PawelS

Kombajn na 40ha + usługi

Polecane posty

PawelS    282

A wiec tak mamy już od 10 lat kombajn BM Volvo 3,2m heder a ogólnie to ma już ponad 30 lat ;/

Wiadomo ma swój wiek i już co sezon coś siada poważniejszego .

Kupować będziemy zimową porą wiadomo cenny są niższe , a interesuje nas coś do 100 tys nie więcej kosił by rocznie 40ha + drugie tyle usługi jak w temacie !!

Wymagania to heder do 4.5m do tego oczywiście sieczkarnia

Części były łatwo dostępne , a co do marki to nie mamy pojęcia !!

Czekam na propozycje i opinie właścicielów danych kombajnów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Tylko, że bizon będzie młodszy i ceny mi się wydaje, że powinny być tańsze i dostępniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam skontaktować się z tym gościem sprowadza same Claasy i naprawdę świetne maszynki w dobrej cenie na pewno być coś u niego dla siebie znalazł. Tu masz link do jednej z jego aukcji http://otomoto.pl/claas-dominator-98s-98-s-dominator-98s-98-s-A21859.html dodam że dobrze znam tego kolesia bo kosi u dziadka co roku i nie sprzedał już 5 kombajnów tylko o wiele więcej i klienci są bardzo zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekx90    1

ja ci polecam claas dominatora 76 ja mam na 30 + usługi i robię około 80h na sezon częsci sa dostepne i ma mądrą budowę. komfort jest ok,klima i duze wyciszenie,no i robie szybciej niz bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

claas claas i może jeszcze deutz fahr :) weź sobie dominatora 86 heder w granicach 4-4,2m w zależności jaki się trafi, za 100tysi to takim claasem sobie pośmigasz ;) a co do bizonów jak bedziesz miał chęć to zorientuj się jak z częściami do niego, bo niektóre modele bizonów nie przekroczyły 100 egzemplarzy. a do claasa cześci masz w każdej firmie co sprowadza maszyny z zagranicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

A jak to jest z wydajnością poszczególnych kombajnów ?

I ich spalanie w jakich granicach się warunkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja mam takie pytanie otóz w lutym przejme część ojca gospodarki jakieś 40 ha i tu jest moje pytanie czy jest szansa kupna nowego kombajnu myślałem nad jakimś Deutz fahr na jakis program unijny?? Jaki program był by najlepszy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Niech będzie ta modernizacja ale na 40ha to nie wiem czy znajdziesz w nowych kombajnach coś tak małego. Bo tam tez są jakies przeliczniki chyba na moc kombajnu. Musiałbyś podpisac z kimś jakiś papier że będziesz u niego usługowo kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja polecam Rekorda, wujek kupił w tym roku i brak awarii, tylko szkoda że klimatyzacji nie ma(niektóre mają), dobrym kombajnem jest też BS Z110, ale tam heder ma 5,1m i mają klimatyzację i ogrzewanie, a Dynamic to wyszedł w 92 egzemplarzach, więc ciężko może być z częściami, więc Dymanica to chyba nie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Kup New Hollanda Clayson 8030. Znajomy ma i nie narzeka, a i wygodny i kabina klimatyzowana. Na allegro nie ma takiego żeby ci pokazać ale jest godny uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Kombajn został już wybrany

Zaliczka poszła czekamy jeszcze na pieniądze unijne .......

Na podwórzu już będzie zapewne na początku kwietnia

 

Powiem jedynie tak 2001r 110tys zł i 800 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Od razu jak dotrze na podwórze wrzucę fotki ;]

A czy to jest Rekord tego nie powiem , czekajcie cierpliwie a się dowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj