Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozruch w niskich temperaturach

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:23

Rozruch w niskich temperaturach proszę o pomoc, mam 6210SE problem polega na odpaleniu w ujemnej temperaturze. Świeca żarowa niby jest i kontrolki przygasają ale pewnosci nie mam że działa, ciagnik ni jak nie chce odpalić brakuje werwy z akumulatora choć ma pół roku i był podładowany. Na zaciąg się nie da odpalić. Myśle o podgrzewaczu płynu w blok silnika, dziś zamówiłem firmy Defa, ma ktoś z tym do czynienia ? Jak wy radzicie sobie przy odpalaniu w temperaturze grubo poniżej 0 stopni ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozruch w niskich temperaturach Dzisiaj, 13:35
  •  

#2 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:41

Rozruch w niskich temperaturach Ja MTZa odpalam przy urzyciu grzałki w bloku, "knota" i prostownika.Czy chce czy nie-musi odpalić :) Knota używam przy dużym mrozie tzn. ponad -15

#3 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:50

Rozruch w niskich temperaturach Ja przy -20 MTZ ta odpalam na dotyk gorąca woda i polewam też na kolektor gorącą wodą rozruch na 24V i pali na strzała

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 18:55

Rozruch w niskich temperaturach znaczy po rozgrzaniu silnika

#5 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:24

Rozruch w niskich temperaturach Aby ciągnik odpalił w zimę po 1 musi mieć sprawną instalację elektryczną ( akumulatory, rozrusznik, przewody)
Grzałka bardzo pożyteczne urządzenie: nie dość, że bardzo ułatwia rozruch, to jeszcze zwiększa żywotność silnika.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#6 Share Sjergiej

Sjergiej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:56

Rozruch w niskich temperaturach Sprawdź ropę w zbiorniku bo ja dziś się cały dzien męczyłem (tyle że w t-25 :) czyli prawie john) normalnie nie ropa tylko budyń :) . Mi na początku władek odpalił bez problemu ale trochu pochodził i d**a :D wcale obrotów nietrzymał aż wkońcu zgasł i musialem go przeczyścić, podpompować i znów troche chodził i stop no to ja znowu czyszcze ale już niechciał zaciągnąć długo pompowałem ręczną i też nic wkońcu chciałem troche ropy spuścić a to nawet leciec niechciało i dałem sobie spokó rope zmienie na zimówke i bedzie git tylko jeszcze niewiem jak tą rope=budyń spuszcze :)

Aaaa i jeszcze klemy na akumulatorze posprawdzaj bo mi w tamtym tygodniu to prawie niekrecił ;) a jak kleme zmieniłem to normalnie jak bym nowy akumulator mu dał :)

#7 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 20:25

Rozruch w niskich temperaturach po pierwsze ropa jest zimowa dobra i jest płynna, po drugie ciągnik jest na płynie a nie na "gorącą wodę", po trzecie instalacja jest ok aku jest nowy. Ma ktoś przy johnie grzałkę, jesli tak to jakiej firmy. czy przy 6210 świeca żarowa jest nad pompą paliwową obok termostatu czy źle kojarze ? bo nigdzie w kolektorze dolotowym ani koło turbiny nie mogę jej znaleźć. W katalgou znalazłem że to nazywa się cold weather starting kit chyba już nie pamiętam. Na samej świecy raczej przy -10 nie zaburzy. Jak to jest z podgrzewaczem paliwa przy filtrze paliwa, w instrukcji jest napisane że działa automatycznie aczkolwiek nie wiem czy to coś daje
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#8 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:06

Rozruch w niskich temperaturach :) podgrzewacz ON w filtrze paliwa raczej przeciwdziała zamarzaniu ropy podczas jazdy a nie podczas rozruchu,do rozruchu służy świeca płomieniowa i jeżeli jest sprawna,sprawna instalacja elektryczna,paliwo zimowe,to musi palić,łaski nie robi,mam JD ale szóstkę i nigdy żadnego problemu tak samo MF i trzy cylindrowy tak samo no problem,a wszystko mam zalane płynem ;)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#9 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:14

Rozruch w niskich temperaturach masz świece płomieniową czy żarową bo to róźnica duża ?

#10 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:28

Rozruch w niskich temperaturach Kiedy zmieniałeś filtr paliwa? Ja miałem taki przypadek w zeszłym roku. Wszystkiemu winne paliwo, na którym jeździłem latem, dlaczego? Bo filtr wyłapał parafinę i osadziła sie na ściankach filtra. Efekt? Brak paliwa w pompie. Wykręciłem filtr, 2 godz na kaloryferze i po problemie. Teraz leje depresator.5720 w zeszłym tygodniu -15 stopni, podgrzanie świecy 2 obroty wałem i zapalił. Nie ma opcji, żeby nie :rolleyes: Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:36

Rozruch w niskich temperaturach ja zauważyłem że płomieniówka mimo podgrzania powietrza zabiera sporo tlenu (podobnie jak tzw. kopciuch) więc spróbowałem suszarką do włosów i zapala dużo lepiej.

#12 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:42

Rozruch w niskich temperaturach no ok filtr mam nowy i jeszce spróbuje go wymienić. Probowałem kopciucha w turbine żeby szło cieplejsze powietrze ale też nić. Opalarka jest dobra do podrzewania powietrza ale ja nie mam

#13 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:43

Rozruch w niskich temperaturach Dobrym sposobe jest użycie startera w spreju ewentualnie benzyny . Zrób to w ten sposób że zdejmij wszystkie filtry powietrza tak aby użyć startera czy beznyny jak najbliżej silnika wtedy zaśsie powietrze z tym starterem czy oparami benzyny i odpali napewno :rolleyes: Może to dla silnika nie najlepiej ale jak koniecznie musisz uruchomić traktor to napewno się sprawdzi

#14 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:43

Rozruch w niskich temperaturach

po pierwsze ropa jest zimowa dobra i jest płynna, po drugie ciągnik jest na płynie a nie na "gorącą wodę", po trzecie instalacja jest ok aku jest nowy. Ma ktoś przy johnie grzałkę, jesli tak to jakiej firmy. czy przy 6210 świeca żarowa jest nad pompą paliwową obok termostatu czy źle kojarze ? bo nigdzie w kolektorze dolotowym ani koło turbiny nie mogę jej znaleźć. W katalgou znalazłem że to nazywa się cold weather starting kit chyba już nie pamiętam. Na samej świecy raczej przy -10 nie zaburzy. Jak to jest z podgrzewaczem paliwa przy filtrze paliwa, w instrukcji jest napisane że działa automatycznie aczkolwiek nie wiem czy to coś daje

1 jeśli słabo kręci a aku masz nowy to rozrusznik do naprawy lub wystarczy czyszczenie komutatora i tulejki
2 świeca jest tuż nad kolektorem dolotowym czy ona jest czy nie to ściema bez świecy odpala tak samo
3 jak będzie dobrze kręcił to należy sprawdzić wtryski są na pewno do wymiany i przy wymianie wtrysków robisz pomiar sprężania to jest mus
jak to będzie ok to masz -10 i odpali na strzał
grzałka to dobra do silnika który jest do remontu moim zdaniem nie potrzebujesz grzałki szkoda kasy i roboty tylko wtryski

#15 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:19

Rozruch w niskich temperaturach Ja na takie okazje używam samostartu K2, psikasz 2 sekundy do filtra powietrza i kręcisz rozrusznikiem bez grzania świec. Szybko, czysto i bezproblemowo a pojemnik za około 10 PLN starcza na całą zimę.

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:20

Rozruch w niskich temperaturach w tamtym tygodniu byłem u dealera pewnych ciągników, nówki sztuki, silnik JD na CR, -15 i g...o nie odpalił, w domu w 3p blisko 10tys mth, podobna temperatura grzałka pod prąd na 30min i chodzi od "strzała", więc z tym wywodem że grzałka tylko do silnika który jest do remontu możesz się schować

#17 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:28

Rozruch w niskich temperaturach benzyne czy starter jakikolwiek na bazie eteru to jest akurat najgorsza rzecz dla silnika. Komutator można przeczyścić oczywiście ale przy okazji moga być i szczotki bez rewelacji już, podejrzewam że tu rozrusznik będzie na łożyskach igiełkowych. Wtryski nie wiem czy były robione przez poprzedniego właściciela ale po co mam je ruszać jak są dobre, ciągnik nawet dymka nie puszcza. Grzałka wydaje mi się dobrym urządzeniem które grzeje cały blok silnika i komorę spalania także-koszt to 260 zł (defa model 41190 do mojego ciagnika tylko okres oczekiwania ok. trzech tygodni a w serwisie 1020 zł) nie wydaje mi się z kosmosu a po 20 minutach grzania masz praktycznie ciepły silnik. Jutro zrobię zdjęcie świecy wydaje mi się że to to o czym myśle. Do rozrusznik moze zajrze. @paweljd Twój jd ma mniejszy przebieg niż mój pewnie. A reklama producenta grzałek leci na tej stronie pod postami hehe tyle że tylko jedna sieć sklepów sprzedaje te grzałki u nas jako posrednik :/

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 08:22

Rozruch w niskich temperaturach ja ostatnio przy MF grzałem filtr powietrza suszarką do włosów, wydaje mi się że pomogło, ale musze to jeszcze bardziej wypróbować.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 14:42

Rozruch w niskich temperaturach Ja na zimę zakładam akumulator od kombajnu, 150 Ah zamiast 110 robi swoje. Jak jest poniżej -20 to nagrzewnica pod miskę parę minut i burzy. Teraz w nowym to bym grzałkę płynu zamówił, może w 6320 też sobie dorobię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:05

Rozruch w niskich temperaturach trzeba jeszcze miec aku od kombajnu mocny

Dodaj odpowiedź