Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z wycinakiem BVL

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share orz3ll

orz3ll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:55

problem z wycinakiem BVL Witam mam następujący problem podczas wycinania kostek tylne piły potrafią se zatrzymać. Możne ktoś miał podobna sytuacje i wie jak to rozwiązać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z wycinakiem BVL Dzisiaj, 07:59
  •  

#2 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:59

problem z wycinakiem BVL Masz napędzane 1 siłownikiem centralnym czy każdą osobno ????

Jeśli jednym to możesz śmiało to rozbierać i kasować luzy, jest też możliwość ze złamał się tobie jeden popychacz
sprawna jest tam prosta to po prostu system dźwigni

#3 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:52

problem z wycinakiem BVL ja mam podobny problem tylko ze moje kosy sa napedzane oddzielnie kazda swoim tlokiem i boczne chodza bez problemu tylko tylna kosa sie zatrzymuje i wycinarka zaczyna sie podnosic tak jak w koncowej fazie ciecia! dodam ze ta tylna kosa ma jeden tlok dwustronny niema zadnych przeciekow poodpowietrzany ale i tak staje zwlaszcza przy sianokiszonce jak ma ciezko? niewiem juz co by to moglo byc jak by cos to zdjecia mojego wycinaka sa w mojej galerii prosze o porady!!!

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:51

problem z wycinakiem BVL według mnie to mogły się tobie dwie rzeczy przydarzyć

1 to możliwe ze uszczelniacze w tłoku z tyłu po prostu się zużyły i przepuszczają olej przez co piły się nie przesuwają
2 to ze kostka sterująca się przycina możliwe ze coś w nią wpadło i zablokowało wodzik

nie wiem jaka masz kostkę ale podejrzewam ze możesz zamienić przewody od piły bocznej z tymi od piły tylnej
w ten sposób sprawdzisz czy to wina kostki czy uszczelniaczy

a co do kostki to ja swoja rozbierałem trzeba uważać na różne części ruchome kulki i sprężynki, udrożnić wszystkie kanały i złożyć z powrotem.
są tez w niej śruby regulacyjne musisz pamiętać jak były ustawione regulują one proporcje docisku do ilości przesuwu pił

#5 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:19

problem z wycinakiem BVL na tylnim tloku uszczelniacze zalozone nowe kostka byla rozebrana i niby jest wszystko ok te regulacje nic nie zmieniaja! jeszcz zobacze z tą zamianą wezy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 01 luty 2011 - 01:40

problem z wycinakiem BVL możliwe też jest ze któryś wąż się rozwarstwił od środka i gdy dostaje ciśnienia po prostu się składa zmykając dopływ oleju do siłownika, miałem tak w wspomaganiu w renacie

co do tych śrub regulacyjnych to u mnie jest już wyczuwalna zmiana po 10 stopniach obrotu oczywiste gdy wycinasz
bo na pusto nie zauważysz różnicy

a tak z ciekawości nie skręciłeś za mocno docisków na pile

innych pomysłów mi brak
a czujesz ze przewody się naprerzają na zmianę czy są raczej wiotkie

#7 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 07 luty 2011 - 13:48

problem z wycinakiem BVL Witam mam taż problem z wycinakiem bvl. Podczas wycinania sianokiszonki już pod sam koniec gdy listwa z piłam zaczyna podnosić cały wycinak piły przestają się ruszać. Piły są napędzane jednym siłownikiem. Wycinam jumzem on ma wydajność coś około 40 litrów czyli już nie tak mało. Może ktoś miął podobny problem. Jeśli ktoś wie jak można w tym coś zdziałać to proszę o pomoc.

#8 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 07 luty 2011 - 19:37

problem z wycinakiem BVL witam.Ja posiadam strautmanna a to praktycznie ta sama konstrukcja co bvl.Mój jest na jeden siłownik( 6 pił)Miałem taki problem ze piły pod obciążeniem chodziły nierównomiernie>doradzono mi że siłonwnik może być nie drożny przez zatkanie kanalika paprocha,rozebraliśmy i nie było zanieczyszczeń.Później wymieniłem uszczelniacze bo myśleliśmy ze siłownik przepuszcza w środku( koszt zestawu naprawczego 320zł) po złożeniu okazało się że dalej są te same objawy.Myślałem że to wina rozdzielacza ale przypadkiem odkryłem przyczynę.Układ tych dwóch cienkich rurek przy siłowniku był zapowietrzony>nieraz wystarczyło kilka razy podnieść i opuścić zestaw tnący i już było odpowietrzone a teraz nie.zrobilem to tak:na początku odkręciłem końcówki tych cienkich przewodów przy siłowniku i dałem ciśnienie do ciecia.jak popsiukać konkretnie olej to trzeba spowrotem nasadzić te rurki i dokręcić. Następnie trzeba oddzielnie odkręcić cienkie przewody przy rozdzielaczu>każdego oddzielnie odpwowietrzyć,tak samo,dając ciśnienie(uwaga przewód będzie silnie wibrował) potem dokrecić i tak samo z drugim.Mam nadzieję że komuś to pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 13 luty 2011 - 07:54

problem z wycinakiem BVL prawda odpowietrzenie tego układu to ważna sprawa :)

Dodaj odpowiedź