Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:33

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Witam, mam takie pytanie, jak można sprawdzić czy pomna w mf serii 3000 na oba wyjścia daje ciśnienie? I jaki ich jest podział, jedno na wywrot i podnoszenie a drugie na wspomaganie?
Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey Ferguson 6150 nie 6140, 6160

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 57800.00 PLN
  • 15 lip 2017
Ferguson 590

• 15300.00 PLN
  • 14 lip 2017
Massey Ferguson 3075 Renault Ares

• 47500.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Dzisiaj, 02:26
  •  

#2 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:21

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX nie wiem czy powiem ci prawdę ale chyba w tych MF jest montowana duo pompa, w jednej obudowie jest dwie pompy jedna na wspomaganie a druga na hydraulikę i centralne smarowanie skrzyni a jeśli się mylę to sory,;)

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:46

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX no trochę się mylisz jedną sekcję sprzawdzisz po protu wpinając się w gniazdo gydrauliki i mierząc tam powinieneś mieć około 180 bar jedna idzie .Jedna sekcja daje na podnośniejk i hydraulikę w kolejności najpiierw rozdzielacze poźniej podnośnik a dróga daje w kolejności orbitrol trójdział i obsługa
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 11:02

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX A jest taka możliwość żeby jedna sekcja dawała ciśnienia a druga nie? Bo na wspomaganiu nie mam, nowa pompa też nie ma.

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 11:34

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX OCZYWIŚCIE ŻE TAK to są nie zalerzne pompy może jak kupiłeś badziew to może być wadliwa
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:46

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Mariusz, w przyszłości muszę kupić pompę to jaką radzisz kupic, bo spotkałem jakąs włoską, czy najlepiej orginał?

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 08:26

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX to zalerzy ja mam zaufanie do dwóch rexrotcha i włoskiej ale ich jest też pare rodzajów z regóły pompy są ok nawet polski producent je robi brałem i też chodzą być może twoja była wadliwa od początku takie cos się też zdarza raz miałem taki przypadek że w nowej jedna sekcja nie działała i uznali mi gwarancję
Mechanika Rolnicza.

#8 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:22

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Jaki polski producent je produkuje? Albo gdzie można dostać te włoskie?
Bo ja kupiłem rexrotcha tylko teraz jak tak czytam, to ja nie mam ciśnienia na obu sekcjach, bo na wspomaganiu i podnośniku, stara pompa też tak miała...
Pozdro

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 20:57

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX kolego szukasz po omacku i robisz sobie koszta dawaj go zrobię ci i będzie śmigał chyba ze wolisz wersję na hybił trafił kupiłeś już pompę wątpię ze ma obie sekcje uszkodzone wydałeś już 1500zł albo więcej na rexrotcha i szukasz dalej jak się nie znasz na tych ciągnikach to nie zaczynaj dłubania bo z reguły wychodzi to drożej niż taniej tak jak się wielu wydaję ze zrobią sami a później nie wiadomo odczego zacząć tak są popieprzone bo zaczyna się kręcić wszystkim co się da bez rozeznania do czego to służy i ile można
Mechanika Rolnicza.

#10 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 01 luty 2011 - 22:53

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Skoro to temat o pompie to mam pytania. Czy przyczyną słabego wspomagania (ciężko skręca sie kierownicą) może byc słaba pompa? Facet twierdził,że olej nierozgrzał się jak należy i ciągnik stał długo pod chmurką, ale podejżewam pompe.
Jeżeli tak to jakie byłyby koszty jej kupna i wymiany?
Czy przy tej operacji jest dużo pracy?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:15

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX nowa pompa kosztuje ok 1400zł porządna ale najpierw bym spytał kiedy filtr od wspomagania był wymieniany

Edytowany przez ariss, 02 luty 2011 - 08:16.

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#12 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 02 luty 2011 - 12:58

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Ok, ale załóżmy, że z nim jest wszystko w porządku i dalej moze byc to pompa. Gdzie ona tak dokładniej się znajduje?
Czy dużym problemem jest jej wymiana? Poradzi sobie mechanik bardziej znający się na małych ciagnikach czy szukac pomocy gdzieś w serwisach, czy większych warsztatach?
Bardzo ciekawi mnie to, bo jeśli to nie jest ogromny problem i tylko kwestia jakichś 2000zł (pompa+ robota), to poważnie zastanowię sie nad tym obejżanym 3070. ...Tym bardziej poważnie, z powodu wpłynięcia dopłat na konto :D (w końcu <_< ) ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#13 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:38

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX trzeba odkręcić prawe koło tylne (patrząc od tyłu) i jedna kapę i jest wszystko jest tam trochę elektroniki i trzeba wiedzieć co skąd się odkręciło odłożyło u mnie mechanik przy zmianie pompy kompa zresetował nie wiadomo jak i bawił się rewersem i go rozkalibrował(elektrohydrauliczny mam) mechanik niech ma kontakt z podobnej generacji ciągników najlepiej

#14 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:59

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX podczep jakąś ciężką maszynę do niego i będziesz wiedział czy to wina pompy.

#15 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 13 listopad 2011 - 10:10

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Witam. będę zmieniał pompę w MF 3095 i jak ktoś kto się na tym zna mógł by mi polecić jakąś pompę, bo tyle tego jest że nie wiadomo co kupić. Chciałbym mieć pompę przed demontażem starej. To dobry pomysł czy należy zdemontować starą i zobaczyć jaka ona jest?
Proszę o pomoc.

#16 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 10:36

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX po co patrzeć jaka jest jak wiadomo. Polecam bosch rexroth, żadnych gówien innych

#17 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:21

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Znalazłem taką http://farmexpert.pl...rodukt8167.aspx
Tylko że to jest caproni ale jak mówisz że lepiej bosch albo rexroth to muszę znaleźć inną

#18 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:48

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX bosch rexroth oni się połaczyli i teraz pod tym szyldem sprzedają np pompy. Samego boscha już nie ma

#19 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:57

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX Aha czyli rexrotha szukać.
Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:21

Pompa hydrauliczna Massey Ferguson 30XX nmzc. dasz trochę więcej, ale ja stanie pompa zetnie wpust na wałku i tam jest bardzo drogie koło to nie wyjdzie tanio. Dlatego lepiej kupić porządną.

http://www.sklep.kor...6m1/pinion.html