Skocz do zawartości

Zdjęcie

1 stycznia-strajk weterynarzy

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 17:46

1 stycznia-strajk weterynarzy Odnośnie ostatniego postu kolegi "blacha" u nas jak weterynarz przyjeżdżał po próbki na cHAujeszkiego miał jeden poskrom dla macior którego używał u innych gospodarzy a podobno wirus przenosi się droga kropelkową, to jedno moja uwaga a druga krew pobierali automatem w którym wogóle nie wymieniali igły więc automatycznie świnie zdrowe mogły się zarazić przez krew no i tu wychodzi że przy drugim badaniu świnie które były zdrowe dziwnym trafem stawały się chore! Nie rozumiem tego to jest profilaktyka czy roznoszenie choroby!! U mnie natomiast po szczepieniach maciory prosiły się za szybko a prosięta zdychały, parę dni po odjeździe weterynarzy cała szopa przechodziła kaszel. Jak najdalej od tej profilaktyki nie wiem czy to wszędzie był taki sposób pobierania krwi czy to tylko nasz region miał takich "doktorów weterynarii" :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
1 stycznia-strajk weterynarzy Dzisiaj, 21:55
  •  

#22 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 18 grudzień 2010 - 18:25

1 stycznia-strajk weterynarzy Do kolegi "Blacha", czyli nie można inseminować żywca jeżeli nie ma się ukończonego kursu? Co to bydła byłem tego świadomy, ale maciorkę kiedyś inseminowałem, a w stacji "materiał rozpłodowy" sprzedali bez problemów.

#23 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:08

1 stycznia-strajk weterynarzy W przypadku, który opisujesz weterynarz rzeczywiście zawinił gdyż wirus rzeczywiście może przenosić się drogą doustną , donosową, w czasie krycia, z chorej matki na płody lub poprzez uszkodzenia skóry. Według mnie w tym przypadku samo używanie poskromu jest niewłaściwe, gdyż taki poskrom to w sumie linka stalowa i rurka. Gdy świnia zagryza się na lince to może dojść do uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej, kolejna droga zakażenia to właśnie droga doustna czyli w przypadku jednego już urządzenia mamy, aż dwie drogi zakażenia. U mnie ten problem został rozwiązany tak, że taki amatorski poskrom wykonany został z cienkiej linki splecionej z kilku sznurków z balotów.
Po drugie zmian igieł powinno wymagać się od weta w każdym przypadku nie tylko przy pobieraniu krwi, ale nawet przy każdym szczepieniu(no dobra jak się ma do przeszczepienia 60 sztuk to trudno zmieniać igły co sztukę, ale powinny być zmieniane chociaż przy przejściu z jednego kojca do drugiego). Igła nie jest jakoś szczególnie droga, a może być naprawdę poważnym wektorem zakażenia. U mnie gdyby wet próbował by coś takiego zrobić to po prostu zostałby wyrzucony za drzwi i do chlewni na pewno by więcej już nie wszedł, bo to jest partacz, a nie lekarz. Nam się przecież nawet zdarzyło wyznaczyć wetowi inny termin pobierań, bo jak przyjechał to akurat był okres wyproszeń i jakoś nie robił wielkich problemów z tego powodu, choć pewnie gdyby się mu nie zwróciło uwagi to by robił swoje, aby tylko odbębnić.
Kolejna sprawa to to, że przed wejściem do kojca wet powinien zmieniać obuwie lub zakładać na nie jednorazowe ochraniacze, gdyż na podeszwach przenosi się praktycznie wszystko.

No, a generalnie to i tak nie wyobrażam sobie w jaki sposób twój wet pobierał sam krew. Przecież nawet jeśli miał automat(generalnie powinna to być próżniowa próbówko strzykawka z odłamywanym tłokiem, zasysająca krew na zasadzie podciśnienia, ale może właśnie to masz na myśli) to to niewiele zmienia bo powinien się wkłuć w okolicy podgardla z prawej lub lewej strony. Oczywiście są inne żyły np. na uchu, ale uznaje się je z niemiarodajne przy pobieraniu krwi do badań. No a samo utrzymanie maciory, wymacanie miejsca wkłucia i samo prawidłowe pobranie krwi w pojedynkę według mnie graniczy z cudem...

No, ale z drugiej strony tak jak nasz moderator napisał teoria jest tylko teorią, a praktyka to nieraz zupełnie inna bajka. Tyle tylko, że na tym najczęściej najgorzej wychodzi rolnik, który po prostu nie zawsze wszystko wie, bo wiedzieć przecież nie musi.

Do kolegi "Blacha", czyli nie można inseminować żywca jeżeli nie ma się ukończonego kursu? Co to bydła byłem tego świadomy, ale maciorkę kiedyś inseminowałem, a w stacji "materiał rozpłodowy" sprzedali bez problemów.

Trochę, źle się zrozumieliśmy. Inseminować i kupować nasienie możesz oczywiście we własnym zakresie, ale nie możesz/nie powinieneś tego robić usługowo i odpłatnie, a także nie możesz sam rozprowadzać materiału jakim jest nasienie. Dopiero po skończonym kursie możesz się zarejestrować jako inseminator i prowadzić legalnie działalność usługowo - handlową w tym zakresie.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:54

1 stycznia-strajk weterynarzy Do kolegi"blacha" u nas przyjeżdżało dwóch weterynarzy jeden miał na sobie ubranie ochronne i razem ze mną wchodził do kojca i pobierał krew/szczepił ja trzymałem maciory tym ich super poskrońcem a drugi trzymał próbówki tylko ten nie miał żadnych ochraniaczy i tłumaczył się że mają przydział tylko na jedną osobę ! I oczywiście panowie doktorzy przyjechali w samym środku żniw i nie uprzedzili telefonicznie a jak chciałem żeby przyjechali następnego dnia z rana straszyli że zgłoszą do powiatowych że utrudniam wykonywania pracy! I jeszcze chcą podwyżek !

#25 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:13

1 stycznia-strajk weterynarzy sory za OT, ale nie wytrzymałem
Proszę kolegę moderatora Andrzeja, aby poprawił tytuł tematu, bo aż kole w oczy!!! :P ;)
pierwszy odpisuje, żywo uczestniczy w dyskusji, a błędu nie widzi? ;)
W innych tematach widzi, tu nie.
pozdro!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#26 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:29

1 stycznia-strajk weterynarzy Nie wiem co tu kolega chce zmieniać opisujemy "ciężką" pracę naszych drogich weterynarzy niech wszyscy wiedzą za co trzepią kasę!!Za wypisanie świstka które to zadanie zajmuje im nawet nie 5 min i jeszcze im mało chcą strajkować, ile rolnik musi uchować aby zostało mu tyle czystego zysku od świniaka teraz to może i do niego dokłada ale to już inna bajka.

#27 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:20

1 stycznia-strajk weterynarzy @Jacek, chodzi o słowo "weteryniarzy"
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#28 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:50

1 stycznia-strajk weterynarzy Dzis rano o 8:00 w programie "Tydzień" była debata na temat "biednych" weterynarzy
http://www.tvp.pl/pu...10-0800/3589684

#29 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:59

1 stycznia-strajk weterynarzy Od 1 stycznia 2011 sprzedaż trzody bez świadectw.

#30 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:31

1 stycznia-strajk weterynarzy Widzą że robi się cięko z tucznikami to znoszą świadectwa i znów będzie bałagan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:37

1 stycznia-strajk weterynarzy Wczoraj oglądałem wywiad z min. Sawickim to ta baba jakaś porąbana zadawała głupie pytania ze nie będzie świadectw to wieprzowina będzie niebezpieczna ona w ogole nie rozumie ze to świadectwo to fikcja i nic nie ma wspólnego ze badaniem mięsa i jego bezpieczeństwem ale anty promocje zrobiła ale się wkurzyłem !!!!! głupia baba

#32 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:11

Widzą że robi się cięko z tucznikami to znoszą świadectwa i znów będzie bałagan

A jaki to bałagan zniosły świadectwa?
Mało że trzeba się w ARIMR spowiadać co sprzedało co kupiło w danych terminach? To jeszcze daninę u weta płacić

niech ktoś napisze co ma owce ile kosztuje świadectwo na jagnię, i ile jagnię kosztuje

#33 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:16

1 stycznia-strajk weterynarzy rafff24 widzę po Twojej wypowiedzi że sceptycznie jesteś nastawiony do biurokracji. Nie powiem że mnie biurokracja nie wkurza ale zgłoszenie zmiany liczby stada świń nie jest takie trudne. Jeśli nie chcesz iść do ARIMR to możesz wysłać pocztą zgłoszenie. A powiem tak każdy by chciał trzymać bez żadnego nadzoru każdy chu.... na swój strój a tak nie jest. Bydło jest rejestrowane i zgłaszane wszystko i nic nikt nie mówi a trzodziarze zawsze maja jakiś problem. A jeśli chodzi o płacenie lekarzom za świadectwo to wcale się nie dziwie bo ja za darmo też bym nie pisał świadectwa. Policzcie ile wydajecie na inne głupoty i niepotrzebnie. Nie wiem ja nie narzekam ale w mojej okolicy jest wielu co narzekają i są to tacy co mają po kilkanaście sztuk. Nie chwalę się ja w tym roku sprzedałem 800 sztuk. Jestem zdania że jak ktoś ma dużą ilość i dobrą organizację to nie narzekają. I jeśli się komuś nie podoba to nie musi trzymać tuczników nikt nie zmusza. Powodzenia i szczęśliwego nowego roku. P.S. dziś dzwonili z ubojni i pytali o świnki chcieli 100 sztuk na jutro po 4,6+ vat żywa waga. Niestety nie mam teraz na sprzedaż

#34 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:43

niech ktoś napisze co ma owce ile kosztuje świadectwo na jagnię, i ile jagnię kosztuje

W dzisiejszym Agrobiznesie mówili ile kosztuje ale nie pamiętam ceny
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#35 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:53

1 stycznia-strajk weterynarzy No kolego"tomek" gdzie tak ci dobrze płacą? Ale jak dają ci taką cenę to nie masz co narzekać nawet ci na weterynarzy skapnie bo u nas są po 3,7 na żywo i nie mam zamiarów weterynarzy dorabiać! Kiedyś nie było świadectw i też żyli a teraz im krzywda się dzieje jak chcą im zmniejszyć stawkę za 5 min roboty!

#36 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:08

1 stycznia-strajk weterynarzy Z tym że strajkują niby to też mnie śmieszy bo to prawda że maja pieniędzy jak lodu he. A kto tyle oferował to powiem tylko że ubojnia z wielkopolski. Taka cena przy 100 sztukach jednorazowo i jednym kolczyku. W listopadzie miałem ostatnią odstawę 150 sztuk średnia masa 130kg cena jaką dostałem to 4,2 + vat. Teraz odstaw na lutego 200 sztuk

#37 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:02

1 stycznia-strajk weterynarzy U mnie świadectwo kosztuje 25zl bo dojazd. Oczywiście znów najbardziej dostaje w d...e mały gospodarz. Ja nie mam na razie wielkiej hodowli ale odstawiam min 10 szt. Sąsiad ma mało i sprzedaje po 1, 2 czy 3 sztuki i nie będzie czekał 2 tygodnie za następna bo pieniądze potrzebne już dziś. Głupie świadectwo i na jednej świni 100kg z papierami jest 0,25zł na kg do tylu. I tak świnia za którą dostaje 3,6zł realnie dostaje 3,35zł. Jeśli bardzo potrzebuje pieniędzy i sprzedaje za gotówkę to zostaje jeszcze bez vatu. Oj bić i gnębić biednego...

#38 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 14:51

1 stycznia-strajk weterynarzy Nie będzie trzeba świadectw do sprzedaży świń. Dobra wiadomość na Nowy Rok.
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/zdrowie-i-higiena-zwierzat/aktualnosci/decyzja-zapadla-swiadectw-nie-bedzie,25263.html
Ciekawe czy to prawda. :o

#39 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2011 - 00:25

1 stycznia-strajk weterynarzy Ale z tego co doczytałem tylko do rzeźni, jak będziesz sprzedawał do chowu to będą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 17:19

1 stycznia-strajk weterynarzy I jutro pierwsza partia w tym roku jedzie bez świadectwa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878