Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar 82 tsa pomcy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer1112

farmer1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:49

pronar 82 tsa pomcy chciałbym dowiedzieć się coś o pronarze 82 tsa mam zamiar go kupić i chciałbym wiedzieć czy warto proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar 82 tsa pomcy Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:07

pronar 82 tsa pomcy powiem wprost masz więcej kasy kupuj zaś zachodniego :lol: ;) :P
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#3 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:13

pronar 82 tsa pomcy Jasne że lepiej kupic coś zachodniego nawet poleciłbym Ci renie lub MF'a tej mocy ale jeśli chcesz miec ciągnik gdzie wszystko sam naprawisz i nie jest uczulony na właścicieli którzy nie dbają o ciągnik to możesz wybrac pronara
Na jakim areale miałby pracowac i jakie miałby zadania ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#4 Share farmer1112

farmer1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:17

pronar 82 tsa pomcy 70 ha W tym 40 ha orne reszta trawy ciągnik ma być prac ornych i zbioru a zetorek 12441 frontera ?

#5 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:01

pronar 82 tsa pomcy jak już kup se już MTZ z dobrym wyposażeniem kupisz taniej i bezdnie więcej służył nowego i większego :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#6 Share Margiel

Margiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:48

pronar 82 tsa pomcy Mam pronara 82TSA z 2001r i jako takich większych usterek nie było nie mogę narzekać ale u mnie pracuje na 21ha na 70 ha na pewno nie wybrał bym pronara wolał bym coś używanego zachodniego i trochę większego ok. 130KM

#7 Share Morfek

Morfek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2011 - 08:03

pronar 82 tsa pomcy Jako takich? to powiedz kolego co u Ciebie siadlo? Ja mam 7 lat chyba i jest duzo wad produkcyjnych.

Edytowany przez Morfek, 13 luty 2011 - 08:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 13 luty 2011 - 08:20

pronar 82 tsa pomcy Ja mam pronara 82sa (nieco słabszy od tsa)od 2006roku dokładnie od lutego. Mamy nabite ponad 2100mtg ale na ciągnik główny do gospodarstwa 70ha to troche przesada. Ja gospodaruje na lekko ponad 55ha i główny to JD6430 a pronio to tylko pomocnik i pracuje w turze. Jak bym miał jeszcze raz wybierać to raczej bym się zdecydował na jakiegoś NH czy przynajniej Zetora. Ciągnik taki nie ma rewersu a przypomne ze to XXIwiek.Słąbe w pronarach są sprzęgła bo sie palą (my wymienialiśmy już 3 razy), hamulce w pronarach też do rewelacyjnych nie należą, naped przedni tak jak w MTZ'ach lubi się rozłanczac i do tego ta wajcha ;)
Ile za takiego 82tsa teraz wołają? Ja bym sprzedał swojego 82sa ale narazie mi go szkoda bo kupiłem za ponad 100tys. ciągnik poszanowany a teraz nie wiem czy ktos dał by mi za niego z 60tys :(

#9 Share Morfek

Morfek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2011 - 08:37

pronar 82 tsa pomcy U nas tarcze od sprzegła x2, oska od sprzegla tez wymieniana bo pekla i nie wysprzeglalo, pierwsza od razu awaria i na drugi dzien byl serwis. Wszystko przez to ze taka mala oslonka na rozruszniku laczyla takie 2 kabelki i rozrusznik ciagle chodzil i sie grzal a wystarczylo tylko ja zdjac. Przeciek w kablach miedzy turem a ciagnikiem. Serwis byl niby cos zrobil ale troche bel sie wozilo i znowu przeciek to tato usunal jabkla i na krotko polaczyl i teraz tak jest i nie cieknie. Wajcha od napedu tak samo.. najlepiej sie ja mlotkiem wbijalo bo tęgo chodzila. Cos bylo ze w przednim napedzie siadlo ze nie chodzil tylko nie pamietam co. Awaryjne byly te modele 82a 82sa 82tsa 1025tsa. Nie wiem jak to jest teraz czy pronar cos poprawil w tych nowszych z serii P.

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 13 luty 2011 - 08:51

pronar 82 tsa pomcy Kolego seria P ma tyle wspólnego z modelami wymienionymi przez Ciebie, że na masce ma taką samą nalepkę. Ja mam 82 TSA i sporo już się zdążyło popsuć, ale ciągnik ma 14 lat i 9000 Mth. Patrząc na cenę nowej maszyny i remontów, to jest to całkiem tania maszyna.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#11 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 13 luty 2011 - 11:52

pronar 82 tsa pomcy @kalus77 no fakt że jakość średnia ale cena tego choćby zetora jak my kupowaliśmy TSA w 2005 to mój 90 tyś, a forterra 95km 136 tyś kosztowała więc różnica w cenie znaczna...

#12 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 13 luty 2011 - 18:43

pronar 82 tsa pomcy Wajchę od napędu to trzeba od czasu do czasu przesmarować(taki mechanizm zapadkowy z kulka)i chodzi miodzio. A ja swój napęd włączam podczas jazdy ale nie na chama tylko z wyczuciem:)Ciągnik bez fajerwerków ale robotę robi i dość oszczędnie (40ha ornego i 23łąk).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:21

pronar 82 tsa pomcy Ja pronara bym nie polecał ponieważ jakość wykonania jest dość słaba.Masz trochę łąk i jak pronar będzie dużo jeździł z prasą to wom trzeba często naprawiać( nie wiem co się dokładnie psuje, ale wom się ślizga pod obciążeniem).A jak masz ciężkie gleby to maks 4 skiby.Ogólnie jeździ się dobrze, tylko na początku jest problem z wrzucaniem biegów, ale trzeba nabrać wprawy i potem wchodzą gładko.Ale pronar ma niska cenę.Ja proponowałbym coś zagranicznego, może jakiegoś mf'a?

Dodaj odpowiedź