Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:14

Świeca płomieniowa Witam. Mam zamiar zamontować do c-385 świece płomieniową nie wiem jak to działa i na jakiej zasadzie i czy nie będzie od tego silnik cierpiał? Proszę o rady z góry dziękuje.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:20

Świeca płomieniowa Tak to działa ja na moim doświadczeniu ze świecą od MF :rolleyes:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:27

Świeca płomieniowa No właśnie kolega asharot pięknie to przedstawił!
Tutaj masz link do podobnego tematu http://www.agrofoto....wa/page__st__40 możesz sobie poczytać :rolleyes:

#4 Share pawel4

pawel4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:28

Świeca płomieniowa Jest wkręcona w kolektor dolotowy. Podczas rozruchu przepływa przez nią paliwo i zapala się od rozgrzanej spirali. Musisz mieć jeszcze pompkę do tego paliwa. Ręczną lub elektryczną.

Silnik nie będzie cierpiał.

A może lepiej elektryczną grzałkę w blok wmontować?

Sprawna C-385 powinna odpalać bez większych problemów nawet w silne mrozy bez grzałek i świec.

#5 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:34

Świeca płomieniowa To jest na jakąś substancje spalającą się typu olej opałowy nafta pobudzane prądem czy coś w tym stylu tżeba to zapalać zapalniczką ? Moja c385 ma już gżałkę i cuda niewidy i nie pali.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#6 Share pawel4

pawel4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:35

Świeca płomieniowa Na ON. Ze zbiornika. Sam się zapala od żarnika który jest w tej świecy.

#7 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:46

Świeca płomieniowa No dobra łapie. A jak przeprowadzić paliwo z zbiornika do świecy ?

#8 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:55

Świeca płomieniowa paliwo nie ze zbiornika tylko z przewodu paliwowego przelewu,ze zbiornika za małe ciśnienie, opadowo raczej nie da rady, zresztą jest już tyle podobnych tematów,wpisz świeca płomieniowa i zobacz
albo podejrzyj w mf 255 czy ursus 3512

#9 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:08

Świeca płomieniowa A czy filmik powyżej nie ukazuje jasno, że spływ grawitacyjny paliwa jest wystarczający? Tak pytam z ciekawości, było by to sporym udogodnieniem, dorobić malutki zbiorniczek nad świecą. Zamiast wpinać się w obwód zasilania pompy wtryskowej.

Tutaj jest przykład jak to jest rozwiązane w Fordzie Transicie: http://img20.imagesh.../4779/0054z.jpg
Zasilanie świecy pociągnięte jest z filtrów paliwa, przed świecą jest jeszcze mały elektrozawór. W podobny sposób można to rozwiązać w traktorze.

#10 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:13

Świeca płomieniowa elektrozawór jest niepotrzebny, świeca nie podaje paliwa gdy nie działa, a dodatkowy zbiorniczek to większy kłopot niż kawałek wężyka czy rurki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:16

Świeca płomieniowa No dobra coś wykombinuje, tylko mam jeszcze jedno pytanko. Na silnik o takiej pojemności to trzeba dwie takie świece czy jedna wystarczy ?

#12 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:17

Świeca płomieniowa tylko 1

#13 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:25

Świeca płomieniowa Dobra dzięki wielkie za rady. Pozdrawiam wszystkich którzy mi odpisali.

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:41

Świeca płomieniowa ale jak z grzałką nie chcę zapalać to poszukaj raczej winy w pompie wtryskowej, zaworach, lub tłokach z tulejami, oleju nie bierze?

#15 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:13

Świeca płomieniowa Silniczek to ma jak dzwon moc ma kopa ma tylko zimą niechce palić taka jest jego jedyna wada oleju od wymiany do wymiamy ani kropli nie weżmie.

#16 Share pawel4

pawel4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 15:45

Świeca płomieniowa Jak jest zdrowy to musi palić. Może już pompa wtryskowa siada, przy rozruchu nie daje wystarczającego ciśnienia i wtryski za słabo rozpylają.

Oleju jak wcale nie bierze to nie wiem czy tak dobrze... ten typ tak ma że lubi trochę oleju łyknąć.
Może wtryski leją i dlatego w misce nic nie ubywa?

Proponuję na początek sprawdzić wtryski i pompę...

#17 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 17:18

Świeca płomieniowa na początek sprawdz kąt wyprzedzenia zapłonu, poszukaj na forum jak to się robi, pózniej wtryski,najszybciej i najtaniej a pompę zostaw sobie na koniec

#18 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 09:18

Świeca płomieniowa Panowie powiem wam tak że kąt wyprzedzenia zapłonu ustawiałem, wtryski końćówki nowe, pompa jak by była na wykończeniu to by kopcił siwo, błękitno a kopci czarnym zdrowym dymem oczywiście po odpaleniu po rozgżaniu też. Może śmieszne ale ja tak zrobiłem. Jak podłącze mu grzałką i rozruch i jak suszarke od włosów włoże w kolektor i dostanie tam ciepłego powietrza na gary to od szczału poali, więc niechce latać z tą suszarką tylko zamontować coś takiego żeby na stałe było i chwilka się nagrzało i żeby zapalił.

#19 Share pawel4

pawel4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:34

Świeca płomieniowa A dajesz przy rozruchu gaz do dechy?
Czarny dym... to słabe rozpylanie... może jednak sprawdź pompę.. Nowe wtryski i przy rozruchu trudno jej przebić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:58

Świeca płomieniowa Gaz ręczny i nożny przy odpalaniu mam zaciągnięty do sanego końca. A z wtryskami to troche się żle wyraziłom mają dokładnie pzrzepracowane ze 250 mtg więc są w miare nowe. Nad pompą się zastanowie, ale teraz musze coś wymyślić bo będzie mi potrzebny i nie będzie czsu na regeneracje pompy.