Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozruch w niskich temperaturach

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:16

Rozruch w niskich temperaturach Jeśli grzałka kosztowała by do 500 zł bym kupił z chęcią. Szkoda, że dealerzy nie podsówają ciekawych propozycji co do wyposażenia ciągników podczas zakupu :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozruch w niskich temperaturach Dzisiaj, 17:38
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:22

Rozruch w niskich temperaturach to trzeba samemu się dopytywać, ja gdybym miał teraz kupować ciągnik to byłby wyposażony w grzałkę oraz podgrzewacz paliwa

#23 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:35

Rozruch w niskich temperaturach panowie sprawa wygląda tak że DEFA oferuje grzałki do ciągników różnych marek w tym john deere. Do serii 6x10-6x20 kosztuje przez internet 260 zł, w serwisie nie wiem jakiej firmy wołaja 1020 zł więc... więc majątek to nie kosztuje mimo wszytsko
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#24 Share krypcio

krypcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 luty 2011 - 18:02

Rozruch w niskich temperaturach moim zdaniem to już ma słabe sprężanie w moim 1640 przy min nawet 30 aby dał rade pare razy obrócić akumulator i chodzi a sąsiad kupił 4 lata puzniej i guzik poniżej zera ma już problemy ale to widać po dymku z komina.Mój po odpaleniu w mrozy nie pokaże nawet deka czarnego a sąsiada w lato odpalisz to czarna smuga

#25 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:27

Rozruch w niskich temperaturach siema wszystkim
Koledzy mam problem z uruchomieniem jd 6620 se, rok prod 2004. A sytuacja wygląda tak: z rok temu siadła mi pompa wtryskowa, oddałem ją do regeneracji naprawa 3000 zł kosztowała no i było w lato wszystko w porządku. Przyszły mrozy ciagnik uruchomiłem ale pochodził tylko z góra 30 sek i zgasł. No i dobra to zmieniłem wszystkie filtry paliwa, paliwo na zimowe i nic nie pomaga. Jak muszę koniecznie go uruchomic to psiukam samstarter no i z ledwoscią załapuje i jest ok chodzi, równo pracuje. Wyłączam go postoi dwie godziny na mrozie i jest to samo od początku: zapali pochodzi z 30 sek i gaśnie. Macie może jakieś pomysły jak go naprawić ?? Pozdrawiam

#26 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:53

Rozruch w niskich temperaturach A mógł bys podać więcej szczegółów? A i powiedz jaką masz pompe i co było w niej robione. I nie rozumiem jednego jak ciagnik po psiknieciu samostartem chodzi, a na paliwie chodzi ale tylko 30 s :blink: Jedno z drugim samo sie wyklucza no chyba ze ktos stoi przed ciagnikiem i na okraglo mu sadzi samostartem (szkola starych majstrów haha), to był taki mały zart A tak poważnie to podaj jeszcze MTG i z jakiej stacji lejesz paliwo no i jakiej firmy masz pompe????

#27 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 15:04

Rozruch w niskich temperaturach ze szczegółów mogę ci powiedzieć że traktor ma 3500 mtg, pompa jest taka jak była montowana w jd czyli pewnie jakiegoś bosha. Co do samostartera to sprawa wygląda tak że jak złapie kilka obrotów na samostarterze to póżniej powoli zaczyna załapywac paliwa i chodzi, ale taka sytuacja jest wtedy kiedy jest w miarę ciepło powyżej 0 C. Jak jest mróz to i samostarter nie pomaga :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:01

Rozruch w niskich temperaturach Kolego w tym modelu byly montowane cztery typy pomp Bosch VP44, Lucas, Stanadyne i jeszcze moze Denso. Nastepna sprawa dość istotna gdy ciagnik nie chce zapalic bądź gdy zgaśnie czy zapala sie kontrolka świec żarowych???? I podaj typ pompy????

#29 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:11

Rozruch w niskich temperaturach Pompę mam stanadyne. No powiem Ci kolego że teraz jak temp dodatnia to już mniejsze problemy z rozruchem. Rano po przymrozku trochę psiuknę i chodzi, a tak w dzień jak już jest ciepło to pali bez problemu.

#30 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:23

Rozruch w niskich temperaturach Kolego a co było nie tak z tą pompą że musiałes ją regenerowac po 3500tys mtg? jesdziłes moze na oleju opałowym?czy na zwykłym ON padła?

#31 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:56

Rozruch w niskich temperaturach najpierw szedł trochę opał a później jd posmakował odbarwianego no i trochę mu to zaszkodziło. :)

#32 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 24 marzec 2011 - 19:50

Rozruch w niskich temperaturach Witam wszystkich
mam podobny problem, w te największe mrozy (-22...) chciałem odpalić swojego 6430 i nie mile się rozczarowałem. Podgrzałem świece kręcę i nic odczekałem chwile i znowu podgrzałem i znowu pomiałczał i nic, akumulator padł podłączyłem drugi i też padł w końcu podłączyłem rozruch ustawiłem na szybkie ładowanie a później na rozruch pomęczyłem go trochę znowu podładowałem i znowu kręciłem i zapalił z bólem. Pojeździłem trochę zgasiłem i później bez problemu palił, czy są powody do obawa??? zastanawiam się czy dzwonić do serwisu??? mam go 2 lata i ma ponad 200Mth, co mogło być przyczyną przymarznięte paliwo czy coś poważniejszego??? świece na przykład ????

Edytowany przez hubert9595, 24 marzec 2011 - 19:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share lipnicak

lipnicak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:41

Rozruch w niskich temperaturach siema koledzy
mój jd naprawiony :) w końcu, okazało się że jeden z przewodów od paliwa był nieszczelny i zasysał powietrze co powodowało zapowietrzanie się ciągnika. Dzięki za podpowiedzi i zajęcie się moim problemem.
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź