Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciagnik lesny

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share freeman007

freeman007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 13:56

Ciagnik lesny Planuje w przyszlym roku zakup ciagnika MTZ do prac lesnych, jednak trudno mi sie zdecydowac na jakis konkretny model.
W gre wchodza 2 warianty.
1. Ciagnik(bez ladowacza) z przyczepa i ladowaczem.
2. Ciagnik z ładowaczem.

Ciagnik z ladowaczem:
a) typu TUR
b ) z ramieniem zamocowanym z tylu(jak w koparkach)

Wydaje mi sie ze powinien posiadac most krzyzakowy(czy Carraro czyms sie rozni?), monoblok, 2 silowniki, zwykla skrzynia(tansza),
Maska metalowa(tansza, solidniejsza).
Dobrze bylo by zeby sie zmiescil w 100tys. zl.

Nie musi byc w zabudowie lesnej(kwestia ceny).
Nadmieniam ze wogole nie znam sie na ciagnikach(tyle ile wyczytalem) i nie mam pojecia co to WOM i TUZ i do czego sluzy.

Moze macie dla mnie jakies wskazowki??
Z gory dziekuje za odpowiedzi

ps.
Dajacych dobre rady typu: poczytaj, slyszalem albo inne niepodparte zadnymi argumentami prosze sobie darowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciagnik lesny Dzisiaj, 04:52
  •  

#2 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 14:49

Ciagnik lesny Coś takiego, jak ta oferta:

http://allegro.pl/be...1346431171.html

Co do przedniego mostu: jeśli w turze to zapewne na moście krzyżakowym, powinien być mocniejszy, ale i ciągnik na takim moście jest chyba niższy (?)
Maska metalowa z pewnością mocniejsza.

Jeśli modele o mocy 80-95km, z turem to pewnie ok. 100tys. w tej kwestii to najlepiej popytac u sprzedawców.

WOM- przekaznik mocy (wałek), TUZ- to te ramiona podnosnika (trzypunktowy uklad zawieszenia)

U mnie w Belarusie 820 jest jeden siłownik c110, ma bodajże udźwig 3,5 tony.

Pod względem ceny najodpowiedniejszy byłby Belarus 820 na stożkach. Ten model na moście krzyżakowym będzie droższy o ok 8-10tys. od tego na stożkach ;)

#3 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2010 - 14:50

Ciagnik lesny Za tą cenę to spokojnie z zabudową byś miał 952 jeżeli chodzi o tuta to do lasu nie bardzo jeszcze zależy od tego jakie drzewo chcesz wywozi z tego lasu czy dłużyce czy metry czy jeszcze coś innego jeżeli metry to ja bym wziął ten wóz do wywożenia most to jaki chcesz wiem tylko że ten starszy most jest lepszy jeżeli chodzi o pracę w lesie i wysoki i wytrzymalszy jeżeli się jeździ cały czas w błocie jeszcze by było dobrze jak by miał wyciągarkę w razie czego to lepiej. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 15:06

Ciagnik lesny kup MTZa z przyczepą i HTS ja takim zestawem po lesie ganiałem tylko że 1014 tur spowoduje mniejszą zwrotność no i metry cięzko ładować turem na przyczepę bo te odpinanie i zaczepianie a jak cos to odpinasz przyczepe wyciągarkę na ramiona i poszedł ciągnik po dłóżyce
a co do mostu bierz na krzyżaku droższy to droższy ale las to ekstremalne warunki
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:43

Ciagnik lesny Po lesie lepiej jeździ sie bez TUR-a przeszkadza. a osprzęt z tyłu u mnie się nie sprawdzał. Najlepiej MTZ + przyczepę zrywkową. Zależy jeszcze do jakich celów sie go będzie używało.

Dodaj odpowiedź