farmer8244

Farmer F-8244 C2 - Ciężki rozruch przy niskiej temperaturze

Polecane posty

Michufarmer    21

Przy jak niskiej temperaturze nie chce Ci palić? Może zatankowałeś paliwo niskiej jakości?


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

jak nie chce kręcić to podładuj akumulatory,podgrzej świece i pare razy przed zapaleniem popompuj pompką zasilającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Do FARMERF10244C1 śmiałem się wczoraj z twojego posta z godzinę ale prawdę napisałeś .Do farmer 8244 zostaw go do wiosny niech odpocznie- bo żebyś przy tym zapalaniu w niskich temperaturach głowicy nie rozwalił albo korbowodu nie urwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

kolego jaro30 a jak na wiosnę nie będzie chciał zapalić to karzesz go do lata zostawić? Jeżeli ciągnik nie chce odpalić to znaczy, że ma jakąś usterkę i trzeba ją naprawić. Teraz jest na to czas, a na wiosnę ciągnik potrzebny. Aby nie było głupich i niepotrzebnych postów typu: "po co mam robić jak zimno" niech autor posta napisze dokładnie co dzieje się z jego Farmerem podczas próby odpalenia.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Jest on od samego początku ciężko pali ale w zimie wyątkowo. Dlatego przed odpaleniem zalewam go coepłą wodą B) i w tedy mi pali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli od samego początku Ci źle pali to bardzo niedobrze, że nic z tym nie zrobiłeś. Być może wina leży gdzieś indziej i serwis by to rozwiązał bo nie może tak być aby ciągnik ciężko palił. Nawet dobrze utrzymane c330 i c360, a nawet i starsze maszyny dobrze zapalają.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Przeczyść klemy na akumulatorze , parę razy włącz i wyłącz główny włącznik prądu , podładuj akumulator , i sprawdź świecę tzn wymontuj zalej od góry on lub nafty i włącz zasilanie jak zacznie sie rozgrzewać i kapać nafta na spirale to sprawna jeśli sie tylko nagrzeje to uszkodzony elektromagnes zaworu dopływu nafty i nie odpalisz . jak dalej nie odpali to podłącz kablami [ dobrymi ] drugi akumulator lub prostownik z rozruchem i zobacz czy szybciej będzie kręcił rozrusznikiem . jak to nie pomoże to grzałka . Silniki MTZ muszą mieć szybkie obroty rozruchu wtedy ładnie palą jeśli aku słabnie to lipa , w starych MTZ82 była przesłona w kolektorze ssącym i było lepiej odpalać bo gdy odcieliśmy dopływ powietrza co cylindrów obroty wału wzrastały i jak popuszczaliśmy przesłonę wtedy lepiej zapalał ;)

 

ps sprawdź świecę !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html
       
      piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez lorakw
      Witam! kupiłem niedawno mf 3060. Gdy jest zimny strasznie słabo pali. Trzeba bardzo długo kręcić żeby zagadał. Czasami muszę ponownie ładować akumulator bo padnie podczas tego rozruchu. Akumulator jest nowy, wiec to raczej nie jego wina. Wydaje mi się ze za wolno rozrusznik kręci. Tak jak by prąd gdzieś gubił. Świeca płomieniowa jest nowa i działa bo sprawdzałem. Jak już raz odpali to później nie ma problemu. Nawet jak przez parę godzin jest nieodpalany. Najgorzej jest rano. Co może być tego przyczyną? Może miał ktoś podobny problem? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
    • Przez kamil_z88
      Witam
      posiadam Fendt 309 LSA w którym uszkodziła mi się spręzarka od siedzenia Gramer. Załącza się ale nie pompuje powietrza, albo robi to bardzo wolno. Rozebrałem siedzenie i spręzarkę. Tłok się powycierał jest plasitkowy. Znalazłem na allegro taki model : 
      http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-siedzenia-grammer-12v-i6523693858.html
      Czy może lepiej gdzieś zregenerować starą sprężarkę.
      Proszę o rady
      Pozdrawiam
       
    • Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
    • Przez sebas97
      Witam Chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć na temat Fendta. Tym razem chciałbym mieć jakieś pojęcie o kontrolkach w nim, jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć znaczenie niektórych z nich byłbym bardzo wdzięczny
      1. Ładowanie
      2. Klocki hamulcowe (?)
      3. 
      4. 
      5. Olej silnikowy
      6. Olej przekładniowy (?)
      7. 
      8. 



      I jeszcze czy ktoś mi powie co oznacza ta jedna kontrolka z drugiego zdjęcia? 


      Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj