Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz nawozu

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 17 maj 2011 - 13:18

Rozsiewacz nawozu Ja tam nie polecam polskich rozsiewaczy. Proponuję Rauch MDS. Co prawda cena bez porównania do polskich, ale z perspektywy lat i tak się zwróci. Mam taki już chyba 15 lat i palcem go nie dotknąłem. Też się przymierzam do zmiany i mam tylko dylemat czy Rauch(Khun) czy Amazone. Od postronnego dealera słyszałem(który nie handluje ani tym ani tym), że on wybrałby Rauch'a, bo Amazone podobno jakościowo spadło. A zmienić muszę go tylko ze względu na zakupiony 27m opryskiwacz, więc trzeba zmienić rozsiewacz, bo ten tylko do 24m rzuca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz nawozu Dzisiaj, 02:59
  •  

#22 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 maj 2011 - 14:16

Rozsiewacz nawozu I tak i nie. Ja ze swojego jestem jak na razie bardzo zadowolony. Słyszałem różne opinie na temat polskich rozsiewaczy (tj Unii Group), m.in to, iż błyskawicznie zżera go rdza. Ja takiego zjawiska u siebie nie widzę, gdyż mam go z nierdzewki. Odnośnie jakości wysiewu widzę przepaść między starym lejkiem, natomiast nie widzę różnicy między moim a zachodnim (tj. Kverneland Execata).

Wcześniejszy rozsiewacz czyli "lejek" (z ocynku) również nie widział naprawy w ciągu... 20 lat !

Kolego czy masz jakieś doświadczenie z tego typu rozsiewaczami, czy piszesz co słyszałeś ???

Edytowany przez milanreal1, 18 maj 2011 - 16:11.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#23 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 15:06

Rozsiewacz nawozu witam zastanawiam się nad zakupem rozsiewacza cenowo do 3000 pracował bedzię z c-360 na 10ha proszę o poradę ja wyszukałem coś takiego http://allegro.pl/ro...1968758545.html http://allegro.pl/ro...1966022624.html a może coś taniego http://allegro.pl/ro...1983689228.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2011 - 16:14

Rozsiewacz nawozu Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

P.S. W moim rozsiewaczu otwieranie i zamykanie hydrauliką odbywało się za pomocą siłownika dwustronnego działania, więc były 2 węże hydr. które podłączałem do ciągnika i sprawowało się to super. Natomiast w rozsiewaczach Kuhn i Rauch widze tylko jeden przewód hydrauliczny oraz sprężyny. Domyslam się jak to działa ale zastanawiam się czy zdaje to egzamin? Czy sprężyny dają rade zamknąć rozsiewacz? Przecież zawsze może się coś przyciąć, co w siłowniku dwustronnego działania nie stanowiło problemu. Jak to z tym jest?

#25 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:15

Rozsiewacz nawozu co myslicie o tych rozsiewaczach http://allegro.pl/ro...1955217785.html http://allegro.pl/ro...1968758545.html http://allegro.pl/ro...1984212125.html .czekam za opiniami.niedługo jadę do gościa i zastanawiam się który wybrać

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:41

Rozsiewacz nawozu Tak na oko to przyjrzyj się bardziej amazone 602. Big bag bez problemu się zmieści i ma osłony na talerzach rozsiewających - mniej się kurzy na ciągnik.Ważniejszy jest stan techniczny przy wyborze a który jest lepszy to sam musisz określić.

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 grudzień 2011 - 18:48.

#27 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 21:02

Rozsiewacz nawozu Czy może ktoś zorientowany w temacie mógłby pomóc?

Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

P.S. W moim rozsiewaczu otwieranie i zamykanie hydrauliką odbywało się za pomocą siłownika dwustronnego działania, więc były 2 węże hydr. które podłączałem do ciągnika i sprawowało się to super. Natomiast w rozsiewaczach Kuhn i Rauch widze tylko jeden przewód hydrauliczny oraz sprężyny. Domyslam się jak to działa ale zastanawiam się czy zdaje to egzamin? Czy sprężyny dają rade zamknąć rozsiewacz? Przecież zawsze może się coś przyciąć, co w siłowniku dwustronnego działania nie stanowiło problemu. Jak to z tym jest?

#28 Share Zbyszek78

Zbyszek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 12:28

Rozsiewacz nawozu Witam kupiłem siewnik B 2000 mam problem z ustawienie granicznym na prawą stronę czy ktoś mógł by mi doradzić ,lub przesłać zdjęcia kosza wysiewającego bo według katalogu nie działa to prawidłowo zdjęcia katalogowe nie oddają wglądu na mocowanie .System wysiewu jest jak w B 500, B 700 ,BL 600
Dodany obrazek
[/quote]

#29 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:32

Rozsiewacz nawozu a czemu te z brzegu są też atestem niemieckiej firmy DLG chyba że masz ma myśli pronar i podobne firmy sam mam z Brzegu M400 zakupiłem go wraz z tabelą i miarką do próby kręconej możesz sobie u stawić dawki jakie sobie życzysz i rozsiewanie podłużne i poprzeczne jest ok i równomierne

to ten z właśnie rozsiewa od 10 do 24 metrów

#30 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2036 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 12:15

Rozsiewacz nawozu Witam kolegów a jaki największy udźwignie case jx90? myślimy o zakupie ale nie wiemy jak wagowo do niego podejść?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 16 grudzień 2011 - 17:17

Rozsiewacz nawozu wiesz chiquitaB uniesie i 1000 kg ale im większe obciążenie na tuzie tym większe będziesz miał koleiny na wiosnę jak będziesz siał nawóz jak nie masz dużo do siania to wystarczy ci taki 6ookg żeby jeden big bag mocznika wszedł

#32 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:40

Rozsiewacz nawozu Nawozy sieje się nie tylko wczesną wiosną. Jeśli ma to być drogi rozsiewacz na lata, to proponuje pojemność 1300 litrów. Jaki by nawóz nie był 2 bigi spokojnie wchodzą. Poza tym nikt nie każe sypać w trudnych warunkach całej pojemności rozsiewacza. Tak jak do opryskiwacza nie musisz lać do pełna.
DEZERTER

#33 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:20

Rozsiewacz nawozu co sądzicie o tym rozsiewaczu wart swej ceny http://otomoto.pl/amazone-A122152.html

#34 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:00

Rozsiewacz nawozu W cenie do 2 tys to te rozsiewacze sa w przystepnej cenie nawet ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#35 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:25

Rozsiewacz nawozu Ale on nie dorzuci 15 m. 12 to dla niego max.
DEZERTER

#36 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:25

Rozsiewacz nawozu Nie da rady przerobic go na 15m ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#37 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:28

Rozsiewacz nawozu no 12 m to mi styknie

#38 Share zuzia

zuzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:21

Rozsiewacz nawozu To może wybrać rozsiewacz z turbiną? Taki talerz umożliwia wysiew do 14 m.

#39 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 16 luty 2012 - 13:08

Rozsiewacz nawozu

Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

Witam.co do raucha to są różne opcje z dwoma przewodami które podłączasz pod hydraulike lub wychodzą dwa przewody z rozsiewacza czyli z każdej zasuwy i są podłączone do rozdzielacza z dwoma wajchami z którego wychodzi jeden przewód do hydrauliki ciągnika-wystarczy jedno szybkozłącze, oczywiście rozdzielacz wkładasz sobie do traktorka.Co do otwierania,sprężyny otwierają zasuwy a siłownik je zamyka-odwrotnie niż u konkurencji.Sam mam mds 921 rozsiew od 10 do 18m na tych samych tarczach,również graniczny tabele wysiewu do każdego rodzaju nawozu dostępne na stronie kuhna można go rozbudować nawet do 1800kg.Ogólnie jestem zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 luty 2012 - 13:37

Rozsiewacz nawozu A co powiecie na temat oleju do przekładni w Kuhn MDS 901? Odkręciłem dzis korek kontrolny i sa lekkie braki. Jaki olej wlać?

Dodaj odpowiedź