Skocz do zawartości

Zdjęcie

DURO FRANCE Compil

169 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2011 - 15:19

DURO FRANCE Compil O proszę, i można na spokojnie i rzeczowo.

Zresztą nie najwazniejsze jest ile t/ha się nakosiło tylko ile z tego wszystkiego zostanie na końcu w kieszeni. I super plon nie zawsze oznacza super wynik finasowy

Tylko zauważ, że jak np Ja bełtam na początku glebę na max 10cm talerzem a później uprawiam na 20-25 (czasami na 30cm) gruberem i zbieram określoną ilość ziarna, a jak kiedyś zostawiłem przez środek pola pas szeroki na 6m (2x3m talerzem) uprawiłem go 3 razy talerzówką i miałem 800kg mniej pszenicy, czas wyszedł taki sam paliwa zaoszczędziłem praktycznie całe nic bo 2l to 10 zł, a pszenica po 500zł to 400zł, także 390 zł w kieszeni.

Agregat uprawowy compil dzięki pracy rotacyjnej łopatek podrzuca ziemię. Ziemia ta spada wg swojej gęstości, co znaczy, że jej grube i ciężkie elementy (gęstość 1,3-1,4) spadają pierwsze, a lekkie (0,15-0,5) spadają na wierzch. Ogólna gęstość ziaren wynosi 0,4-0,75 co powoduje, że ziarna są przykryte 1-2cm ziemi. W ten sposób ziarna mają zawsze dobry kontakt z glebą co daje dobre kiełkowanie, a resztki po żniwach zostają na powierzchni zabezpieczając ziemię przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

cytat, że strony. Jak dla Mnie, jeśli na samej górze leży najdrobniejsza cząsteczka co za tym idzie najlżejsza to najszybciej jest poddawana degradacji wietrznej, do wyschnięta słoma nawet z kukurydzy przy wietrze będzie "ganiała" po całym polu. Dodam, że próchnica ma mniejszą gęstość niż gleba także ona w pierwszej kolejności "leci z pola"

Siewnik mechaniczny z pneumatyczną dystrybucją ziarna daje szerokie możliwości siewu: od ziarna grubego (bóB) do drobnego (rzepak)

Kolejny cytat, ze strony, jak widać przedstawiają możliwość siania rzepaku siewnikiem czołowym z Compilem z tyłu, więc jak w takim wypadku wykształci się korzeń palowy?

Nie wiem czy ktoś w Polsce stosuje siew bezpośredni na skalę przemysłową - ja osobiście się nie spotkałem, ale ponoć przy tej metodzie można siać i w taki bałagan i wychodzi.

Przy siewie bezpośrednim z siewnikiem radełkowym radełka rozpychają resztki pożniwne na boki także roślina kiełkująca ma ułatwione zadanie, dlatego przy siewie punktowym z Duro głębosz rozpycha resztki ułatwiając wschody

No i ja nie gospodarzę na I klasie czarnoziemu tylko na piachu - a to też rodzi pewne różnice w podejściu do tematu.

Akurat piasek jest mocno podobny w uprawie do czarnoziemu, tylko czarnoziem łatwiej wyjałowić i zdegradować :unsure:
Edit: Jak chcesz to po siewie rzepaku i poplonów oraz wywiezieniu nawozów naturalnych gonię na Francję do znajomych douczyć, się w samochodzie jest miejsce. Jak wyrazisz chęć to mogę się zapytać, czy nie mieli by nic przeciwko.

Edytowany przez Profil usunięty, 24 sierpień 2011 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DURO FRANCE Compil Dzisiaj, 23:06
  •  

#122 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:58

DURO FRANCE Compil hehe Barycz nie ma rewelacyjnych plonów? Na 5 klasie ziemi w zeszłym roku wyciągneli 5 t/ha rzepaku;/

Przy siewie bezpośrednim z siewnikiem radełkowym radełka rozpychają resztki pożniwne na boki także roślina kiełkująca ma ułatwione zadanie, dlatego przy siewie punktowym z Duro głębosz rozpycha resztki ułatwiając wschody

A o tym systemie co wspominasz nie ma nic wspólnego z siewem bezpośrednim, agregaty tego typu z dłutem (głęboszem) "uprawia" glebę na żądaną głębokość. I taki system uprawy nazywa sie uprawa pasowa (strip till) i jak narazie w Polsce jest bardzo mało rozpowszechniony nie wspominająć że praktycznie mało kto wie o istnieniu tego typu uprawy.

Edytowany przez marcin_kost1, 25 sierpień 2011 - 21:10.

. . .

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:34

DURO FRANCE Compil

Na 5 klasie ziemi w zeszłym roku wyciągneli 5 t/ha rzepaku;/

Jakbym u Siebie na czarnoziemie dał deszczownię to był z 8t/ha złapałbym rzepaku :P , hahaha. A tak na poważnie. Jakoś nie chcieli się wypowiadać na temat plonów woleli rozmawiać o obniżeniu kosztów produkcji. Bo wielkość plonu nie jest najważniejsza wg ich tylko zysk z czym się zgadzam.
A na którym to polu 5t mieli?

A o tym systemie co wspominasz nie ma nic wspólnego z siewem bezpośrednim,

To właśnie jest siew bezpośredni a Vader Seed Hawk i Horsch Sprinter są to przykładowe siewniki, strip till to odłam bezpośredniego, w sumie bezpośredni to też pasowyt bo każde radełko rozpycha sobie ;)

#124 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 10:26

DURO FRANCE Compil Według tego co ja wiem to siew bezpośredni nie dzieli sie na jakieś podgrupy bo jak można mówić o siewie bezpośrednim jak w zasadzie pole byłu uprawione. Wszystkie inne wynalazki gdzie stosuje sie jakikolwiek sposób uprawy, chociaż dłuto w uprawie pasowej, lub jak niektore firmy stosują wielkie łopaty spulchniajace glebę przed radlicą nazywając to cudów siewnikiem do siewu bezpośredniego to i tak jest to uprawa uproszczona a nie siew bezpośredni. Z resztą kto stosuje siew bezpośredni, może trochę w USA ale w Polsce jeszcze nie widziałem poza oczywiście poletkami doświadczalnymi :)

I sie nie dziwie że nie chwalili sie plonami bo w nowoczesnym rolnictwie nie chodzi tyle o bardzo wysoki plon tylko o plon który przyniesie ekonomiczny zysk, w niektórych krajach plony pszenicy nie przekraczają 4 t/ha i są uznawani za super rolników, ale koszt produkcji u nich wychodzi nie cała 1 tona a nie jak u nas przy plonie 8 t/ha wychodzi że 6 ton to koszt produkcji.

Edytowany przez marcin_kost1, 26 sierpień 2011 - 10:30.

. . .

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 10:40

DURO FRANCE Compil zobacz sobie jak uprawia jedno radełko np w sprinterze, radełko rozpycha ściernie i resztki aplikuje nawóz i nasiona po czym jest to przygniatane oponą-wałem
Duro głębosz z siewnikiem: głębosz wał głębosza, redlica talerzowa siewnika wał siewnika w postaci kółek dociskowych. Dla Mnie to samo, tyle, że częściej, przecież pszenicy w rozstaw 30cm nie posiejesz ;)
Na którym polu te 5t rzepaku z ha mieli? pytam ponownie ;)

#126 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:47

DURO FRANCE Compil No tak ale radełko rozpychając glebę ją spulchnia mimo że dociśnie go opona gumowa, takie działanie radełka powoduje spulchnienie gleby na około 5 cm w szerz. A takie typowe siewniki do siewu bezpośredniego nie mają żadnych radełek tylko krój tarczowy który praktycznie nic nie spulchnia gleby.
A na którym polu to nie mam pojęcia, bo ja nie jestem z ich okolicy, raz tam byłem akurat jak zaczynali kosić rzepak i gadałem z tym francuzem i sie chwalił.
. . .

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 17:04

DURO FRANCE Compil W sumie masz rację ale idąc tą drogą to strip till to też metoda uproszczona ;) głędosz i wałki do tego redlica nasienna i kółka dociskowe wszystko uprawia glebę :) Wychodziło by na to że bezpośredni siew to dwa razy rozsiewaczem nawozowym po polu raz NKPSMgCa drugi nasiona i niech rośnie.
Tylko czy jest to sensowne? Dla mnie jak się sieje w ściernie bez żadnych dodatkowych przejazdów to siew bezpośredni i chyba rozumuję jak producenci maszyn do siewu bezpośredniego.
Wyjątkiem jest Mój znajomy on Catem targa tigera i pronto za jednym zamachem :lol:

gadałem z tym francuzem i sie chwalił.

łe to na AF co drugi tyle ma :D tylko jak człowiek pyta o radę jak tyle wyhodować to nikt tą wiedzą tajemną nie chce się pochwalić :unsure:
Pozdrawiam

#128 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:22

DURO FRANCE Compil "Tylko zauważ, że jak np Ja bełtam na początku glebę na max 10cm talerzem a później uprawiam na 20-25 (czasami na 30cm) gruberem i zbieram określoną ilość ziarna, a jak kiedyś zostawiłem przez środek pola pas szeroki na 6m (2x3m talerzem) uprawiłem go 3 razy talerzówką i miałem 800kg mniej pszenicy, czas wyszedł taki sam paliwa zaoszczędziłem praktycznie całe nic bo 2l to 10 zł, a pszenica po 500zł to 400zł, także 390 zł w kieszeni."
Tak tak zgodzę się z Tobą że się nie udało( w sensie że nie opłaciło) ale według wszystkich znanych mi informacji nie mogło się udać do konca bo ziemia nie była w odpowiedniej kulturze (to trochę źle brzmi ale chodzi mi o to że ziemia musi się przestawić na te inne metody) - nam rownież tak wychodziło. Potrzebny jest odpowiedni płodozmian.

"cytat, że strony. Jak dla Mnie, jeśli na samej górze leży najdrobniejsza cząsteczka co za tym idzie najlżejsza to najszybciej jest poddawana degradacji wietrznej, do wyschnięta słoma nawet z kukurydzy przy wietrze będzie "ganiała" po całym polu. Dodam, że próchnica ma mniejszą gęstość niż gleba także ona w pierwszej kolejności "leci z pola""

No to ja Cię zapewniam że tak nie jest - wał gumowy w Compil ugniata a wszelkie resztki sa wymieszane z ziemią i nie lecą z pola.
Taki układ lepiej trzyma też wilgoć.

"Kolejny cytat, ze strony, jak widać przedstawiają możliwość siania rzepaku siewnikiem czołowym z Compilem z tyłu, więc jak w takim wypadku wykształci się korzeń palowy?"
Tu chyba niepełny cytat wstawiłeś - ale oczywiście po compilu i przy siewie rzutowym rzepak będzie raczej marny.

"Przy siewie bezpośrednim z siewnikiem radełkowym radełka rozpychają resztki pożniwne na boki także roślina kiełkująca ma ułatwione zadanie, dlatego przy siewie punktowym z Duro głębosz rozpycha resztki ułatwiając wschody"
Ale siew z Głeboszem Duro to strip-till a nie no -till.

"Akurat piasek jest mocno podobny w uprawie do czarnoziemu, tylko czarnoziem łatwiej wyjałowić i zdegradować"
No przy takim roku jak ten i takich opadach to ja na piachu mam sedymentacje i już jest d*pa bo wszystko było robione dobrze a matka natura zrobiła "podeszwę" naturalną a na czarnoziemie to chyba tak się nei zrobi

"Edit: Jak chcesz to po siewie rzepaku i poplonów oraz wywiezieniu nawozów naturalnych gonię na Francję do znajomych douczyć, się w samochodzie jest miejsce. Jak wyrazisz chęć to mogę się zapytać, czy nie mieli by nic przeciwko."
Napisz mi an priv kiedy jedziesz i jak by to miało wyglądać.

"A o tym systemie co wspominasz nie ma nic wspólnego z siewem bezpośrednim, agregaty tego typu z dłutem (głęboszem) "uprawia" glebę na żądaną głębokość. I taki system uprawy nazywa sie uprawa pasowa (strip till) i jak narazie w Polsce jest bardzo mało rozpowszechniony nie wspominająć że praktycznie mało kto wie o istnieniu tego typu uprawy."

No właśnie tak jak mówisz

"To właśnie jest siew bezpośredni a Vader Seed Hawk i Horsch Sprinter są to przykładowe siewniki, strip till to odłam bezpośredniego, w sumie bezpośredni to też pasowyt bo każde radełko rozpycha sobie ;)"

No ja pozwolę się niezgodzić z Tobą.
Strip-till to strip-till czyli uprawa pasa który później obsiewasz przy czym uprawa jest głębsza od siewu.
A no-till to jest wtedy kiedy nic nie uprawiasz tylko siejesz i tu już nieważne czy radelko czy talerz.
Potem jest ponoć jeszcze
forest(harvest)-till - czyli siew w trakcie koszenia przy pomocy sienika zamontowanego na kombajnie

oraz często stosowany w Polsce u rolników z Marszałkowskiej ( rzyjących z dopłat)
no-drill - czy to co się osypie zostaje na następny rok
oraz konsekwencja tego poprzedniego czyli
no -harvest - wiadomo o co chodzi

Jest wiecej takich co targają tigera i pronto za jednym przejazdem ( i nie zawsze chodzi tu o dwie oddzielne maszyny) a marcin sadząc z galerii to wie o co chodzi bo widział

Edytowany przez walek, 26 sierpień 2011 - 19:10.

#129 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:02

DURO FRANCE Compil @JanekJelonek masz racje uprawa pasowa to jeden z rodzajów uprawy uproszczonej tak jak pisałem we wcześniejszym poście. A jeśli chodzi o siew bezpośredni to jest mega skrajność, siew bezpośredni czyli uprawa zerowa polega na tym że od zebrania rośliny przed plonowej aż do siewu (licząc siew) nie wykonano żadnej uprawy. Do tego służą takie siewniki

Jak szukasz informacji jak robią to francuzi to poczytaj uważnie tą stronę to sie wszystkiego dowiesz:)
http://www.rolnictwo-utu.pl
. . .

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:14

DURO FRANCE Compil Janek na pewno to zna. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:34

DURO FRANCE Compil

Tak tak zgodzę się z Tobą że się nie udało( w sensie że nie opłaciło) ale według wszystkich znanych mi informacji nie mogło się udać do konca bo ziemia nie była w odpowiedniej kulturze (to trochę źle brzmi ale chodzi mi o to że ziemia musi się przestawić na te inne metody) - nam rownież tak wychodziło. Potrzebny jest odpowiedni płodozmian.

Kumplowi wyszło tylko, że u niego V i VI klasa i plony dużo niższe także różnica w plonie była niewielka. Co do płodozmiany to mam qq buraka pszenica ozima rzepak ozimy i poplon z gorczycy po rzepaku także lepiej już nie wykombinuję ;)

No to ja Cię zapewniam że tak nie jest - wał gumowy w Compil ugniata a wszelkie resztki sa wymieszane z ziemią i nie lecą z pola.
Taki układ lepiej trzyma też wilgoć.

Podwójny wał w lemkenie thoridzie waży prawie 400kg/m i po zimie można było zaobserwować jak ładnie wiatr zamiatał wszelkimi resztkami i drobnymi grudkami gleby, właśnie dlatego na zimę zawsze sieję poplon aby nie degradować gleby. Także w przypadku gumowego który waży ok połowy tego co profilowy lemkena erozja po zimie będzie większa.Chyba że masz super zwięzłą glebę. dodatkowo jak wał wymiesza jeszcze raz nasiona to są nierównomiernie rozłożone w glebie po pogarsza wschody.
drugi cytat:
http://www.duro-fran...ricole.php?id=8
wstawiłem go w całości

Strip-till to strip-till czyli uprawa pasa który później obsiewasz przy czym uprawa jest głębsza od siewu.

No to tutaj sam sobie przeczysz, stronę wcześniej Bobek wstawił filmik z maszyną do strip-tillu a tam uprawia na zadaną szerokość i sieje nie tylko tam gdzie poszedł głębosz, to samo jest w Focus TD czy Tiger AS z Pronto TD

A no-till to jest wtedy kiedy nic nie uprawiasz tylko siejesz i tu już nieważne czy radelko czy talerz.
Potem jest ponoć jeszcze
forest(harvest)-till - czyli siew w trakcie koszenia przy pomocy sienika zamontowanego na kombajnie

oraz często stosowany w Polsce u rolników z Marszałkowskiej ( rzyjących z dopłat)
no-drill - czy to co się osypie zostaje na następny rok
oraz konsekwencja tego poprzedniego czyli
no -harvest - wiadomo o co chodzi

Dzięki za info :)
Ja jednak pozostanę przy swoim podziale
orkowa tradycyjna i uproszczona
bezorkowa uproszczona i bezpośrednia
tyle wystarczy, żeby się z ludźmi dogadać.

Jest wiecej takich co targają tigera i pronto za jednym przejazdem

Ja znam jednego i dlatego go przytoczyłem, zapewne jest więcej nie wiem ilu, na forum jest jeden ciaga taki zestaw JD 9000.

marcin sadząc z galerii to wie o co chodzi bo widział

bez urazy ale to zdanie mnie rozwaliło, bo zgodnie z moją galerią znam się na wężach i hodowli owiec :D
Z wyjazdu w tym roku nici, miałem jechać w zeszły weekend ale mi wyjazd służbowy wypadł.W przyszłym roku dam znać

@JanekJelonek masz racje uprawa pasowa to jeden z rodzajów uprawy uproszczonej tak jak pisałem we wcześniejszym poście. A jeśli chodzi o siew bezpośredni to jest mega skrajność, siew bezpośredni czyli uprawa zerowa polega na tym że od zebrania rośliny przed plonowej aż do siewu (licząc siew) nie wykonano żadnej uprawy.

To ja wiem że jednie z siewnikiem po polu się gania.
.

Jak szukasz informacji jak robią to francuzi to poczytaj uważnie tą stronę to sie wszystkiego dowiesz:)

Już byłem u nich w gospodarstwach kilka razy i niczego ciekawego na stronie się nie dowiem ;)

W 2010 roku na SIMA w Paryżu rozmawiałem z amerykaninem francuskiego pochodzenia który stosował u siebie na farmie metodę uproszczoną i bezpośrednią, bezpośrednio siali Seed Hawkiem i Airseeder pszenice a qq, soję, buraka i słonecznik siewnikami JD, w uproszczonej mieli siewniki rapid. Także nie tylko krój tarczowy to siew bezpośredni. Radełko także.
Pozdrawiam

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 13:42

DURO FRANCE Compil Do bezpośredniego siewu najlepsze jest radełko z kołem kopiującym. Raz, samo wytwarza sobie docisk, dwa, dobrze trzyma głębokość, trzy, ma prostą budowę. Nawet redlice talerzowe, czy tarczowe z krojem tarczowym uzębionym nie były my w stanie dorównać.

#133 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:22

DURO FRANCE Compil "Kumplowi wyszło tylko, że u niego V i VI klasa i plony dużo niższe także różnica w plonie była niewielka. Co do płodozmiany to mam qq buraka pszenica ozima rzepak ozimy i poplon z gorczycy po rzepaku także lepiej już nie wykombinuję ;)"
No to fakt płodozmian niezły jak na dzisiejsze czasy

"Podwójny wał w lemkenie thoridzie waży prawie 400kg/m i po zimie można było zaobserwować jak ładnie wiatr zamiatał wszelkimi resztkami i drobnymi grudkami gleby, właśnie dlatego na zimę zawsze sieję poplon aby nie degradować gleby. Także w przypadku gumowego który waży ok połowy tego co profilowy lemkena erozja po zimie będzie większa.Chyba że masz super zwięzłą glebę. dodatkowo jak wał wymiesza jeszcze raz nasiona to są nierównomiernie rozłożone w glebie po pogarsza wschody."
No generalnie chodziło mi bardziej o to że ten gumowy wal przydusi to co wymiesza compil i nic po polu nie lata specjalnie ( pamiętać trzeba że jak posiejesz w taki balagan to wszystko rośnie i dodatkowo stabilizuje to co ma latać - pewnie jakby zostawić to tylko do wiosny to by latało. Po siewie compil zostaje taki bałagan że aż strach na pole wchodzić jak kto wrażliwy.

A ok jesli chodzi o siewnik czołowy i compila z tyłu to ja chyba nei do konca twój cytat zrozumiałem siac rzepak można tylko może z tego nicc nie wyjść może po jakichś roślinach głęboko korzeniacych się kto wie.

"No to tutaj sam sobie przeczysz, stronę wcześniej Bobek wstawił filmik z maszyną do strip-tillu a tam uprawia na zadaną szerokość i sieje nie tylko tam gdzie poszedł głębosz, to samo jest w Focus TD czy Tiger AS z Pronto TD"
Focus TD spełnia zasady Strip-till bo uprawa idzie przed redlica tylko tyle że jedna redlica uprawia dla dwóch rzędów siewu a tiger AS z Pronto TD to już jest deep -till bo uprawia całość na głęboko i sieje.

"bez urazy ale to zdanie mnie rozwaliło, bo zgodnie z moją galerią znam się na wężach i hodowli owiec :D"
Chodziło mi o galerię marcina nie Twoją bo ty jak sam mówisz masz eże i barany

"Z wyjazdu w tym roku nici, miałem jechać w zeszły weekend ale mi wyjazd służbowy wypadł.W przyszłym roku dam znać"
A to ty poza rolnictwem też pracujesz ??? w branży rolniczej ???
Bo już myślałem że siejesz jeszcze rzepak bo i takich znam a kupa ludzi na północy nie posiała nic albo bardzo mało rzepaku.

"Już byłem u nich w gospodarstwach kilka razy i niczego ciekawego na stronie się nie dowiem ;)"
Ty jesteś z wlkp ???

Czy radełko czy telerz to odwieczny temat do sporu - jedni twierdzą tak inni inaczej.
Osobiście bym wolał talerz z prozaicznego powodu że się lżej ciągnie.

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:48

DURO FRANCE Compil @walek z tym talerzem to nic bardziej mylnego. :) Radełko uprawi i zasieje, a pod talerz trzeba uprawić, no i talerz trzeba dodatkowo sztucznie dociskać. Dodany obrazek

#135 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 00:15

DURO FRANCE Compil radelko jeszcze czysciejszy rowek zostawi i mozna siac w wilgotnych warunkach ;) .

janie w plodozmianie z burakiem i rzepakiem jeszcze gorczyce dajesz? nie lepiej cos z innej rodziny?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2011 - 07:22

DURO FRANCE Compil Też mnie to zaskoczyło. W sumie na ogólnej nam mówili, że jak gorczyca mątwikobójcza to można siać, nawet po rzepaku. U DżejDżeja burak nie przychodzi od razu po poplonie, więc nie ma bezpośredniego kontaktu. Mnie zastanawia jak buraki po qq wypadają, bo wg. zaleceń kukurydza to słaby przedplon dla buraka.

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2011 - 09:38

DURO FRANCE Compil @walek pracuję zawodowo, jedyny zwiazek z rolnictwem to to że żremy co rolnik wyprodukuje :P , rolnictwo to jak to ludzie na AF nazywają Moje hobby ;) W Wielkopolsce są czarnoziemy? gdzie? Rzepak posiałem do 20.08.
Krzysiek tak wyszło, jakoś Mi nic innego do głowy nie przychodzi co można by było posiać na poplon który idziew całości do ziemi bo zimowe to sieje różnie. Dodatkowo w Mojej okolicy jedynie gorczyca dostępna i tak muszę po nią 50 km jeździć <_< reszta to z centrali nasiennej a tam wiadomo $$$
Łukasz wiesz zalecenia swoją drogą, a życie swoją ;) Jak orzesz to może i nie najlepsze, ale po gruberze to nie ma problemu z resztkami, nawet z poplonem rolno środowiskowym co po qq sieję :P Poza tym nie ma co wrzycić pomiędzy qq a buraka. Po gorczycy często siałem wykę ozimą przed qq ale to już od 2 sezonów nie praktykowane, w tedy praktycznie burak wychodził przy minimalnej ilości N i K

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2011 - 15:09

DURO FRANCE Compil Co wsiewasz jako poplon po kukurydzy? Gorczyca i wyka to ładnie pole wykorzystane. Dodany obrazek

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2011 - 15:54

DURO FRANCE Compil Co bozia pozwoli ;) owies jak się uda kupic, facelia czasami się trafia. Ogólnie to pełna improwizacja aby glebę przysłoniło przed wiatrem i śniegiem w zimie oraz w razie jakby kontrola z agencji w końcu się pojawiła to dla niż że coś rośnie na te dopłaty :D
Bobek ale qq jak po takiej uprawie B) o buraku nie wspominając :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 marzec 2012 - 22:09

DURO FRANCE Compil

Bobek Farmer - to właśnie nie jest dziadkowa brona lopatkowa co smyra ziemię bo brona łopatkowa miała inną konstrukcję a przedwszystkim inna wagę

walek@ Duro twierdzi, że jest przynajmniej francuscy dealerzy, ale zapewne oni się nie znają

Bo jak tak przez kila lat pouprawiasz kilka lat na razówke to zrobisz sobie podeszwę albo matę ze słomy - zastrzegam to moje doświadczenia.

Mata ze słomy powstaje gdy ph gleby jest niskie i nie ma w nim życia biologicznego, zapewne zapomniałeś walek@ po wapnować i glifosat szedł z byt często

hehe Barycz nie ma rewelacyjnych plonów? Na 5 klasie ziemi w zeszłym roku wyciągneli 5 t/ha rzepaku;/

Marcin jak można takie durnoty powtarzać? 5t na V klasie przy obsadzie 25 szt/mkw? to przy obsadzie 65 sztuk mieli by pewnie dobre 10 ton :D ciekawe dlaczego nawet na AF tyle ludziom nie rodzi się
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem