Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszczelarstwo

369 odpowiedzi na ten temat

#321 Share rolkar

rolkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:30

Pszczelarstwo

Olimp72 jaki dział specjalny?? o co w tym chodzi i przy jakiej ilości ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszczelarstwo Dzisiaj, 03:21
  •  

#322 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:27

Pszczelarstwo

No ja łącznie z tatą mam 160 uli także to nie jest problem przepisać na jednego, podobno że trzeba wejść w VAT i wgl ale nie mam czasu jechac sie dowiedziec

#323 Share rolkar

rolkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 15:59

Pszczelarstwo

jak będziesz wiedział coś więcej to pisz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pszczoły a opryski zobacz »

•  

#324 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:00

Pszczelarstwo olimp72  Z jakich okolic jesteś Jakieś większe miasto  ?? :mellow: :)

#325 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 09:43

Pszczelarstwo

Częstochowa-Radomsko:)

#326 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 12:13

Pszczelarstwo

Z radomska mam znajomego . Jakie pożytki u was są . Chętnie bym zamienił się miodami .Nie w tym roku bo łednie mi zeszły .  U nas hit to miód faceliowy W koo mnie sieją na potęge facelie Posiadam dobrą lipe . Po co wozić pszczoły można wymiane zrobić miodu . Korzystacie z praktykantów z szkół

#327 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 07:20

Pszczelarstwo

Nie ja sam z tatą pracuje :) U mnie to rzepak, lipa, akacja, spadź w przyszłym roku zasieję grykę zobaczymy co będzie. U mnie to raczej nie ma szns na zamianę bo w maju czerwcu mamjuż wszystko zamaiane ;p

#328 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 07:50

Pszczelarstwo

Nie wiem jak u was klimat Zasiałłem gryke i nic nie nektarowała . Wywiozłem koo łodzi i też marny z tego biznes Ponoć nektaruje na mazurach ,musze podjechać U nas dużo faceli Rzepak coraz gożej nowe odmiany słabo nektarują .

Edytowany przez Robertkujawy, 16 listopad 2015 - 21:06.

#329 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:43

Pszczelarstwo

Ja na rzepaku będę starał się głównie pozyskiwać pyłek i dużo węzy :)

#330 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 18:30

Pszczelarstwo

Moi drodzy czy ja jeśli będę  mieć 3 ule muszę je zgłaszać do powiatowego weterynarza ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 21:05

Pszczelarstwo

Na rzepaku to norma .Miód mało chodliwy . A wosk i pyłek w cenie  ....

Gosiaczek120 Nie ma takiej potrzeby .Jak masz 16 uli i chcesz dofinansowanie do uli ,leki sprzęt itp.

3 ule dla własnej potrzeby hobby  :)  :) 

#332 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:19

Pszczelarstwo

To nie chodzi o to czy hobby należy zgłosić się do PLW , poniewaz chodzi o choroby np Varoa i zgnilec , po za tym u PLW można kupić leki.

#333 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:16

Pszczelarstwo

Nie chce się wymulac , lecz czy widziałeś u siebie nadzór  .Ja robie inną strategie. Wszyscy którzy zwrócą się o pomoc i komu sprzedam odkłady raczej pomagam w leczeniu . Mam trochę doświadczenia i szybko wyłapie problem .Najgorsi to ci starzy pszczelarze ktuży wszystko wiedzą i co z tego że ma pasiekę pod kątrolą ? Z chorobami trzeba walczyć w koalicji ,Ma powstać propozycja że jak będą zgłoszenia że jest warozza zwalczamy kompleksowo . I wtedy to w moim interesie i twoim poinformować małego że leczymy .Co że zaczołem leczenie dość wcześnie , i już miałem ok 5-6 robali a po miesiącu ciepła na pszczole gołym okiem widać .Koomnie są pasieki starych pszczelarzy i nie pogadasz :) Wole 10 młodych niż 2 starych Ci nowi raczej do serca biorą to co mówisz .

Edytowany przez Robertkujawy, 17 listopad 2015 - 20:09.

#334 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:39

Pszczelarstwo

u mnie jest 3 weterynarzy ;) weterynarz od ptaszków -odrazu powiedział mi ze on się pszczołami nie zajmuje ,weterynarz od gryzoni czyli jak mówi mój siostrzeniec od ,,fomików '' no i pani weterynarz od bydła domowego która poinformowała mnie ze jesli nie bedzie musiała dawać im zastrzyków i zbliżać sie na 100 m to pomoże mi i bedzie sprowadzać  leki tylko ze pierw muszę zgłosic to do powiatowego a potem ona przejmie juz opiekę nad moimi ulami jesli to bedzie potrzebne ;)

#335 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 09:42

Pszczelarstwo

Chodzi mi o zarejestrowanie sie u PLW bo tylko tam coś wiedzą o pszczołach ;p wtedy można wpisać sie do koła i brac leki na dotacje :) ja szczerze testowałem róźne leki :) Najlepszym był APIFOS ale zakazany , a następnie jest Biowar 500 i Apiwarol bo Baywarol to dziadostwo, tactic to też nie jest tak do końca jak wszysycy piszą a kwas to już wgl masakra bo przypala skrzydła pszczołom a później pszczelarze się dziwią że pszczół nie ma, jestem w fazie testów naturalnych produktów jak cukier puder, no zobaczymy jak rodziny przezimuja i jeszcze w przyszłym roku zostosuje tak żeby mieć próby z 3 lat.

#336 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 21:53

Pszczelarstwo Nawed jak dostaniesz nm wet to i tak nikt cię nie odwiedzi .Bo po co . Do krowy jak przyjedzie to leci kasa a do pszczelarza chyba po lekcje .My jesteśmy pasjonatami i kto wpuści kogoś w swoje krulestwo ,a ile pszczelarzy tyle problemów i jeszcze nie spodkałem kolege po fachu żeby myślał podobnie . Dziś byłem u swojego ucznia i pośliśmy na pasiekę i już ma swój styl i to szanuje bo ja zrobiłem co swoje . I o to chodziło

#337 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 07:52

Pszczelarstwo

No zależy od weterynarza u mnie jest taki co ma sam pszczoły i jak się zadzwoni to przyjeżdża ja nie korzystam bo sam potrafię stwierdzić i czasami ludzie sami do mnie przychodzą i idę i patrzę co i jak

#338 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 21 listopad 2015 - 22:36

Pszczelarstwo

Ktoś chętny na zamiane?? Mam troche lipy, chetnie zamienie na gryke. Jak coś to pisać w pw.

#339 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 20:07

Pszczelarstwo

Nawed jak dostaniesz nm wet to i tak nikt cię nie odwiedzi .Bo po co . Do krowy jak przyjedzie to leci kasa a do pszczelarza chyba po lekcje .My jesteśmy pasjonatami i kto wpuści kogoś w swoje krulestwo ,a ile pszczelarzy tyle problemów i jeszcze nie spodkałem kolege po fachu żeby myślał podobnie . Dziś byłem u swojego ucznia i pośliśmy na pasiekę i już ma swój styl i to szanuje bo ja zrobiłem co swoje . I o to chodziło

Tak  coraz  bardziej  mnie  wciągają  te pszczółki.....  z jakiego powiatu  jesteś  może  bym się   zapisał  na  naukę,  możliwe że zacznę  przygodę z ulami   od  wiosny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 21:56