muoodyy

linia kredytowa MR 2-3 %

Polecane posty

muoodyy    2

witam. zaczynając ten temat chciałbym sie dowiedziec czy przy posiadaniu 13 ha, będąc młodym rolnikiem mogę wziąsc kredyt z linii MR na zakup ciągnika o mocy 80 km i do tego przyczepa 8 ton ład. bo z tego co słyszałem, banki niechętnie udzielają takich kredytów. jeżeli ktoś orientuje sie w tym temacie to będę wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie wiem czy 13 ha ci starczy bo chyba musisz mieć średnią wojewódzka a jeżeli wojewódzka jest mniejsza od krajowej to wtedy krajową...sprawdź na stronie ARiMR :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dokładnie- określ z jakiego województwa jestes i czy przekraczasz srednia woj. Jesli rozpatrza nasz wniosek na MR pozytywnie tez bedziemy sie takim kredytem interesować


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

nie wiem czy 13 ha ci starczy bo chyba musisz mieć średnią wojewódzka a jeżeli wojewódzka jest mniejsza od krajowej to wtedy krajową...sprawdź na stronie ARiMR :rolleyes:

 

 

Dokładnie- określ z jakiego województwa jestes i czy przekraczasz srednia woj. Jesli rozpatrza nasz wniosek na MR pozytywnie tez bedziemy sie takim kredytem interesować

 

Ludzie co was - koleś chce wziąć kredyt dla młodych rolników oprocentowany na 2 do 3% - żadne ha i średnie wojewódzkie mu nie są potrzebne. To o czym wy piszecie (post martineza) to jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych, (post wacek21) średnia jest potrzebna gdy ktoś się stara o 75 000 zł dla Młodego Rolnika. Przyznam, że postów trochę macie na kontach, ale to o niczym nie świadczy i nie wprowadzajcie kogoś w błąd (pewnie sami nie jesteście świadomi tego co piszecie).

 

Jeśli starasz się o kredyt, to jest trochę papierów do wypisania - tam policzą czy twoje gospodarstwo jest żywotne ekonomicznie - czyli czy jesteś dobrym partnerem dla banku i stać Cię będzie na spłatę rat. Teraz wchodziły kredyty z dopłatą ARiMR - czyli te wszystkie papierki jeszcze przez nich (czytaj ARiMR) muszą przejść i jak masz ich zgodę to po sprawie. Przy tych kredytach są jeszcze obostrzenia dotyczące nabytego mienia - czyli w umowie masz określone, że przez pewien okres nie sprzedasz tego sprzętu (można, ale trzeba wszystko uzgadniać z bankiem). Nie chcę zbyt dużo szczegółów podawać, bo sam tego nie robiłem, lecz przymierzam się i trochę języka zaciągałem. Poklikaj w GOOGLU i poczytaj (trochę jest na stronie ARiMR o tych kredytach i warunkach przyznawania). Może ktoś, kto brał coś takiego Ci pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

bez problemu dostaniesz taki kredyt, problem możesz mieć z zabespieczeniem, chociaż i to da się załatwić, co niektórzy nie mają zielonego pojęcia i piszą głupoty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

O ile dobrze pamiętam, to aby skorzystać z dopłaty ARiMR do kredytu, to umowa kredytu musi być zawarta przynajmniej na pięć lat. Dofinansowanie ARiMR może wynieść 30 000 (albo 33 000 - nie pamiętam dokładnie) lecz w pierwszym roku ARiMR zapłaci 75% tej kwoty, a 25% po pięciu latach. Jeszcze mogę się mylić co do okresu, bo ostatnio zbyt dużo czytam i mi się zaczyna to wszystko kiełbasić - będzie to na trzy albo pięć lat - może ktoś mnie poprawi. Napewno gdy poczytasz informacje na stronie ARiMR, to wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Nie wiesz to nie pierdQl to jest kredyt z częściową spłatą kapitału a kolega pyta o linię "Młody rolnik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Kolo nie zachowuj się jak burak bo razem nie pier......y. Trochę kultury i poczytaj co pisałem (niedawno ruszył kredyt... - to była propozycja - a ty mogłeś podać swoją a nie wyjeżdżać z r...m.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Ludzie co was - koleś chce wziąć kredyt dla młodych rolników oprocentowany na 2 do 3% - żadne ha i średnie wojewódzkie mu nie są potrzebne. To o czym wy piszecie (post martineza) to jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych, (post wacek21) średnia jest potrzebna gdy ktoś się stara o 75 000 zł dla Młodego Rolnika. Przyznam, że postów trochę macie na kontach, ale to o niczym nie świadczy i nie wprowadzajcie kogoś w błąd (pewnie sami nie jesteście świadomi tego co piszecie).

 

Jeśli starasz się o kredyt, to jest trochę papierów do wypisania - tam policzą czy twoje gospodarstwo jest żywotne ekonomicznie - czyli czy jesteś dobrym partnerem dla banku i stać Cię będzie na spłatę rat. Teraz wchodziły kredyty z dopłatą ARiMR - czyli te wszystkie papierki jeszcze przez nich (czytaj ARiMR) muszą przejść i jak masz ich zgodę to po sprawie. Przy tych kredytach są jeszcze obostrzenia dotyczące nabytego mienia - czyli w umowie masz określone, że przez pewien okres nie sprzedasz tego sprzętu (można, ale trzeba wszystko uzgadniać z bankiem). Nie chcę zbyt dużo szczegółów podawać, bo sam tego nie robiłem, lecz przymierzam się i trochę języka zaciągałem. Poklikaj w GOOGLU i poczytaj (trochę jest na stronie ARiMR o tych kredytach i warunkach przyznawania). Może ktoś, kto brał coś takiego Ci pomoże. Pozdrawiam.

 

ja składałem wniosek na młodego rolnika na te 75 tys i dostałem pozytywną decyzje i dlatego na wiosne będe patrzył żeby jakiś ciągnik z przyczepa kupić ale właśnie niewiem czy mi te hektary starczą na zetora 80km i przyczepe 8 t oraz czy wogóle mam zdolność kredytową na odpowiednią sume kredytu. pójde w jaki dzień do banQ i sie dowiem co i jak. dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Musisz się zdecydować co tak wogule w tym wątku chcesz dostać za informacje - narazie piszesz tak, że wszyscy muszą się domyślać o co Ci chodzi.

Jeżeli składałeś papiery na MR, to w biznesplanie wpisałeś jakieś maszyny lub inny sposób wudatkowania tych pieniędzy. Jeśli wpisałeś te maszyny, które Cię teraz interesują (czyli traktor 80km i przyczepę 8t) to nawet je musisz kupić aby się wywiązać z biznesplanu. Dostałeś pozytywną decyzję na MR, więc podejrzewam, że chodzi Ci o to iż zabraknie Ci kasy aby te sprzęty zakupić i szukasz jakiegoś kredytowania - ale właśnie to są tylko moje domysły, więc opisz dokładnie o co Ci chodzi (bo już jeden w tym wątku się do mnie przyczepił - choć sam żadnej istotnej wiedzy do dyskusji nie wniósł), a jeśli sam jeszcze nie wiesz co chcesz - to temat można zamknąć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Musisz się zdecydować co tak wogule w tym wątku chcesz dostać za informacje - narazie piszesz tak, że wszyscy muszą się domyślać o co Ci chodzi.

Jeżeli składałeś papiery na MR, to w biznesplanie wpisałeś jakieś maszyny lub inny sposób wudatkowania tych pieniędzy. Jeśli wpisałeś te maszyny, które Cię teraz interesują (czyli traktor 80km i przyczepę 8t) to nawet je musisz kupić aby się wywiązać z biznesplanu. Dostałeś pozytywną decyzję na MR, więc podejrzewam, że chodzi Ci o to iż zabraknie Ci kasy aby te sprzęty zakupić i szukasz jakiegoś kredytowania - ale właśnie to są tylko moje domysły, więc opisz dokładnie o co Ci chodzi (bo już jeden w tym wątku się do mnie przyczepił - choć sam żadnej istotnej wiedzy do dyskusji nie wniósł), a jeśli sam jeszcze nie wiesz co chcesz - to temat można zamknąć. Pozdrawiam.

 

no może troche zamotałem. chodzi mi o to że złożyłem wniosek na młodego rolnika i dostałem pozytywną decyzję. i właśnie na tą premie 75 tys biorę rozrzutnik, agregat, ładowacz czołowy, pług i siewnik. a na wiosnę bym chciał wziąść kredyt z lini MR 2-3 % na ciągnik i przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

te 20% własnego wkładu finansowego to musi być w formie gotówki czy może być jako hipoteka na moje stare grunty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Jeżeli koszt zakupu jest np. 100tys. to bierzesz kredyt na 80tys. pod hipoteke a 20tys wykładasz swojej gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

no tak 80% hipoteka na tą nowa ziemie a reszta 20% gotówka czyli chyba jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu komercyjnego na te przykładowe 20tys. z ogromnymi odsetkami :/ dziękuje za dopowiedz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dzisiaj przejrzałem cały dział "przepisy i finanse' i widzę że dużo tematów się powtarza. jedne słowo zmienione w tytule a chodzi o to samo.wiem że nie każdemu chce się przeszukać forum i lepiej założyć nowy wątek. tak jest i z tym tematem.kiedyś sam założyłem temat o kredycie młody rolnik http://www.agrofoto.pl/forum/topic/723-kredyt-mlody-rolnik/ no ale widzę że każdy chce mieć swój prywatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy jak wyglada sytuacja z kredyte na budowe chlewni?? tak jak na maszyny ze bank przelewa dana kwote po okazaniu faktury zakupu?czy moze na podstawie biznesplanu przelewaja na konto powiezdmy 400tys zl???


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmax    0

Ja się staram o taki kredyt na modernizację chlewni z lini nowe technologie z bankiem mam wszystko załatwione tylko okazało się ARiMR niema pieniędzy dopłatę do oprocentowania i sprawa stoi w miejscu od 01 czerwca

Edytowano przez dragonmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jest jakies ograniczenie w czasie bycia rolnikiem w kredycie preferencyjnym? Chodzi mi czy trzeba miec jakis staz czy tez oplacana skladke KRUS przez jakis tam czas np. rok lub dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Ja też dołączam sie do pytania kolegi Wieska!

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

A ja mam pytanie z innej beczki, ile razy można taki kredyt wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj