Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabijanie świń

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:59

Zabijanie świń Takie mięso musi być zbadane przez weterynarza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabijanie świń Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:11

Zabijanie świń Przy uboju gospodarczym daję próbkę do badania,miał wejść podobno jakiś przepis że do jakiejś sumy można sprzedawać,ale czy to weszło to nie wiem

#23 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:15

Zabijanie świń

Mam pytanie dotyczące uboju domowego.Czy można sprzedać legalnie mięso ,wyroby z takiego uboju?

Można w ramach MOL, jest jednak sporo warunków więc zależy co masz na myśli mówiąc "domowy". Są też określone maksymalne wielkości produkcji w ramach MOL, ostatnio odr i izby robiły w moim rejonie z tego szkolenia.

Działalność uznaje się za marginalną, lokalną i ograniczoną, jeżeli wielkość produkcji nie przekracza dla:

* rozbioru mięsa wołowego, wieprzowego, baraniego, koziego, końskiego lub produkowanych z tego mięsa surowych wyrobów mięsnych lub mięsa mielonego - 3,5 tony tygodniowo,
* rozbioru mięsa drobiowego lub zajęczaków lub produkowanych z tego mięsa surowych wyrobów mięsnych lub mięsa mielonego - 1,5 tony tygodniowo,
* produktów mięsnych - 4,5 tony tygodniowo,
* rozbioru mięsa zwierząt dzikich utrzymywanych przez człowieka - 0,8 tony miesięcznie,
* rozbioru mięsa pozyskanego ze zwierząt łownych, odstrzelonych zgodnie z przepisami prawa łowieckiego, w ramach rocznego planu łowieckiego, w ilości nieprzekraczającej 30% liczby zwierząt łownych zaplanowanych do odstrzału w obwodzie łowieckim,
* produktów rybołówstwa - 0,5 tony tygodniowo,
* produktów mlecznych - 1 tony tygodniowo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:26

Zabijanie świń U nas są takie firmy że zawozisz świnię i odbierasz gotowe wyroby i te wyroby sprzedać

#25 Share dareks710

dareks710

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2011 - 16:16

Zabijanie świń wychodój świnie, zapłać za robote...Wątpie czy to opłacalne

#26 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:28

Zabijanie świń Świnke z chlewni na powrozeczku na podwurek cyk pyk w cebanek kopytami trzaśnie i nikt za ubuj nie płaci. Samemu się robi
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:06

Zabijanie świń rok nie wyrok,dwa lata jak dla brata-oczywiscie w zawieszeniu bo w wiezieniach miejsc brak i trzeba w kolejce czekac.
zgodnie z prawem nie wolno swiniaka w gospodarstwie zabic, mozna tylko zawiesc do legalnej ubojni[bo u nas i duze nielegalne istnieja] tam zabija , zaplacisz [chyba 80 zl] i mozesz dla siebie zrobic wyroby jakie zechcesz, a po cichu sprzedac sasiadom i znajomym, bo jakbys sie chcial bawic w legalna sprzedasz to taka biurokracja ze szkoda czasu.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2011 - 17:37

Zabijanie świń Ja robię tak wiozę świnkę do ubojni tam za zabicie oskrobanie wypatroszenie i przecięcie na półtuszę biorą 60zł na 2 dzień jadę odbieram świnkę z chłodni podroby i krew i wyroby robię sobie sam w domu :D u mnie na wsi wszyscy ludzie tak robią bo po pierwsze "brudna robota" zajmuję bardzo dużo czasu po drugie trzeba kilka godzi grzać parnik wody a prąd tani nie jest i po trzecie nie trzeba wozić mięsa do badania ;)

#29 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 19 marzec 2011 - 20:30

Zabijanie świń U nas na wsi jest spec od tej roboty bierze 50 zł i z głowy.Robi to bardzo profesjonalnie i bezboleśnie. :unsure:

#30 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 marzec 2011 - 18:34

Zabijanie świń Odnośnie tematu:urządzenie elektryczne do oszałamiania świń nazywa się kleszcze elektryczne. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to możesz sprzedać miesięcznie do 500kg własnego wyrobu,większą ilość po założeniu działalności.

#31 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 02 listopad 2011 - 19:21

Zabijanie świń Najlepiej to zrobić "RADYKAŁEM".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 13:58

Zabijanie świń

Traktarysta Ty imbecylu bo Ci inaczej nie powiem , świnie należy porządnie ogłuszyć i w warunkach domowych robi się to siekierą lub młotkiem (czytaj niezgodne z prawem ponieważ uboju może dokonać jedynie wykwalifikowany masaż) , a następnie p-o chwili nacina sie tętnice szyjną bo bajki o trafieniu w serce nożem nalezy sobie wsadzić daleko gdzieś , ktoś już tu pisał że u przeciętnej świni aby sięgnąć ostrzem od końca mostka do serca potrzeba około 37 cm.Traktorysta robiłem na masarni i nie robi się tak jak Ty piszesz że kleszcze albo szpilka, ogłusza się je prądem kilka sekund a nieraz kilkanaście a następnie za nogę do góry nad specjalną wannę i tam stoi gościu co podcina świni gardło mniej więcej tam gdzie jest tętnica szyjna .Szpilkę to sobie wsadź wiesz gdzie ....w d..ę .

Opus meum est