Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszczelarstwo

369 odpowiedzi na ten temat

#81 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:21

Pszczelarstwo 200 uli w jednym skupisku to za dużo. :huh:
Max 40 lub 50 ;)
Ale dobrze robi, sam swoją pasiekę mam nieopodal lasu ;)

A co do maja to jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, a to ile wybrał z jednaj rodziny ?? :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszczelarstwo Dzisiaj, 23:17
  •  

#82 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 13:49

Pszczelarstwo Czemu uważasz że nie!! Przecież z tego co czytałem to można w małych ilościach podbierać po każdym pożytku np: rzepak, akacja, gryka, spadz i pewnie wiele innych. Nie wiem ile podebrał ale pewnie nie dużo.

#83 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 14:55

Pszczelarstwo Nie mówiłem ze nie, tylko mi się to wydawało mało prawdopodobne, a co do małej ilości to na pewno się zgodze ;) A to jaki miód wtedy podebrał?? :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:17

Pszczelarstwo Wujek zony to podebrał wielokwiatowy, bo pracuje i raczej mu się nie chce podbierać po każdym pożytku. Co roku jeszcze przeważnie ma gryczany (nie bardzo go lubię bo jest trochę piekący jak dla mnie), w tamtym roku miał jeszcze z przewagą spadzi.

#85 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 14:00

Pszczelarstwo Ja póki co jestem po 2 miodobraniach, pierwsze początek czerwca 13 litrów z ula, drugie połowa lipca 16 litrów więc jest bardzo dobrze.Marekczarna coś kiepsko u Ciebie tym bardziej ze mamy do siebie około 20 kilometrów:P

#86 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 17:04

Pszczelarstwo To gdzie mieszkasz ??? U mnie w czerwcu nie było czego wybierać <_< a cały lipiec pada dzień w dzień i nie ma zbioru :huh: ze tak powiem Lipa :P

#87 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 09:04

Pszczelarstwo wujek żony podbierał miód drugi raz i kicha prawie nic nie było! prawie cały lipiec deszcz padał i pewnie dlatego. Teraz to już pożytku raczej nie będzie

#88 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:22

Pszczelarstwo Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

#89 Share AndrzejW

AndrzejW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 09:29

Pszczelarstwo Witam. Wczoraj byłem na pasiece złożyć pszczołom życzenia noworoczne i przy okazji sprawdzić jak ma się sytuacja po sylwestrowej nocy. Na chwilę obecną 100% ładnie zimuje. Tylko jedna rodzina wydaje się być jakby troszkę niespokojna, profilaktycznie poszła do ula pułapka na myszy. Reszta spokojnie równo szumi.

#90 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:46

Pszczelarstwo Gdyby ktoś był zainteresowany hodowlą tych pszczół, polecam szczególnie w celu zapylania

http://tablica.pl/of...wli-IDCld5.html
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 06 luty 2012 - 17:35

Pszczelarstwo

Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

A po co osłuchiwać?? Co to da?? Zimą trzeba ograniczyć chodzenie po terenie pasieki tylko w celu wysypania trutki na myszy. A tak to niema co zaglądać itd, aż do wczesnej wiosny.

Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

A po co osłuchiwać?? Co to da?? Zimą trzeba ograniczyć chodzenie po terenie pasieki tylko w celu wysypania trutki na myszy. A tak to niema co zaglądać itd, aż do wczesnej wiosny.

#92 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:16

Pszczelarstwo Wiosna za pasem, więc można odświeżyć trochę temat. Ja przezimowały Wasze pszczoły ? U mnie są już po pierwszym oblocie i jak na razie chyba 100 % przezimowało.

#93 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 20 marzec 2012 - 21:20

Pszczelarstwo Pierwszy oblot już za pasem. Niestety spady są. 2 były słabe na jesień jednego myszy wykończyły, a reszte zobaczymy gdy zaczniemy przeglądy robic. Ale na to jeszcze pogoda nie pozwala.

#94 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:50

Pszczelarstwo Ja kupiłem 1 pusty ul, pozbijałem do niego ramki. Teraz szykuję miejśce na pasiekę, wycinam krzaczory tam gdzie ma być i po świętach zamówię wywrotkę piachu, by podwyższyć teren. Jak wszystko naszykuję, to przywiozę 3 ule na początek.

#95 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 18:02

Pszczelarstwo No u mnie 10 % padło. Już dwa razy przejżane, gniazda już ustawione. A oblot tu już dawno był u mnie. Nawet przyniosły trochę pyłku. Generalnie jest ładnie, mają sporo jedzonka.

#96 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:28

Pszczelarstwo ja kupilem 4 ule warszawskie zwykle teraz czekam na odklady maja byc okolo 15 maja.
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#97 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 12:02

Pszczelarstwo DamianO1996 nie jestem pewien ale piach to chyba idealne siedlisko będzie dla mrówek !!
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#98 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 maj 2012 - 17:35

Pszczelarstwo jak tam sezon sie rozpoczął u was panowie ? u nas pierwsze miodobranie za pasem na razie ok 13 litrów z ula miód rzepakowy. Nie jest źle pogoda nie sprzyjała. Trochę warroza zjadła u niektórych nawet 100% padło rodzin. Pomimo tego że pryskali apiwarolem. :( :( :(
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#99 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:37

Pszczelarstwo Poszukuje gryki w woj. Sląskim i opolskim macie jakieś namiary na większe kawałki ??
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 21:18

Pszczelarstwo Sieje ktoś na poplon grykę, tak by teraz kwitła i pszczoły miały pożytek?