Skocz do zawartości

Zdjęcie

Adaptacja stodoły na oborę.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer1112

farmer1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:21

Adaptacja stodoły na oborę. Mam pytanko chcę adaptować stodołę 10 na 20 z cegły na oborę uwięziową dla trzydziestu krów mlecznych z wyciągiem obornika ile to może mnie kosztować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Adaptacja stodoły na oborę. Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:11

Adaptacja stodoły na oborę. Dołączam się do pytania??:lol:

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:05

Adaptacja stodoły na oborę. No należałoby postawić jeszcze jedną ścianę z pustaka od środka i jeszcze dać styropian pomiędzy mury, zrobić zbiornik na gnojowicę i założyć wyciąg, jak krowy mają stać w stanowiskach to jeszcze wmontować stanowiska, a co do kosztów to nie wiem, bo nie znam teraz cen materiałów, ale tanio chyba nie będzie :lol:

#4 Share farmer1112

farmer1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:20

Adaptacja stodoły na oborę. Interesuje mnie coś takiego http://www.rbprojekt...dernizacje.html

#5 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:31

Adaptacja stodoły na oborę. To chyba mija się z kosztami postawienia nowej obory od podstaw, a jak wybudujesz nową to możesz już sobie zaplanować co i jak, i masz pewność, że mury są nowe i trochę wytrzymają :lol:

#6 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:47

Adaptacja stodoły na oborę. :)Ja zastanawiam się nad adaptacją stodoły/obory o wymiarach 12m x 45m. Postawiona z kamienia polnego, ściany solidne, zakończone wieńcem betonowym. Należałoby wymienić eternit na blachę. I dostawić korytarz paszowy, ale on nie jest w zasadzie konieczny. Wokół ok. 4 ha łąk. Pod jałówki i opasy idealnie

#7 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:00

Adaptacja stodoły na oborę. Jeśli efekt końcowy ma być taki jak na zdjęciu, to się nie opłaca przerabiać.

Ściany z kamienia polnego są słabe, ale dobrze, że jest wieniec betonowy.

#8 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:31

Adaptacja stodoły na oborę. @mario3004 zależy kto jakie ściany ma na myśli :lol:

Cienkie z kamienia na glinę to sypka sprawa ;)

Tu akurat ściana ma 70cm, i solidny beton. Wkładu wielkiego to nie wymaga, ale odległość poważny minus :P

#9 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:52

Adaptacja stodoły na oborę. @farmer1112 to myślę że budowlanka co najmniej 100tys. Bo trzeba zrobić strop lub ocieplić dach, ocieplić ściany. Wstawić okna i stanowiska. Do tego szambo i płyta obornikowa. I w tej kwocie jeszcze się wyrobić. Do tego dolicz wyciągi (jak na 20 m to i linowe będą się sprawdzać) dojarkę i pomieszczenie na zbiornik i sam zbiornik też. Czyli starych do ameryki trzeba wysłać bo tak na start to 200tys liczę (i to aby zamknąć się w tej cenie bo jak tak na tip top i lans glans robić to i ze 300 trzeba wtopić). Ale dokładnych cen nie znam więc to tylko moje przypuszczenia. Jeśli się rażąco mylę to poprawiajcie mnie.

#10 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 22:29

Adaptacja stodoły na oborę. Prawda jest taka @farmer1112 ze wszystko zależy od tego jakie materiały zastosujesz, ile prac sam wykonasz.

1. Ściana w tej stodole rozumiem z podwójnej cegły?
2. Jaki stan dachu? Blacha, którą trzeba tylko docieplić? Czy całkowita wymiana?

Pozostaje kwestia wyciągu, dojarki, zbiornika. Nowe, używane, i za ile będziesz miał szczęście to kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmer1112

farmer1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 07:39

Adaptacja stodoły na oborę. Zastanawiam się nad połączeniem tej inwestycji z prowem i zastanawiam się czy warto

#12 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:07

Adaptacja stodoły na oborę.

Ja zastanawiam się nad adaptacją stodoły/obory o wymiarach 12m x 45m. Postawiona z kamienia polnego, ściany solidne, zakończone wieńcem betonowym. Należałoby wymienić eternit na blachę. I dostawić korytarz paszowy, ale on nie jest w zasadzie konieczny. Wokół ok. 4 ha łąk. Pod jałówki i opasy idealnie.

Problem w tym, że tę działkę ze stodołą mam 20km od gospodarstwa :rolleyes: taki psikus eh

Trzeba też wziąć pod uwagę jakie z tego będziesz miał dochody.

Mam pytanko chcę adaptować stodołę 10 na 20 z cegły na oborę uwięziową dla trzydziestu krów mlecznych z wyciągiem obornika ile to może mnie kosztować ?

Jeśli chodzi o prace budowlane to o kosztorysie pogadaj z jakimś budowlańcem (najlepiej jak będzie miał firmę)

#13 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:34

Adaptacja stodoły na oborę. Jak na PROW to tylko chyba nowe budynki można budować... nie jestem pewien, jeśli źle mówię to poprawcie mnie :rolleyes:

#14 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:53

Adaptacja stodoły na oborę. Na prow czyli na modernizację czyli odnawianie dlatego można też odnawiać stare budynki.

Edytowany przez andrzej2110, 10 grudzień 2010 - 22:14.
Cytowanie poprzedniego posta

#15 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:47

Adaptacja stodoły na oborę. PROW jak najbardziej obejmuje remont i przebudowę budynków. Ale osobiście radzę budować nową od podstaw bo wyjdzie niewiele drożej (zwłaszcza korzystając z dofinansowania) a funkcjonalność tego budynku będzie nieporównywalnie większa niż przebudowana stodoła.. Może koszty będą większe ale nerwów za to mniej bo przy przebudowie niemal pewne jest że wyjdą w trakcie niespodziewane dodatkowe wydatki...

#16 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:53

Adaptacja stodoły na oborę. A jeżeli stodoła ma całą konstrukcje dachu z drewna wraz ze słupami to czy po przerobieniu na oborę to drewno nie zgnije-no bo jak to w oborze-trochę wilgoci do tego ciepło w środku a na zewnątrz zimno???

#17 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 16:24

Adaptacja stodoły na oborę. Pewnie, że zgnije, a poza tym leżący na dachy śnieg pod wpływem wilgoci będzie cięższy co grozi naruszeniem konstrukcji dachu i zawaleniem się go ;)

#18 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:58

Adaptacja stodoły na oborę. @zetorek1607 Zapewniam że odpowiednio zabezpieczone drewno nie zgnije tak szybko jak myślisz. A jeśli chodzi o zmniejszenie kosztów to tylko to rozwiązanie wchodzi w grę. Ale ja też miałem 14 lat ;)

#19 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 07:54

Adaptacja stodoły na oborę. A czym można zabezpieczyć drewno w oborze przed gniciem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:30

Adaptacja stodoły na oborę. Na to nie ma doskonałej recepty ale przede wszystkim należy zastosować jakiś impregnat a później to trzeba się starać żeby w tej oborze nie było sauny czyli odpowiednia wentylacja. I w taki sposób więźba powinna wytrzymać te 30-40 lat.