pawel4

Główny ciągnik na 250 ha

Polecane posty

statek    140

jesli na prow to liczy sie moc nominalna a nie ta maksymalna na power boost


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 9.12.2010 o 09:38, adas323 napisał:

Przydała by się informacja jakie możesz fundusze na to przeznaczyć, moim zdaniem to główny ciągnik na tyle hektarów powinien być trochę większy od tych co wymieniłeś.

Skoro prowadzi uprawę bezorkowa to po co mu większy ciągnik? Deutz Fahr M650 spokojnie uprawia 180 hektarów w uprawie tradycyjnej. Więc nie widzę sensu zakupu większego ciągnika tak jak koledzy doradzają. 

Dnia 9.12.2010 o 10:02, PatrykGY napisał:

Tak jak kolega mówi wg mnie na ten areał to 200 km by się przydało,moim typem jest valtra t202 versu/direct zależy jaką skrzynie chcesz <klik>

t202

Zakup 200 konnego ciągnika na ten areał jest nie uzasadnione ekonomicznie. Mniejszym też zrobi i zostanie więcej w kieszeni. 

Edytowano przez Lexion1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 9.12.2010 o 16:08, gregory7 napisał:

TTV do transportu bije na głowę zwykłe skrzynie jak pisałem 2X 14 metaltecu to ok 30ton ładunku pod górkę na zwykłej skrzyni musisz redukować a tu lecisz bosst się załączy trochę zwolni ale wdrapie się dużo szybciej jak na manualnej,tak samo niby nikomu niepotrzebna prędkość min 32metry na godzinę a to nieocenione podczas załadunku przyczep z redlera ustawiam prędkość i"idę na kawę" a ładuje się samo ;) łagodne ruszenie w polu z rozsiewaczem czy nawracanie z pługiem na małych kawałkach tez maja swoje plusy... a jak większy kawałek ciężkiej roboty w polu to przełancza się na manualną skrzynie i ogień generalnie ciągnik bardziej w transport ale i w polu nie odpuszcza

5korpusów KUHNa multimastera mało nie wazy ale daje rade czasami wiadomo przód poderwie... mowa o standard obciązeniu

Chyba 32 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj