łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pszczoły a opryski

kadman    0

@malutki popieram ciebie najlepiej zacząć przygodę z pszczołami od literatury. W mojej bibliotece znajduje się 3 książki ''Praktyczne pszczelarstwo"- Ss. Brzósko, J. Guderski. "Pszczelarstwo"- praca zbiorowa, "Hodowla pszczół"- wydanie drugie poprawione wszystkie 3 pozycje są z lat 50-tych i są nadal aktualne (słyszałem że w tych nowych książkach są błędy, ale nie sprawdzałem). Mimo posiadania tych książek większość wiedzy pszczelarskiej zdobyłem od Wuja ( 80 rodzin) u którego praktykowałem w wakacje i dziadzi (100 rodzin) którzy są dobrymi praktykami dlatego wypowiedz @andzej2110 też jest słuszna a nawet. Nie wiem dlaczego o praktyce nie pisałem w poprzednim poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

No tak jeśli masz kogoś z bliskiej rodziny kto może przekazać cenne doświadczenie to jak najbardziej trzeba korzystać póki jest okazja. Nie mniej jednak nie wszyscy mają w rodzinie głębokie tradycje pszczelarskie - choć przysłowie o rodzinie i zdjęciu chyba nigdy nie wyjdzie z użytku. Jeśli jednak na nauki mielibyśmy się udać do kogoś obcego może być ciężko - wszak wiadomo że sąsiad woli swoją wiedzę zachować dla siebie niż żeby tobie się coś w życiu udało. Taka mentalność Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A co oprócz uli trzeba żeby robić miód ? Chodzi o urządzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wiec tak.

Mam lat 16.

Mój tata ma pasiekę 25uli z rodzinami i ok 30 stoi pustych.

Zawsze to ja z nim zajmuję się pasiekę, chodzę normalnie w spodenkach i koszulce bez specjalnego kapelusza.

Nec nie czytałem na temat pszczół ale wiem dość dużo, bo mi tata mówi i się nieraz pytam.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 

Sprzedajmy miód po 20zł za słoik (na razie brak), i pytałem się taty to może sprzedać kilka uli pustych lub z rodziną.

Typ- Wielkopolskie.

Robione w własnym zakresie.

 

 

A kolega pytał co potrzeba to jeszcze potrzebna jest

-miodarka, odsklepiaczka, sito.

-dmuchawka

-specjalna odzież (jak chcesz)

- jakiś nuż itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Schemat.

Trudno podać mu robimy z pamięci tak aby w ramki pasowało dobrze.

A w mojej galerii jest jedno zdjęcie ula ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pszczelarz przywiózł 16 uli na maliny letnie. Do tego 1 ul powiększony trzmieli więc powinny być zapylone dobrze. A jeśli by ktoś z was tj. pszczelarzy chciałby przywieść ule np. na malinę jesienną czy chociażby gorczycę lub tatarkę. To zapraszam na PW.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sobie policz.

Jeżeli mocna rodzina to z 15l miodu wyciągniesz.

Ale jeszcze trzeba odjąć cenę cukru itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Witam, z Opatowa niestety nie jestem. Jestem z woj. pomorskiego. Prowadzę z ojcem pasiekę posiadamy 120 uli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Mokra wiosna i słaby ten rok się zapowiada, ale czekamy jeszcze na zakwit nabłoci i gryki może wtedy coś się podciągnie, ale narazie w ulach pustka a jak u was?

Mam pytanie czy ktoś z was z woj. lubelskie bliżej Zamościa miał by w ofercie na drugi rok w sprzedaży ok 15 odkładów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Witam ja posiadam 4 ule które zostały mi po dziadku, zajmuje się tym hobbystycznie ;)

Jest to bardzo ciekawe zajęcie i miodku też trochę jest :)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jaki jest koszt rozpoczęcia tej zabawy no powiedzmy że od tak np 2 uli i ile trzeba odłożyć kasy rocznie aby to żyło. W woj. Podlaskim w Szepietowie jak się nie mylę są organizowane jakieś tam kursy dotyczące pszczelarstwa podczas wiosennych targów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

Słyszałem, że ten sezon był dla pszczelarzy wyjątkowo mizerny - po pierwsze powodzie i niska temperatura, a po drugie CCD. Ponoć na świecie sytuacja jest już bardzo poważna i los pszczół stoi pod znakiem zapytania. A wiadomo przecież, że bez nich ciężko będzie o różnorodność biologiczną. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Chciał bym czysto hobbystycznie rozpocząć przygodę z pszczołami od kilku lat nikt się już u mnie tym nie zajmuje a wszystkie narzędzia pozostały


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Żeby rozpocząć zabawę z pszczołami to przede wszystkim dużo chęci potrzeba, tak jak pisali poprzednicy bez dobrej lektury i nawet małej praktyki u kogoś ciężko będzie ruszyć, trzeba wiedzieć kiedy dołożyć węzę, jak rozładować nastrój rojowy itd itp.Z kosztów no to chyba miodarka najdrożej wyjdzie, jeszcze zależy też skąd te pszczoły wziąć, czy odkład czy rójkę ściągać z drzewa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam pszczoły samotnice;

- Murarka Ogrodowa

- Nozycówka Pospolita.

 

Jest to mój drugi rok w którym utrzymuje te pszczoły w chowie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj