Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz nawozu

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 16 luty 2012 - 13:55

Rozsiewacz nawozu

Witam.co do raucha to są różne opcje z dwoma przewodami które podłączasz pod hydraulike lub wychodzą dwa przewody z rozsiewacza czyli z każdej zasuwy i są podłączone do rozdzielacza z dwoma wajchami z którego wychodzi jeden przewód do hydrauliki ciągnika-wystarczy jedno szybkozłącze, oczywiście rozdzielacz wkładasz sobie do traktorka.Co do otwierania,sprężyny otwierają zasuwy a siłownik je zamyka-odwrotnie niż u konkurencji.Sam mam mds 921 rozsiew od 10 do 18m na tych samych tarczach,również graniczny tabele wysiewu do każdego rodzaju nawozu dostępne na stronie kuhna można go rozbudować nawet do 1800kg.Ogólnie jestem zadowolony.

http://allegro.pl/ro...2098272706.html na zdjęciu widać rozdzielacz

Do Robert812 sprawdż dobrze czy jest to olej,powinin być żel(konsystencja pomiędzy olejem a smarem)

A co powiecie na temat oleju do przekładni w Kuhn MDS 901? Odkręciłem dzis korek kontrolny i sa lekkie braki. Jaki olej wlać?

W przekładni kuhna powinien być żel,sprawdż to dokładnie jeżeli nie wymień na oryginał(za przekładne śpiewają tyle co za używany rozsiewacz)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz nawozu Dzisiaj, 20:20
  •  

#42 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 16 luty 2012 - 16:06

Rozsiewacz nawozu nie miałem zachodnich rozsiewaczy ale spokojnie mogę polecić motyla z pom'u augustów blacha nie rdzewka możesz dokupić jak coś nadstawki hydrauliczne zamknięcia w standardzie..

#43 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:24

Rozsiewacz nawozu A gdzie można dokupić ten oryginalny żel? Czy to drogi interes?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 luty 2012 - 09:05

Rozsiewacz nawozu

A gdzie można dokupić ten oryginalny żel? Czy to drogi interes?

popytaj u dilerów kuhna ale jest to przekładnia bezobsługowa,wiem bo szwagier kupował taki nowy rozsiewacz więc jeżeli masz ubytki to pewnie ten rozsiewacz swoje rozsiał.Na twoim miejscu rozebrałbym tą przkładnie wymienił uszczelniacze i zalał np.jakimś markowym olejem przekładniowym.A tak w nawiasie mówiąc szwagier ma mdsa 8 rok 200 ha pomnóżmy to razy trzy dawki azotu i nawożenie przedsiewne to wychodzi ponad 6000 ha i nie ma żadnych ubytków

#45 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:08

Rozsiewacz nawozu A może ja nie mam ubytków tylko mi sie tak wydaje, byc może brakuje tylko odrobinę i nie należy sie tym przejmować... Wycieków nigdzie nie widać.

#46 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:01

Rozsiewacz nawozu no to sie tylko cieszyć.tak na marginesie to podłącz sobie ten rozsiewacz do traktorka(do hydrauliki) i zamknij zasuwy i zostaw na kilka minut, jak sie troszkę otworzą to masz nieszczelną hydraulike w ciagniku.ja przez to (jechałem na pole kilka km)straciłem ze 200 kg saletry.

no to sie tylko cieszyć.tak na marginesie to podłącz sobie ten rozsiewacz do traktorka(do hydrauliki) i zamknij zasuwy i zostaw na kilka minut, jak sie troszkę otworzą to masz nieszczelną hydraulike w ciagniku.ja przez to (jechałem na pole kilka km)straciłem ze 200 kg saletry.

jeżeli masz rozdzielacz przy rozsiewaczu to wystarczy tylko zamknąć obie wajchy (olej z siłowników nie wróci do ciągnika)

jaki ciągnik będzie współpracował z rozsiewaczm?

#47 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:57

Rozsiewacz nawozu

popytaj u dilerów kuhna ale jest to przekładnia bezobsługowa,wiem bo szwagier kupował taki nowy rozsiewacz więc jeżeli masz ubytki to pewnie ten rozsiewacz swoje rozsiał.Na twoim miejscu rozebrałbym tą przkładnie wymienił uszczelniacze i zalał np.jakimś markowym olejem przekładniowym.A tak w nawiasie mówiąc szwagier ma mdsa 8 rok 200 ha pomnóżmy to razy trzy dawki azotu i nawożenie przedsiewne to wychodzi ponad 6000 ha i nie ma żadnych ubytków

Dziś przechyliłem nieco swojego Kuhna i z otworu kontrolnego zaczęła wyłaniać się ciesz... Na pewno nie była to konsystencja żelu. Był to po prostu olej, na moje oko przekładniowy. Myślę, że uzupełnię braki takim właśnie specyfikiem. Czy może ktoś z użytkowników dolewał taki olej do przekładni?

#48 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:54

Rozsiewacz nawozu Witam mam takie pytanko. Chciałem zamówić rozsiewacz marki Amazone, wiadomo światowa marka. Ale doszły mnie słuchy ze jakiś znajomy rolnik kupił taki rozsiewacz za jakieś 80tys,zł. Wiadomo na konkretnym wyposażeniu. I po 2 latach cały rozsiewacz pordzewiał. Tamten rolnik ostro podszedł do tematu, zgłosił to tej firmie wiadomo że w sposób rygorystyczny. Doszło do tego że zabrali mu ten rozsiewacz i mają go odmalować oddać. Czy ktoś może słyszał takie rzeczy że może się tak dziać z rozsiewaczami tej marki??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:09

Rozsiewacz nawozu Ja raczej słyszałem pozytywne opinie na temat tych rozsiewaczy sam jutro kupuje
amazone za-x porfect 900kg

Edytowany przez TOMI697, 22 luty 2012 - 11:14.

#50 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:09

Rozsiewacz nawozu tomi ile dałeś i napisz jak długo się czeka bo mnie interesuje właśnie taki sam.

#51 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:41

Rozsiewacz nawozu 14tyś brutto ten model akurat stoi na placu

#52 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 09:47

Rozsiewacz nawozu Co sądzicie o rozsiewaczach marki Woprol?
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#53 Share bezsieci1

bezsieci1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:20

Rozsiewacz nawozu Witam!
Posiadam rozsiewacz do nawozu rauch MDS 921. I mam pytanie do osoby która przeprowadzała gruntowny remont tej maszyny.A mianowicie czy pomiędzy rozgniataczem brył a blachą kwasówką jest jakiś uszczelniacz?

#54 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 10:43

Rozsiewacz nawozu
Nie wiesz jak ustawić rozsiewacz do nawozu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 luty 2016 - 19:36

Rozsiewacz nawozu

Prawdą jest że rozsiewacze dla Akpila robi Woprol? czy to te same rozsiewacze tylko z naklejką Akpila ?

Dodaj odpowiedź