Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:25

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ja uzytkuję pompy caproni zębate do rębaków. Jakościowo dobrze i cenoweo też.
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Dzisiaj, 17:49
  •  

#22 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 21 listopad 2011 - 18:19

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Jak długo je użytkujesz? Bo jak mi wysiądzie po dwóch sezonach to lepiej kupić droższą i lepszą

#23 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:33

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ponad półtora roku - ciągłej eksploatacji.
Wg mnie - Caproni jest okej jakościowo.
W rolnictwie siła!!! :)

#24 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 18:10

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX No nie wiem u mnie ciągnik robi ok 250 mth rocznie i to większość orka, siew tu pompa ma najciężej. No nie wiem może zaryzykuje bo jest o ponad połowę tańsza od rextrotha.

#25 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:22

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ja wymieniałem w MF3085 pompę na Caproni to padła po 2 miesiącach, powód? ukręcił się wałek w pompie, gwarancja uznana, za zwrot kasy dołożyłem 400zł i kupiłem Bosch Rexroth i jak na razie ok :)

#26 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 24 maj 2014 - 05:03

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Odświeżam temat. Czeka mnie wymiana pompy w MF 3065 i interesuje mnie opinia na temat zamienników, proszę piszcie jaki zamiennik macie i jak się sprawuje.

#27 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 maj 2014 - 11:38

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ja założyłem tą http://farmexpert.pl...rodukt8167.aspx
jak na razie ok 1000 mth i nic się nie dzieje złego, a hydraulika działa super.

#28 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:20

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Dzięki za link, może ktoś jeszcze się wypowie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 24 maj 2014 - 18:40

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ja mam CAPRONI założoną kosztowała połowę mniej jak BOSCH i chyba o 500 mniej od REXROTA czy jak to tam się pisze i też śmigam na niej chyba 2 lata jak nie więcej nic się nie dzieje

Edytowany przez sznajdik, 24 maj 2014 - 18:40.

#30 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:15

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Dzięki. też myślę nad CAPRONI, wychodzi na to że nie ma się co bać zamienników. Są też inne;http://allegro.pl/po...4196739717.html wyglądają identycznie jak oryginał ( środkowy łącznik ) tylko brak producenta, może ktoś coś wie na ich temat?

#31 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:35

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX No nie wiem jakiś anonim można powiedzieć, a Caproni jest trochę dłuższa od oryginalnej musieliśmy dwie śruby trochę zeszlifować żeby weszła na miejsce.

#32 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 14:17

Witam. odświeże troche temat. mam MF 3070 i obstawiam raczej na pompe ale pierw wole się upewnić. 

Słabo mi kręci kierownica na zimnym a na rozgrzanym to już prawie wgl. to samo jest z podnośnikiem. na zimnym podnosi w miare a na rozgrzanym to tylko na pełnym gazie (przy pługu 4 skibowym obrotorym). ale za to nie opuszcza mi maszyny, jeśli chodzi o hydraulike to też słabo na rozgrzanym bo nawet mi pługa przewrócić nie chce.

podpowie ktoś coś? :)

#33 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 06 listopad 2016 - 14:35

Na to wychodzi że pompa i to 2 sekcje na raz albo sekcja od podnośnika i orbitrol od skrętu tu najlepiej by było zmierzyć ciśnienie ale jak na zimnym lepiej działa jak na gorącym to duże prawdopodobieństwo że pompa

#34 Share RybbA1999

RybbA1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 16:59

Witam.Może pytanie nie na temat lecz mam problem z hamulcami w mf3080 po wymianie tarczy hamulcowych,docisków i uszczelniaczy na tłoku nie daje oleju na pompki hamulcowe a gdy już do to pedał nie trzyma oleju jak by coś go przepuszczało. Co to może być,dodam,że hamulce były wymieniane po obu stronach,profilaktycznie zostały także wymienione uszczelniacze pompek hamulcowych. Z góry dziękuje za odpowiedź.

#35 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 06 listopad 2016 - 17:20

Jak to nie daje ? Odpowietrzałeś ? Na tylnym moście masz 2odpowietrzniki po lewej i prawej stronie. Odpalasz, odkręcasz wybrany odpowietrznik i nakładasz kawałek przewodu aby nic nie **ebać w oleju, drugi koniec do butelki. Zaciskasz powrót z trójdziału ( przewód ) dajesz z 1200obr/min i czekasz

xzibit0000 wymień najpierw pompę, a później trzeba szukać jakby wspomaganie nie działało. Teraz nie ma sensu nic mierzyć bo ewidentnie siadają Ci dwie sekcje. 

Edytowany przez andrewk, 06 listopad 2016 - 17:23.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 22:13

@andrewk za czasów kiedy kupiliśmy ciągnik to wspomaganie wadliwe było i z czasem poprostu coraz slabiej i słabiej, natomiast sama hydraulika działała bez zarzutu bo mając tura wpiętedo do tylnych sekcji to podnosił on 2 baloty na rozgrzanym bez problemu a teraz na całym gazie trzeba podnosić cięższy balot. także też obstawiam pompe + ewentualnie orbitrol ale to zobacze jak wymienie pompe