Skocz do zawartości

Zdjęcie

linia kredytowa MR 2-3 %

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:30

linia kredytowa MR 2-3 % witam. zaczynając ten temat chciałbym sie dowiedziec czy przy posiadaniu 13 ha, będąc młodym rolnikiem mogę wziąsc kredyt z linii MR na zakup ciągnika o mocy 80 km i do tego przyczepa 8 ton ład. bo z tego co słyszałem, banki niechętnie udzielają takich kredytów. jeżeli ktoś orientuje sie w tym temacie to będę wdzięczny za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
linia kredytowa MR 2-3 % Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 09:33

linia kredytowa MR 2-3 % nie wiem czy 13 ha ci starczy bo chyba musisz mieć średnią wojewódzka a jeżeli wojewódzka jest mniejsza od krajowej to wtedy krajową...sprawdź na stronie ARiMR :rolleyes:

#3 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 grudzień 2010 - 09:56

linia kredytowa MR 2-3 % Dokładnie- określ z jakiego województwa jestes i czy przekraczasz srednia woj. Jesli rozpatrza nasz wniosek na MR pozytywnie tez bedziemy sie takim kredytem interesować
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:01

linia kredytowa MR 2-3 %

nie wiem czy 13 ha ci starczy bo chyba musisz mieć średnią wojewódzka a jeżeli wojewódzka jest mniejsza od krajowej to wtedy krajową...sprawdź na stronie ARiMR :rolleyes:

Dokładnie- określ z jakiego województwa jestes i czy przekraczasz srednia woj. Jesli rozpatrza nasz wniosek na MR pozytywnie tez bedziemy sie takim kredytem interesować

Ludzie co was - koleś chce wziąć kredyt dla młodych rolników oprocentowany na 2 do 3% - żadne ha i średnie wojewódzkie mu nie są potrzebne. To o czym wy piszecie (post martineza) to jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych, (post wacek21) średnia jest potrzebna gdy ktoś się stara o 75 000 zł dla Młodego Rolnika. Przyznam, że postów trochę macie na kontach, ale to o niczym nie świadczy i nie wprowadzajcie kogoś w błąd (pewnie sami nie jesteście świadomi tego co piszecie).

Jeśli starasz się o kredyt, to jest trochę papierów do wypisania - tam policzą czy twoje gospodarstwo jest żywotne ekonomicznie - czyli czy jesteś dobrym partnerem dla banku i stać Cię będzie na spłatę rat. Teraz wchodziły kredyty z dopłatą ARiMR - czyli te wszystkie papierki jeszcze przez nich (czytaj ARiMR) muszą przejść i jak masz ich zgodę to po sprawie. Przy tych kredytach są jeszcze obostrzenia dotyczące nabytego mienia - czyli w umowie masz określone, że przez pewien okres nie sprzedasz tego sprzętu (można, ale trzeba wszystko uzgadniać z bankiem). Nie chcę zbyt dużo szczegółów podawać, bo sam tego nie robiłem, lecz przymierzam się i trochę języka zaciągałem. Poklikaj w GOOGLU i poczytaj (trochę jest na stronie ARiMR o tych kredytach i warunkach przyznawania). Może ktoś, kto brał coś takiego Ci pomoże. Pozdrawiam.

#5 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:30

linia kredytowa MR 2-3 % duży jest zwrot przez agencje dla kredytu powiedzmy 100 000,- ?

#6 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:41

linia kredytowa MR 2-3 % bez problemu dostaniesz taki kredyt, problem możesz mieć z zabespieczeniem, chociaż i to da się załatwić, co niektórzy nie mają zielonego pojęcia i piszą głupoty :rolleyes:

#7 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:32

linia kredytowa MR 2-3 % O ile dobrze pamiętam, to aby skorzystać z dopłaty ARiMR do kredytu, to umowa kredytu musi być zawarta przynajmniej na pięć lat. Dofinansowanie ARiMR może wynieść 30 000 (albo 33 000 - nie pamiętam dokładnie) lecz w pierwszym roku ARiMR zapłaci 75% tej kwoty, a 25% po pięciu latach. Jeszcze mogę się mylić co do okresu, bo ostatnio zbyt dużo czytam i mi się zaczyna to wszystko kiełbasić - będzie to na trzy albo pięć lat - może ktoś mnie poprawi. Napewno gdy poczytasz informacje na stronie ARiMR, to wszystko będzie jasne.

#8 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:24

linia kredytowa MR 2-3 % Nie wiesz to nie pierdQl to jest kredyt z częściową spłatą kapitału a kolega pyta o linię "Młody rolnik"

#9 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:42

linia kredytowa MR 2-3 % Kolo nie zachowuj się jak burak bo razem nie pier......y. Trochę kultury i poczytaj co pisałem (niedawno ruszył kredyt... - to była propozycja - a ty mogłeś podać swoją a nie wyjeżdżać z r...m.).

#10 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 23:49

linia kredytowa MR 2-3 % mowa jest o kredytach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:37

linia kredytowa MR 2-3 %

Ludzie co was - koleś chce wziąć kredyt dla młodych rolników oprocentowany na 2 do 3% - żadne ha i średnie wojewódzkie mu nie są potrzebne. To o czym wy piszecie (post martineza) to jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych, (post wacek21) średnia jest potrzebna gdy ktoś się stara o 75 000 zł dla Młodego Rolnika. Przyznam, że postów trochę macie na kontach, ale to o niczym nie świadczy i nie wprowadzajcie kogoś w błąd (pewnie sami nie jesteście świadomi tego co piszecie).

Jeśli starasz się o kredyt, to jest trochę papierów do wypisania - tam policzą czy twoje gospodarstwo jest żywotne ekonomicznie - czyli czy jesteś dobrym partnerem dla banku i stać Cię będzie na spłatę rat. Teraz wchodziły kredyty z dopłatą ARiMR - czyli te wszystkie papierki jeszcze przez nich (czytaj ARiMR) muszą przejść i jak masz ich zgodę to po sprawie. Przy tych kredytach są jeszcze obostrzenia dotyczące nabytego mienia - czyli w umowie masz określone, że przez pewien okres nie sprzedasz tego sprzętu (można, ale trzeba wszystko uzgadniać z bankiem). Nie chcę zbyt dużo szczegółów podawać, bo sam tego nie robiłem, lecz przymierzam się i trochę języka zaciągałem. Poklikaj w GOOGLU i poczytaj (trochę jest na stronie ARiMR o tych kredytach i warunkach przyznawania). Może ktoś, kto brał coś takiego Ci pomoże. Pozdrawiam.

ja składałem wniosek na młodego rolnika na te 75 tys i dostałem pozytywną decyzje i dlatego na wiosne będe patrzył żeby jakiś ciągnik z przyczepa kupić ale właśnie niewiem czy mi te hektary starczą na zetora 80km i przyczepe 8 t oraz czy wogóle mam zdolność kredytową na odpowiednią sume kredytu. pójde w jaki dzień do banQ i sie dowiem co i jak. dzięki za odpowiedzi ;)

#12 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:06

linia kredytowa MR 2-3 % Musisz się zdecydować co tak wogule w tym wątku chcesz dostać za informacje - narazie piszesz tak, że wszyscy muszą się domyślać o co Ci chodzi.
Jeżeli składałeś papiery na MR, to w biznesplanie wpisałeś jakieś maszyny lub inny sposób wudatkowania tych pieniędzy. Jeśli wpisałeś te maszyny, które Cię teraz interesują (czyli traktor 80km i przyczepę 8t) to nawet je musisz kupić aby się wywiązać z biznesplanu. Dostałeś pozytywną decyzję na MR, więc podejrzewam, że chodzi Ci o to iż zabraknie Ci kasy aby te sprzęty zakupić i szukasz jakiegoś kredytowania - ale właśnie to są tylko moje domysły, więc opisz dokładnie o co Ci chodzi (bo już jeden w tym wątku się do mnie przyczepił - choć sam żadnej istotnej wiedzy do dyskusji nie wniósł), a jeśli sam jeszcze nie wiesz co chcesz - to temat można zamknąć. Pozdrawiam.

#13 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:03

linia kredytowa MR 2-3 %

Musisz się zdecydować co tak wogule w tym wątku chcesz dostać za informacje - narazie piszesz tak, że wszyscy muszą się domyślać o co Ci chodzi.
Jeżeli składałeś papiery na MR, to w biznesplanie wpisałeś jakieś maszyny lub inny sposób wudatkowania tych pieniędzy. Jeśli wpisałeś te maszyny, które Cię teraz interesują (czyli traktor 80km i przyczepę 8t) to nawet je musisz kupić aby się wywiązać z biznesplanu. Dostałeś pozytywną decyzję na MR, więc podejrzewam, że chodzi Ci o to iż zabraknie Ci kasy aby te sprzęty zakupić i szukasz jakiegoś kredytowania - ale właśnie to są tylko moje domysły, więc opisz dokładnie o co Ci chodzi (bo już jeden w tym wątku się do mnie przyczepił - choć sam żadnej istotnej wiedzy do dyskusji nie wniósł), a jeśli sam jeszcze nie wiesz co chcesz - to temat można zamknąć. Pozdrawiam.

no może troche zamotałem. chodzi mi o to że złożyłem wniosek na młodego rolnika i dostałem pozytywną decyzję. i właśnie na tą premie 75 tys biorę rozrzutnik, agregat, ładowacz czołowy, pług i siewnik. a na wiosnę bym chciał wziąść kredyt z lini MR 2-3 % na ciągnik i przyczepe

#14 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:22

linia kredytowa MR 2-3 % Teraz wszystko jasne - jak szukasz na 2-3% to jedynie kredyty z dopłatą do odsetek lub z częściową spłatą kapitału przez ARiMR - tak jak wcześniej pisałem.
Tutaj poczytaj:
Kredyty preferencyjne po 01.05.2007 r.

#15 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:07

linia kredytowa MR 2-3 %

Teraz wszystko jasne - jak szukasz na 2-3% to jedynie kredyty z dopłatą do odsetek lub z częściową spłatą kapitału przez ARiMR - tak jak wcześniej pisałem.
Tutaj poczytaj:
Kredyty preferencyjne po 01.05.2007 r.

dzięki mistrzu :lol:. pozdro

#16 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 23:48

linia kredytowa MR 2-3 % te 20% własnego wkładu finansowego to musi być w formie gotówki czy może być jako hipoteka na moje stare grunty ?

#17 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 08:28

linia kredytowa MR 2-3 % Jeżeli koszt zakupu jest np. 100tys. to bierzesz kredyt na 80tys. pod hipoteke a 20tys wykładasz swojej gotówki.

#18 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:44

linia kredytowa MR 2-3 % no tak 80% hipoteka na tą nowa ziemie a reszta 20% gotówka czyli chyba jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu komercyjnego na te przykładowe 20tys. z ogromnymi odsetkami :/ dziękuje za dopowiedz pozdrawiam.

#19 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 07:24

linia kredytowa MR 2-3 % dzisiaj przejrzałem cały dział "przepisy i finanse' i widzę że dużo tematów się powtarza. jedne słowo zmienione w tytule a chodzi o to samo.wiem że nie każdemu chce się przeszukać forum i lepiej założyć nowy wątek. tak jest i z tym tematem.kiedyś sam założyłem temat o kredycie młody rolnik http://www.agrofoto....t-mlody-rolnik/ no ale widzę że każdy chce mieć swój prywatny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 30 maj 2011 - 16:01

linia kredytowa MR 2-3 % koledzy jak wyglada sytuacja z kredyte na budowe chlewni?? tak jak na maszyny ze bank przelewa dana kwote po okazaniu faktury zakupu?czy moze na podstawie biznesplanu przelewaja na konto powiezdmy 400tys zl???
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...