pawel4

Główny ciągnik na 250 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel4    0

Rozważam następujące modele Deutz-Fahr Agrotron m640, Valtra t 171, New Holland t7030. Ciągnik będzie pracował głównie z Horsch Terrano 3 fx, Horsch Pronto 3 DC, 4m brona talerzowa, rozsiewacz zawieszany 2T. Gleby w gospodarstwie średnie/lekkie (mozaika), pagórkowaty teren. Obecnie w uprawie bezorkowej. Zależy mi na uniwersalności ciągnika i dużej niezawodności. Oczekuję opinii i nowych propozycji.

 

Wg mojego rozeznania:

DF: najlżejszy, oszczędny, zbyt lekki przód.

Valtra: dobrze rozłożona masa przód/tył, silnik o małym wzroście momentu, skrzynia tylko trzy biegi pod obciążeniem

New Holland: średni w tej klasie, ciężki ciągnik, różne opinie na temat niezawodności.

 

Proszę o potwierdzenie/zdementowanie powyższych opinii oraz nowe propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Przydała by się informacja jakie możesz fundusze na to przeznaczyć, moim zdaniem to główny ciągnik na tyle hektarów powinien być trochę większy od tych co wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Tak jak kolega mówi wg mnie na ten areał to 200 km by się przydało,moim typem jest valtra t202 versu/direct zależy jaką skrzynie chcesz <klik>

t202


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0411milek    0

deutz m 640 waży w podstawie (tylko z podstawą do obciążników) 5970 kg to nam daje około 34 kg na konia

dokładając przedni tuz i obciążnik masa już jest około 7 500 kg to nam daje około 43 kg na konia

dwa lata gwarancji fabrycznej

zobacz ttv 620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

Fundusze na ciągnik do około 280 tys zł netto. Większego ciągnika nie chcę. Nie będzie już tak uniwersalny, no i przy tych maszynach nie będzie dostatecznie wykorzystany. Chyba że te 170 KM nie da rady?? Poza tym wzrośnie jego cena. Odpada ciągnik z bezstopniówką. Po pierwsze cena, po drugie obawiam się kosztów ewentualnych napraw. Do tej pory ciężkie prace wykonywał ZETOR 16145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Trochę źle mówisz że bezstopniowa odpada to jest naprawdę inna robota a przecież nowy ciągnik kupujesz żeby pracował a nie go remontować, z tych maszyn jedynie mogę polecić Deutza bo reszty nie użytkowałem i nie wiem jak się spisują, z deutzem nie mieliśmy jakich kolwiek większych problemów więc śmiało mogę go polecać, w kasie powinneś się zmieścić bo za m620 cennikowo jest 99tyś euro netto (nie wiem skąd ta cena) a po upustach wychodzi gdzieś koło 250tyś bo gadałem ostatnio z przedstawicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

adas323 piszesz o cenie ciągnika ze standardową skrzynią? TTV bedzie sporo droższy. Wiem że to inna praca... lepsza wydajność. Jednak cena stanowi bariere nie do przeskoczenia.

A jaki ciągnik DF użytkujesz? I jak się sprawuje?

Mi DF pasuję. Ale obawiam się o zbyt lekki przód i nie wiem czy warto dopłacić za przedni tuz tylko po to żeby wozić obciążnik. Standardowe obciążniki łącznie z podstawą ważą 1060 kg. Nie wiem jak ten ciągnik zachowywałby się np w piątce obracalnej zawieszanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Tak skrzynia standard, no wiadomo trzeba się trzymać funduszy jakie się ma, użytkuje DF M620 od prawie 2 lat, sprawuje się bardzo dobrze nic poważnego się nie działo, ciągnik oszczędny, wykonanie dobre, wart swojej ceny, tylko mi brakuje bezstopniowej skrzyni lub z dwa półbiegi więcej...

 

Ja mam z przednim TUZ-em kosztował mnie on 10tyś netto z obciążnikiem 1000kg a można i wziąć większy obciążnik, zaletą jest że jak ktoś się dużo porusz po drogach zwali obciążnik i przednia oś nie dobija się tak, ja użytkuje 4 obracaną Kvernelanda, i jest stabilny z nią nie wiem jak z piątką by było acz kolwiek kumpel targał Same 150 5 skib obracne i obciążnik tylko 600kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

W jakich pracach jest użytkowany? Na zdjęciu widzę że z tuzem z przodu i obciążnik chyba 1000 kg? Wystarczy do wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

teoretycznie wystarczy ale np komplecik z agregatem i siewnikiem zasypany to już jest sporo dla niego tylko że u nas są góry dość spore, dlatego też myśleliśmy zalać płyn w przednie opony, drogo to nie wychodzi a dodatkowy dobry balas zawsze jest i nie trzeba nie potrzebnie wydłużać ciągnika... A pracuje jako główny ciągnik i pomocniczy praktycznie wszystko robi od orki po grabienie siana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

Jaki agregat i siewnik?

Zalanie płynem opon nie do końca jest dobre. Opona jest twardsza i już tak dobrze nie pracuje.

Nie ma możliwości założenia obciążników na koła?

Na jakim areale pracuje?

U nas też górki. Ale balast po to żeby lepszy uciąg był czy żeby nie bujało na uwrociach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

TTV 620 TO ŚWIETNY UNIWERSALNY CIĄGNIK w do orki idzie jak jest potrzeba do KUHNa multimastera 5k i przy max szerokości orki nie ma problemów żadnych nie ma przedniego tuza tylko standard obciążniki w orce wrzucasz na manualną skrzynie i idzie jak przecinak vario nie cierpi,rozsiewacz axisa 3 tony a czasami i więcej się zmieści ;) ,w transporcie ciąga 2X 14 metaltechu obskakuje swobodnie agrotrona 180.ogólnie ciągnik naprawdę kozacki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Agregat kvernelanda NGM+DA nadbudowanym siewnikiem, a na koła nie ma możliwości z tego co wiem, już od wieków zalewają opony kiedyś tylko wodą i chodziło to co się teraz przejmować, a balast aby na uwrociach był stabilniejszy. Areał to 100ha, w tym pod pługiem 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ile litrów paliwa zaoszczędzi skrzynia bezstopniowa i w jakiej robocie? Po ilu hektarach zwróci sie koszt zakupu?

 

Czy poprostu jest lepsza wydajność ale nikt nie wie ile. Jak już coś takiego piszecie to poprzyjcie to jakimiś wynikami bo to take samo głupie stwierdzenie jak ,,mój New holland pali mniej w porównaniu do John Deera sąsiada''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Czytaj ze zrozumieniem i później się wymądrzaj, nikt nie napisał że jakieś paliwo zaoszczędzi tylko chodzi o wygodę pracy i że sprawniej praca idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

gregory7 - czyli można powiedzieć że standardowy zestaw obciążników w typowych pracach zapewnia odpowiednią stabilność? Nawet z piątką obracalną i dużym rozsiewaczem?

Czy gabarytowo TTV 620 jest taki jak M 640 ?

 

Czekam na kolejne wypowiedzi odnośnie wymienionych na początku tematu ciągników i ewentualnie inne propozycje. Dzięki za wszystkie spostrzeżenia i uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moim zdaniem jesli ciagnik ma sluzyc tylko i wylacznie w pole to mozna zrezygnowac z tej bezstopniowej ale wybrac skrzynie z duza ilościa połbiegów. Moim zdaniem PC w NH lub w innym ciagniku o 6 polbiegach na kazdym zakresie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
chodzi o wygodę pracy i że sprawniej praca idzie...

skrzynia nic za idiotę nie zrobi. Jak ktoś trochę orze czy cokolwiek innego robi to czemu miała by mu praca mniej sprawnie iść na zwykłej skrzyni? I jak to ogromna wygoda? Orałem trochę JD z skrzynią bezstopniową i nie powiedziałbym żeby popychanie dzwigni do przodu było jakoś niesamowicie wygodniejsze od naciśnięcia 2-3razy przycisku od pół biegów, ruszanie i praca jest taka sama, różnica polega na przyspieszaniu czy zwalnianiu ale tak jak mówiłem w zwykłej skrzyni sprowadza sie to kilku naciśnięć przycisku.

 

Może w transporcie z ciężkim ładunkiem jest to wygodniejsze niż zmiana 2-3 biegów ale bez przesady żeby nasciśnięcie guzika i popchnięcie wajchy było tak strasznie męczące w porównaniu do tylko popychania wajchy.

 

Wszystko jest dla ludzi ale niema co robić ze bezstopniówki świętego grala dla rolnika.

 

Bezstopniówka jest dobra w małych zwrotnych pomocniczych ciągnikach które muszą często przyspieszać i wzalniać, a nie w dużych pracujących w polu gdzie wrzuca się bieg i jedzie półgodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ja polecam Ci jak najbardziej valtrę sami mamy 5lat t140 i jak dotąd sprawuje się niezawodnie, jest bardzo oszczędna i wygodna. Tak jak napisałeś dobrze dociążony przód, a półbieg i jak najbardziej 3 wystarczają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

TTV do transportu bije na głowę zwykłe skrzynie jak pisałem 2X 14 metaltecu to ok 30ton ładunku pod górkę na zwykłej skrzyni musisz redukować a tu lecisz bosst się załączy trochę zwolni ale wdrapie się dużo szybciej jak na manualnej,tak samo niby nikomu niepotrzebna prędkość min 32metry na godzinę a to nieocenione podczas załadunku przyczep z redlera ustawiam prędkość i"idę na kawę" a ładuje się samo ;) łagodne ruszenie w polu z rozsiewaczem czy nawracanie z pługiem na małych kawałkach tez maja swoje plusy... a jak większy kawałek ciężkiej roboty w polu to przełancza się na manualną skrzynie i ogień generalnie ciągnik bardziej w transport ale i w polu nie odpuszcza

5korpusów KUHNa multimastera mało nie wazy ale daje rade czasami wiadomo przód poderwie... mowa o standard obciązeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0
Ja polecam Ci jak najbardziej valtrę sami mamy 5lat t140 i jak dotąd sprawuje się niezawodnie, jest bardzo oszczędna i wygodna. Tak jak napisałeś dobrze dociążony przód, a półbieg i jak najbardziej 3 wystarczają....

 

Na jakim areale pracuje, jako główny? Ile godzin rocznie pracuje? Nie brakuje mocy? Słyszałem że łatwo "zadusić" Valtre - mały zapas momentu. Na górkach to istotne.

W pagórkowatym terenie, na mozaice (piasek-glina-piasek, z górki, pod górkę) trzy biegi pod obciążeniem to mało. I jeszcze ten silnik SISU bez rewelacji. Tak to solidne ciągniki, masywne - ale czy robotę w moim terenie Valtra zrobi?

W testach DLG valtra w spalaniu wypada słabo szczególnie przy częściowym obciążeniu. Tak wypada T191 w testach DLG. Jak jest inaczej to dementujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Smiało mogę Ci polecić Deutz-Fahra, sam posiadam Agrotrona 165.7 jako głowny ciągnik właśnie na 250ha.Pracuje z naprawdę dużym pługiem Voogel&Noot XMS950 zawieszany, 5 skib.Owszem, przód jest lekki, ale z obciążnikiem 1000kg jest ok.Przedni TUZ warto brać nie tylko ze względu na obciążnik, przydaje się też w pracy.Ciągnik mam 3 lata, obecnie ma 1500mth i zadnej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

Z jakimi maszynami jeszcze pracuje?

U jakiego dilera nabyty? Jak diler wywiązuje się z serwisu? Ile kosztują przeglądy?

(ja tez z zach-pom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Kupowałem go w firmie Jarol w Barwicach koło Szczecinka.Z serwisu jestem zadowolony,co prawda z ciągnikiem nie było żadnych problemów,ale brałem od nich też kombajn zbożowy i gdy rozleciało się koło wariatora młocarni,załatwili, że uznano to za wadę fabryczną, mimo,że gwarancja już się skończyła.

Ciągnik pracuje jeszcze z głęboszem na 5 łap, agregatem upr-siewnym 4m, kultywatorem ścierniskowym i talerzówką 4m.

Identyczny ciągnik ma też sąsiad, z tego samego roku, na podobnym areale i też bezawaryjny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4    0

A może jakieś inne propozycje?

Może MF 6485? Nie wiem jak cenowo wygląda.

Albo dołożyć i JD 7430? Szkoda że tylko premium jest w tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj