiast jesli cywilizacja bedzie dalej rozwijac sie w takim tempie, a biotechnolodzy nie wymysla jakiejs cudownej metody na mnozenie zywnosci to za 20 lat rolnik bedzie bardzo bogatym rolnikiem :rolleyes:

sposoby na oszczedzanie to:
stosowanie zlozonych narzedzi, ktore moga wykonywac wiele prac przy jednym przejezdzie,
uprawy bezorkowe,
wykorzystanie technologii gps w celu zminimalizowania przejazdow, obnizenia kosztow zwiazanych z nawozeniem, maksymalizacja zyskow poprzez precyzyjne nawozenie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:39

Oszczędności w produkcji rolnej @brzozak2 Fajnie by było gdyby za 20 lat nastała taka rzeczywistość :rolleyes: Obawiam się że jednak tak nie będzie. Będąc na wykładzie jakiegoś prof.( nieważne nazwisko) Stwierdził że na chwilę obecną dobre zagospodarowanie gleb w samej tylko Ukrainie da wyżywienie całej Europie.
Co do tematu przytoczę słowa mojego ziomka : BO najoszczędniej to by było rzucić to wszystko :rolleyes:
Tak serio pisząc to przy produkcji zwierzęcej trzymać jak największą obsadę na jednostkę powierzchni. Dążyć do większej efektywności chowu. Duża obsada ograniczy stosowanie nawozów sztucznych, drogich. Co do produkcji roślinnej jak wspomniano wyżej, jeśli się da zastosować uprawę bezorkową, dobór odpowiednich maszyn, przede wszystkim intensywniejsza eksploatacja maszyn.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#7 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:58

Oszczędności w produkcji rolnej Do oszczędności można zaliczyć również łączenie się w grupy producenckie. Wiadomo, że duży może więcej, może negocjować ceny.

niestety mechanizacja i automatyzacja prowadza do spadku zatrudnienia osob w rolnictwie i maja zagwarantowac jak najnizsze ceny zywnosci, zeby stac na nia bylo wszystkich.

natomiast jesli cywilizacja bedzie dalej rozwijac sie w takim tempie, a biotechnolodzy nie wymysla jakiejs cudownej metody na mnozenie zywnosci to za 20 lat rolnik bedzie bardzo bogatym rolnikiem :rolleyes:

sposoby na oszczedzanie to:
stosowanie zlozonych narzedzi, ktore moga wykonywac wiele prac przy jednym przejezdzie,
uprawy bezorkowe,
wykorzystanie technologii gps w celu zminimalizowania przejazdow, obnizenia kosztow zwiazanych z nawozeniem, maksymalizacja zyskow poprzez precyzyjne nawozenie.

Uprawy bez orkowe przeznaczone są przede wszystkim dla wielkoobszarowców. Może coś dla mniejszych?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:28

Oszczędności w produkcji rolnej Ja jestem z tych Mniejszych i bezorkowo od 6 lat wszystko :rolleyes:
Tak jak brzozak pisał:
Precyzyjne nawożenie
Maszyny złożone
Uprawa bezorkowa
oraz tak jak napisał mario grupy producenckie czyli zakup ŚOR nawozów a nawet maszych oraz wspólna sprzedaż plonów

#9 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:32

Oszczędności w produkcji rolnej mniejsi to jak nie widza opłacalności to niech biora dopłaty ziemie w dzierżawę albo zbożem zasiać i do jakiejś pracy. Pensja co miesiąc i pracujesz 8 godzin i lajcik a na gospodarstwie jeszcze przy jakiejś hodowli to trrezba 24 godziny byc na baczności że bedzie się do czegoś potrzebnym. Takie jest moje zdanie.

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 00:04

Oszczędności w produkcji rolnej

@brzozak2 Fajnie by było gdyby za 20 lat nastała taka rzeczywistość :rolleyes: Obawiam się że jednak tak nie będzie. Będąc na wykładzie jakiegoś prof.( nieważne nazwisko) Stwierdził że na chwilę obecną dobre zagospodarowanie gleb w samej tylko Ukrainie da wyżywienie całej Europie.

zapewne niebawem wszelkie ziemie zostana wykorzystane, wiec jak bedzie za 20 lat to zobaczymy :rolleyes:

nie mniej ja biedy do domu nie chce przygarnac.

Uprawy bez orkowe przeznaczone są przede wszystkim dla wielkoobszarowców. Może coś dla mniejszych?

6, 8, czy 12 metrowe maszyny sa zarezerwowane dla wielkich obszarow masz racje, ale na rynky sa takze 3 metrowe wersje :rolleyes:
janek jest na to zywym dowodem, ze sie da :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:00

Oszczędności w produkcji rolnej JanekJelonek można wiedzieć jakimi maszynami wykonujesz uprawę bez orkową? I jak wyglądają plony po takiej uprawie?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#12 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:07

Oszczędności w produkcji rolnej Przyłączam się do pytania. Dużo słyszałem o tej uprawie ale jakoś nie mam przekonania ze nie ma mniejszych plonów.

#13 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:06

Oszczędności w produkcji rolnej W średnich gospodarstwach udział czynników pracy i kapitału w oddziaływaniu na poziom dochodu jest dość zrównoważony. Z kolei w większych gospodarstwach, coraz większą rolê we wzrośœcie poziomu dochodu odgrywa czynnik kapitału. Nasuwa siê w związku z tym uwaga, że rentownoœść gospodarstw coraz bardziej determinuje poziom substytucji pracy ludzkiej kapitałem.

ps: Dodajmy jeszcze do tego dobrze dobrane zmianowanie, często oparte na międzyplonach.

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:35

Oszczędności w produkcji rolnej Tu piszecie jak zaoszczędzić. A ja się zapytam skoro jest tak źle to czemu niektórzy kupują nowy ciągnik 120 km na 15 ha?
Czasem mnie ktoś pytanie po co nie kupie większego ciągnika. Pytanie po co mi?? Od razu potrzebował bym większych maszyn bo użytkując maszyny małe z dużym ciągnikiem mija się z celem oszczędności.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:42

Oszczędności w produkcji rolnej kupi 120 km nawet na 15 ha, zrobi te same prace 5 razy szybciej i lepiej, bedzie mogl zastosowac nowocześniejsze maszyny, a pozostaly czas przeznaczy na pomnazanie majatku z innego zrodla, to sie nazywa osoba przedsiebiorcza.

jesli tobie wystarcza to co masz, to nikomu nic do tego, ale niech ciebie nie boli, ze inni sie rozwijaja.

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:45

Oszczędności w produkcji rolnej Czy zrobi szybciej?? Nie wiem. jakoś ja mam szybciej od niego obrobione. Do tego on musi pożyczać maszyny bo ma tylko grubera do tego ciągnika. Na resztę widocznie za brakło kasy...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:47

Oszczędności w produkcji rolnej No właśnie ja chce kupić 120koni na 15ha. mógłbym kupić 60 koni ale nie zapnę do niego pneumatycznego nabudowanego siewnika z agregatem bo nie produkują takich 1,5 metrowych agregatów.

#18 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:57

Oszczędności w produkcji rolnej Zrobi szybciej w polu i bedzie produkowal 5 tys tuczników rocznie, z zaoszczedzonej kasy kupi maszyny i bedzie mogl w spokoju zajac sie karmieniem swinej, a Ty w tym czasie bedziesz zasuwać 3512 z pługiem ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 11:22

Oszczędności w produkcji rolnej Gdybym miał nawet 80km to by służył tylko do orki i uprawy agregatem. Resztę czasu by stał. Przecież nie będę ciął trawy albo jej przewracał takim ciągnikiem bo się to mija z ekonomią.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 11:25

Oszczędności w produkcji rolnej Mój odnośnik
Zaprawszam do tego tematu tutaj wszystko jest opisane ;)