Zaloguj się, aby obserwować  
ozon87

Jaki ciągnik 85 - 90km średniej klasy do 150tys brutto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ozon87    29

Witam wszystkich! Planuje zakupić ciągnik o mocy 85-90km do 150tys zł brutto. Pług 3skibowy obrotowy, oraz agregat uprawowy. Jakiej marki ciągnik polecacie? (piszcie ceny). Dodam że uprawiam głownie kukurydze więc pług musi być wysoki i powinien mieć duże odstępy między korpusami. Jaką szerokość agregatu proponujecie do tej mocy ciągnika? Piszcie jak to wszystko widzicie:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

Jeśli chodzi o pług to proponuję Kverneland 150 B - nowy lżejszy model do mniejszych ciągników. Katalogowa cena za trzy korpusy 31 000 zł netto bez rabatu. Solidny nowy pług. Tanie części i ogólnodostępne.

 

Na jakim areale ma pracować? Jakie warunki i ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Mogę polecić Deutz Fahra Agrofarma 410/420 sprytny ciągniczek, oszczędny, taki mały wariat :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jeśli chodzi o pług to proponuję Kverneland 150 B - nowy lżejszy model do mniejszych ciągników. Katalogowa cena za trzy korpusy 31 000 zł netto bez rabatu. Solidny nowy pług. Tanie części i ogólnodostępne.

 

Na jakim areale ma pracować? Jakie warunki i ziemię?

 

Jeżeli chodzi o areał to 25ha w większości III klasa. A co mślicie o pługach overum? Może ktoś posiada jakiś nowy i daje sobie rade z kukurydzą na ziarno bez wcześniejszych uprawek (glebogryzarka, talerzówka itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

Ja zaproponuje Landini DT 5-100H - Silnik Perkins 4 cyl. turbo Intercooler TIER 3 – 92.5 KM / 68 KW (ISO), Boczny wydech, Filtr suchy , Hydrauliczna za!"czanie 4wd , Przek!adnia (12+12) + Rewers Hydrawuliczny , WOM za!"czany hydraulicznie 540/750 obr/min , Zaczep tylny mechaniczny szybkiej regulacji typu CEE z Piton Fix + belka dolna wychylna , 4 rozdzielacze hydrauliczne , 340/85R24 - 420/85R34, B!otniki przednich kó! skr(tne , pneumatyka przyczep 2+1 i jeszcze jest pare zeczy w opcji jak komus potrzeba cos wiecej , jego cena to ok 140000 netto w takim wyposarzeniu jak na górze , albo Farmtrac 685 DT - 82KM lub 690 DT - 87KM silnik PERKINS 1104 D-44T spełniający normy emisji spalin Euro IIIA skrzynia biegów 24+24 z rewersem napęd na 4 koła hamulce tarczowe mokre

układ przeniesienia napędu konstrukcji włoskiej firmy CARRARO podnośnik hydrauliczny MITA cena 685 to ok 123 tys Brutto a 690 ok 127 brutto


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    0

ja polecam ci ciagniczek marki belarus 952.3 z rewersem ma on 100km zsynchronizowana skrzynie 2 predkosci wom chpdzo on yu mnie na 40h i w agregracie i pugu obrotowym gdy u nas byl lambordzini 105 a on powinien miec wiecej mocy to w tym plugi kopcil stekal wyl itop a ten ani dymka inc daje se spokojnie rade tylko jak do obrotowki to se kup na 2 silowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ten landini jest chyba dla gościa za drogi, ciekawe ile kosztuje DF 410, pewnie też powyżej 150tyś. słyszałem że same explorer i lambo evo3 jest tańsze a jest to to samo co DF. Ja też będę brał coś podobnego tylko do 145tyś. wybiorę między mc cormick cmax 95, case jx 90 albo nowy ursus 6834. co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja polecę ci NH TD5040 o mocy 88km lub TD5050 o mocy 95km, mamy TD5050, jest ciągnikiem, w którym nie ma dużo elektroniki, rewers mechaniczny, skrzynia 12x12 40km/h, WOM 540/1000 klima, pneumatyka, radio i kogut, 3 tygodnie temu daliśmy za niedo 132 tys zł brutto, ale po nowym roku NH drożeją od 15 do 20 tys zł(seria TD drożeje o tyle, a inne serie to nie wiem), a jeśli chcesz ciągnik, który ma więcj elektroniki to polecam NH T5040 o mocy 86km, ale cena będzie coś ok 150tys zł, albo i więcej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A co powiecie o ciągniku POL_MOT 9014h? Silnik perkinsa o mocy 92km za 114tys zł brutto, myśle, że to rozsądna cena. Może posiada ktoś ten model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no za tą cenę to chyba nawet się opłaca, a on ma chyba jeszcze podwozie Valtry??? to jest chyba to samo co Foton, znajomy ma Fotona 5lat z turem i śmiga, że aż miło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego powiem tak jx90 nam dali za pełne wyposażenie 128 brutto cene a DF agrofarm do konca roku promocja i za 410 w podstawie 114 netto licza sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

agrofarm 410 w tej cenie się wyrobi :P

co do case jx90 to są u nas na wsi 2, mają już ze 2lata, awarii z tego co wiem to nie było, jest jeszcze jx80 też bez awarii, case jx 95 lub jxu nie jestem pewien i w sąsiedniej wsi jx80 :) z tego co wiem to awarii nie było, dodam że właściciele dwóch jx90 i jeden jeszcze tego jx lub jxu95 to dobrzy moi znajomi ;) w jednym jx90 to tylko błotnik pękł i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Farmtrac 685 DT - 82KM lub 690 DT - 87KM silnik PERKINS 1104 D-44T spełniający normy emisji spalin Euro IIIA skrzynia biegów 24+24 z rewersem napęd na 4 koła hamulce tarczowe mokre

układ przeniesienia napędu konstrukcji włoskiej firmy CARRARO podnośnik hydrauliczny MITA cena 685 to ok 123 tys Brutto a 690 ok 127 brutto

 

Jeżeli chodzi o FT 685DT to mi sprzedawca z pod Wa-wy oferował sprzedać takiego za 117,500 zł brutto,a było to kilka dni temu i myślę że udało by mi się jeszcze coś urwać


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonidas    0
Napisano (edytowany)

Ja bym ci polecił zetora proxime 85 lub 90 cena to 125 tyś za 85 ,a za 90 130 tyś w wersji podstawowej

 

Za odkop tematu +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj