Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:chirurgia stomatologiczna

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:08

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? Witam,

chciałem zapytać czy zostając młodym rolnikiem (decyzja pozytywna już jest), mogę równocześnie być współwłaścicielem spółki z o.o.? Czy mogę być zatrudniony dodatkowo poza gospodarstwem?

Jeśli ktoś zna odpowiedź, to byłbym wdzięczny, bo nie wiem czy doszukam sie odpowiedzi w necie.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 21:09

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? Mam podobny problem. Wszystko zalezy od tego, co to za spółka, czym się zajmuje itp. Pamietaj, że musisz przez 3 lata być na KRUS, musisz uważać na dochód.

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 grudzień 2010 - 21:17

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? na pewno nie możesz być zatrudniony, co do spółki z o.o. głowy nie dam sobie uciąć ale z tego co czytałem tu i uwdzie to też nie można - nie mniej tą informację trzeba potwierdzić w KRUS/ZUS, moze jakimś biurze podatkowym

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:51

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? że 3 lata na KRUS muszę przejść to jasne. Ale czy mogę być współwłaścicielem spółki?
Gdzie powinienem zapytać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:56

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? no właśnie coś mi świta ale jak pisałem to trzeba sprawdzić ze współwłaciciel spółki powinien być ubezpieczony w ZUS, a wtedy juz z automatu wypadasz z KRUSu.
tak jak pisałem zapytaj albo w KRUSie, ZUSie albo w jakimś biurze podatkowym, tam ludzie bardzo dobrze się znają na tego typu przepisach

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2010 - 09:08

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? sp. z.o.o. jest spółką kapitałową według mnie nie ma przeciwwskazań abyś był współwłaścicielem.

#7 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 10:49

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? Pracownikiem nie można być przez te 3 lata.

Natomiast prowadząc działalność gospodarczą nie można przekroczyć "tego" progu podatkowego, czyli nie przekroczyć okreslonej sumy podatku aby z KRUSu ie wypasc.

Czy w przypadku sp. z o.o. nie jest tak, że liczy się wartość udziałów udziałowca B) i uzyskany pośrednio przez nie dochód? Bo zakładamy, że udziałowiec osiąga zysk stosowny do swojego wkładu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 07:41

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki? Witam ponownie,

nie było przeciwwskazań abym prowadził spółkę i jednocześnie korzystał z młodego rolnika. Ważne, że nie miałem umowy o pracę.

Ale teraz mam inny problem. Jestem w trakcie sprzedaży spółki dużej firmie. Teraz ta firma chce mnie zatrudnić, abym szkolił ich handlowców i odpowiadał za produkty które były sprzedawane w mojej spółce. Nie wiem jak sprawę rozegrać, ponieważ ja na początku miesiąca złożyłem już wszystkie papiery do agencji (decyzja była w listopadzie, w styczniu przepisano gospodarstwo) i czekam tylko na 75.000 zł,a ojciec przeszedł już na rentę strukturalną.

W nowej firmie zarobki rzędu 10.000-15.000 zł netto miesięcznie. Zastanawiam się jakie kary są za za zerwanie umów na młodego rolnika i renty strukturalnej?

Albo czy jest możliwość otwarcie działalności, która pozwoliła by mi na funkcjonowanie równolegle, co jednak może być trudne patrząc na zarobki i możliwość pozostania w KRUSie?

Pozdrawiam