Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 8x30

124 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:02

John Deere 8x30 Na oko :P Serio mówie. Może ojciec smaruję/smarował, albo mówił pracownikom żeby smarowali. Ja bynajmniej sam nigdy nie smarowałem ciagnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 8x30 Dzisiaj, 19:44
  •  

#62 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:04

John Deere 8x30 To ty jesteś jak dziewica w akademiku, że nigdy ciągnika nie smarowałeś ;)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:36

John Deere 8x30 Ku*wa przecięz pisałem, że smaruje, ale sporadycznie :P kiedy uznam, że potrzeba. Nie przykładam większej uwagi do smarowania co wyznaczony czas.
,,Ciągnąc'' Twoj tok rozumowania powiem tak - jestem jak Alfons, smarują mi głównie Serwisanci, a sam smaruje kiedy uznam za stosowne ,,na oko''

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:50

John Deere 8x30 jak mozesz smarowac "na oko" skoro tam nic nie widac? :blink:
jak pracujesz nim codziennie to posmaruj go raz na tydzien, na pewno mu nie zaszkodzisz.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:13

John Deere 8x30 Czyli mówicie, że co 10 godzin smarować oś? Jak ktoś posiada Packomat to akurat codziennie wał i oś. Dodany obrazek

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:31

John Deere 8x30 raz na tydzien, to nie wiem @bob niecale 2 h dziennie robisz, ze do takich wnioskow doszedles?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:26

John Deere 8x30 Kurna @Brzozak .... zacytuję Ciebie ,,Ty nie rozumiesz , czy nie chcesz rozumieć''
Na oko, znaczy jak mi się przypomni albo zechce.
Zdaje mi się, że Ty patrzysz na to z punktu widzenia teoretycznego, ja praktycznego

Edytowany przez HubertOjdana, 20 styczeń 2011 - 13:28.

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:42

John Deere 8x30 Skrót myślowy, bo Paco smaruje średnio co 10 godzin, czyli, jak przychodzi sezon orek to praktycznie codziennie. :)

#69 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:57

John Deere 8x30 To może ktoś kolejny wątek podrzuci bo się znowu rękoczyny kroją :lol:

A w ramach promocyjnego bonusa, znalazłem ciekawą prezentację w sieci o spuszczaniu powietrza z opon.
Wprawdzie po niemiecku ale sporo obrazków i rzeczowych informacji, kto się choć trochę zna na temacie to wyłapie najważniejsze rzeczy. Tutaj link

Dedykacja dla @brzozak2 :D

#70 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:49

John Deere 8x30 Mam pytanie odnośnie pełnej ramy w serii 8x30(8R), mianowicie czy ją posiada? Nie stronie JD nie znalazłem żadnej informacji, zdjęcia czy schematu jak to się przedstawia.

Edytowany przez raz, 20 styczeń 2011 - 22:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:16

John Deere 8x30 Sprecyzuj co znaczy "pełna rama".

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 02:01

John Deere 8x30 pelna rama oznacza konktrukcje ciagnika oparta calkowicie na ramie do ktorej przekrecamy pozostale podzespoly. polrama, badz rama szczatkowa, to rama ktora obejmuje tylko czesc podzespolow np. silnik-sprzeglo-skrzynia, ale przekladnia glowna, most tylny jest juz zbudowany modulowo.

Kurna @Brzozak .... zacytuję Ciebie ,,Ty nie rozumiesz , czy nie chcesz rozumieć''
Na oko, znaczy jak mi się przypomni albo zechce.

masz racje, moj blas ;) .

#73 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:39

John Deere 8x30 Pełna rama np.jak w serii 6030, str. 11
Ostatni przyglądałem się starszej serii (8320) i raczej bym stwierdził że ma on konstrukcje modułową.

Edytowany przez raz, 21 styczeń 2011 - 09:40.

#74 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:38

John Deere 8x30 No to w odpowiedzi na pytanie, tak mi się wydaje, że seria 8x30(8R) jest konstrukcją modułową, przynajmniej w wersji z ILS.

Masywna konstrukcja na to pozwala więc chyba dobrze, że nie kombinowali.

Edytowany przez bamse, 21 styczeń 2011 - 15:40.

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:45

John Deere 8x30 co ma masywna konstrukcja do budowy modulowej?

#76 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:47

John Deere 8x30 Bo jak by była licha to by się ciągnik na pół przełamał ;)

#77 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:16

John Deere 8x30 to cała teoria o wyższości budowy ciągnika opartego na ramie jest nic nie warta, bo skoro taki 8R może wziąść takiego 5R na ramie na przód, 7*30 również na ramie na tył i się nie połamie, to taka rama nie jest aż takim cudem, niezbędnym dużym ciagnikom:)

#78 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:52

John Deere 8x30 Dlaczego wszyscy pełną ramę kojarzą z tym że ciągnik się nie złamie, przecież to tylko jeden mały argument, głównie chodzi o nieprzenoszenie naprężeń na silnik, skrzynię i inne podzespoły. Ludzie mówią ja i tak ciągnika nie złamię to na co mi pełna rama.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:50

John Deere 8x30 @b0gdan chodzi Ci o podniesienie tych ciągników na postoju? Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:07

John Deere 8x30

Bo jak by była licha to by się ciągnik na pół przełamał ;)

nie oslabiaj mnie...
dobrze, ze @robert jeszcze zachowal trzezwosc umyslu.

to cała teoria o wyższości budowy ciągnika opartego na ramie jest nic nie warta, bo skoro taki 8R może wziąść takiego 5R na ramie na przód, 7*30 również na ramie na tył i się nie połamie, to taka rama nie jest aż takim cudem, niezbędnym dużym ciagnikom:)

wlasnie o to chodzi, ze rama nie jest niebedna duzym ciagnikom, ale w przedziale 80-200 KM juz jak najbardziej ;) .
tam gdzie korzystamy z ciaganych/polzawieszanych narzedzi nie ma problemu.