Skocz do zawartości

Zdjęcie

DURO FRANCE Compil

169 odpowiedzi na ten temat

#101 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:41

DURO FRANCE Compil a czy wszystko musi być na redlinach ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DURO FRANCE Compil Dzisiaj, 19:31
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 14:00

DURO FRANCE Compil Mam rozumieć, że ziemniaki mają rosnąć jak buraki? Dodany obrazek Nie znam dokładnie specyfikacji kombajnów do ziemniaków, ale z tego co kojarzę, to sekcja kopiąca nie wchodzi jakoś znacząco poniżej dna redliny? Dodany obrazek Możesz to opisać jakoś dokładniej? Dodany obrazek

#103 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 10 maj 2011 - 15:26

DURO FRANCE Compil jak pisało na ich stronie to nie uprawiają ziemniaków, ale przy uprawie tylko compilem to plonów by dużych pewnie nie mieli

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 15:54

DURO FRANCE Compil a możesz uargumentować dlaczego nie będą mieli? ;)

#105 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 10 maj 2011 - 16:24

DURO FRANCE Compil nie napisałem ze na pewno nie bedą mieli tylko że pewnie nie będą mieli
moim zdaniem compil nie spulchni odpowiednio gleby co innego głębosz takie jest tylko moje zdanie

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2011 - 16:46

DURO FRANCE Compil odpowiedni płodozmian i argotechnika i masz mniej ubitą ziemię niż przy tradycyjnej uprawie :D a braku podeszwy płużnej nie wspominając :P

wystarczy siać poplony z roślin posiadających mocno rozbudowany system korzeniowy oraz rośliny w plonie głównym które też mają takowy system np palowy jak rzepak i głebosza nie potrzeba ;)
Ostatnio bylem na konferencji u swojego guru z bezorkowej i zwiedzałem bardzo ciekawe pole
powierzchnia 80ha, ciągnik miał rozstaw kół ustawiony na 3m, to samo kombajn zbożowy. uprawiane było jedynie 8m pronto i jokerem , szerokość hedera ~8m, opryskiwacz 24m
początkowo myślałem że na tym nic nie urośnie bo tylko bo ziemia to skała, uprawiane tym sposobem na tym polu jest od 8 lat i jeżdżone tylko po ścieżkach (jaki wcześniej sprzęt po tym chodził nie mam pojęcia bo zapomniałem zapytać) Zboże-pszenica wyglądała tak samo na tym polu jak na polu ze spulchnianiem na głębokość 25cm i co 4 lata 40cm ;) tyle że tutaj uprawiali na 10cm.
Jednak jest jedno ale przez pierwsze 3 lata spadek plonu był ogromny i jedynie dofinansowanie rządowe (bo to było badanie naukowe) spowodowało, że doświadczenie było kontynuowane, ogólnie ziemia potrzebowała 5 lat aby "przestawić" się na nowy tok uprawy. Od 4 lat ani razu tam się nie zakopał sprzęt na polu bo takie ścieżki zbite B)

#107 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:22

DURO FRANCE Compil

a czy wszystko musi być na redlinach ?????

oczywiscie, ze nie musi, ale marchewki itp. to bez redliny raczej ciezko zrobic dobrze ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2011 - 10:22

DURO FRANCE Compil Brzozak zależy co dla kogo znaczy dobrze ;)

#109 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:12

DURO FRANCE Compil Do janek jelonek - a gdzie jeśli to nie tajemnica jest pole uprawianie w systemie CTF o którym piszesz bo chętnie bym się przejechał i zobaczył w celu poszerzenia horyzontu. A skoro to jest badane naukowo to może można znaleśc o tym jakies publikacje???

do bobek farmer - w jednym przejeździe striptil połaczony z sadzarką i ziemniaki nei rosną już jak buraki lub z redliniarka do marchwi czy czego tam jeszcze.

do wszystkich - nareszcie jest dyskusja.

#110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2011 - 19:53

DURO FRANCE Compil Francja Szampanie Ardeny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 maj 2011 - 22:03

DURO FRANCE Compil A ja juz myślałem że Polska nauka zainwestowała w koncu w coś ciekawego.

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2011 - 06:20

DURO FRANCE Compil http://www.youtube.com/watch?v=bXK2K8jiqYs&feature=channel_video_title

@walek jeżeli jesteś fanem maszyn z H w nazwie, to pytanie do Ciebie czy widziałeś nowy agregat Horscha do striptillu? Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 12 maj 2011 - 06:26.

#113 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 12 maj 2011 - 18:38

DURO FRANCE Compil Ano jestem jestem fanem nie da się ukryć.
Widziałem na zdjęciu tak gdzieś w lutym potem w sieci.
Żeby było ciekawiej firma na H i gazeta DLG oglosiły konkurs na maszynę marzeń ( tak to się bodaj nazywało ) a nagroda była właśnie maszyna marzeń czyli to czerowne z filmiku - a ten Pan który tam o niej opowiadal zostal zwycięzcą.

Pojawiło się kilka maszyn do strip -till na rynku a i kilka ciekawych maszyn do płytkiej uprawy równiez chce pokazac co potrafi.

#114 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 18:41

DURO FRANCE Compil Wiecie co przeczytałem cały ten temat i praktycznie nikt nie konkretnie nie napisał jak działa ta maszyna, porównujecie prace tego agregatu do innych maszyn stosowanych w rolnictwie, ale żadna maszyna nie daje nawet zbliżonego efektu co własnie Compil. Mimo że ten agregat uprawia płytko ziemie to po zastosowanie tego agregatu można otrzymać całkiem przyzwojite plony:)
. . .

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 19:53

DURO FRANCE Compil

porównujecie prace tego agregatu do innych maszyn stosowanych w rolnictwie, ale żadna maszyna nie daje nawet zbliżonego efektu co własnie Compi

Faktycznie za tę cenę to nic nie robi :P
Przyzwoite znaczy jakie? 2t?
Widziałem pracę tego agregatu u znajomego po dwóch przejazdach nie poradził sobie z wymieszaniem rzodkiewki na poplon, a talerzówką 510mm wymieszał za jednym przejściem, a cenowo 140 tyś 5m Duro vs 90 tyś 5m talerz :lol:

#116 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 21:11

DURO FRANCE Compil Coś mi się wydaje że Ty chyba nie widziałeś jak ta maszna pracuje.
Przyzwoite znaczy 7-8 t.
Nie mówię że Twój znajomy nie umie ustawić maszyny - chociaż tak to wygląda (miesza to to wszelakie poplony i wiem co mówię bo widziałem)
Ta maszyna nie służy do głębokiej uprawy jak talerzówka 510 mm tylko do uprawy płytkiej około 10 może 15 cm.
Wszystkie zadania przed nią postawione w zakresie płytkiej uprawy spełnia ( fakt słabo podcina takie wysokie ściernisko po rzepaku i badyle sobie sterczą ale poza efektem wizualnym reszta jest ok )
Dodatkowo ta maszyna może służyć (np. jeśli ma przedni zbiornik z rzutowym systemem wysiewu) do siewu zbóż.
To działa a że Ty tego nie możesz zrozumieć to cóż ja poradzę. Dodatkowo nie jesteś już od kilkunastu wiadomości zrozumieć że jest to inna od znanej Ci technologia, ale się nie martw na Dniach Pola w Ryczeniu tak około 90 % ludzi mówi że to co widzą jest niemożliwe.

Ale daj szansę wypowiedzieć się innym którzy mają inne zdanie w zakresie uprawy od Twego.

#117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2011 - 16:42

DURO FRANCE Compil Ba nawet kiedyś zastanawiałem się nad zakupem niej ;)
Mój odnośnik
Skoro nawet na stronie Compila pokazują że do zniszczenia poplonu trzeba dwóch przejazdów to gdzie ten super efekt? Jak mam mi 60% zostać na powierzchni to ja dziękuje, bo z kuku też nie poszaleje. Talerz zakrywa wszystko jak należy, jak nie 510 to 450/460mm zrobi to samo a na głębokość taką jak duro.
Do płytkiej uprawy może i spełnia tylko wytłumacz mi jak uprawić glebę maszyną która uprawia na max głębokość 12cm pod buraka, qq, rzepak? pszenica to może jeszcze jakoś pójdzie.
10 tonowy ciągnik na oponach przód 600/65 R28 tył620/70 R42 przy ciśnieniu 0,8 bara ugniata glebę na głębokość 10cm, przy 1,2 bara 15cm czyli już głębiej jak uprawia ten agregat, a większość i tak jeździ na 1,5 bara to mamy 20cm ugniecionej gleby. Przy bliźniaku sprawa jest jedynie trochę lepsza bo kolejno jest 7 cm, 12cm i 18 cm. (Badania DLG) Także jak to uprawi aby bylo dobrze? bo cały czas masz tylko jakieś problemy, że jestem przeciw temu agregatowi a na pytania nie odpowiadasz ( to chyba norma na tym forum <_< ) Widziałem jak to działa i szału nie zauważyłem w żadnym gospodarstwie w jakim mają tą maszynę ;) Co zauważyłem to większość ma już pokupowane głębosza Maschio do głębokiej uprawy.
Proponuję film o gorczycy i rzodkwi jak ciągnik się oddala to widać ślady po kołach a od 1 minuty widać jak szałowo wymieszane bo jak ty w coś takiego siejesz i masz 7-8t pszenicy to jesteś tak samo prawdomówny jak krzysio58 :lol:
Pozatym zadawałem pytania i czekałem na odpowiedź ale jakiś czop musiał się wtrącić z wielką pretensją :blink:
PS mają ciekawy system siania buraka cukrowego, ale puki co cena Mnie odstrasza ;) Ja jestem otwarty na każdą technologię, byle ktoś ją sensownie przedstawił a nie udawał najmądrzejszego miał o wszystko pretensje i nie potrafił jej logicznie wytłumaczyć

Edytowany przez Profil usunięty, 16 sierpień 2011 - 16:45.

#118 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 17:05

DURO FRANCE Compil

Do płytkiej uprawy może i spełnia tylko wytłumacz mi jak uprawić glebę maszyną która uprawia na max głębokość 12cm pod buraka, qq, rzepak? pszenica to może jeszcze jakoś pójdzie.

Tak jak pisze na stronie UTU, Gospodarstwo Barycz uprawia Compilem do głębokości 5cm, ale to nie stanowi problemu bo wyżej wymienione rośliny sieją siewnikiem z głęboszem który spulchnia glebę na ponad 20cm w pasie wysiewu ;) ale pod pszenicę po rzepaku jest uprawione tylko na 5cm...

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2011 - 20:48

DURO FRANCE Compil Zgoda, ale rzepak spulchni glebę, a jak Ja sieję pszenicę po buraku ;) widziałeś jak "pięknie" wschodzi? Poza tym Barycz jakiś szałowych plonów nie ma nawet na tej III klasie :P
Dodany obrazek
To są wschody ! :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 22:26

DURO FRANCE Compil No ja nigdy nie twierdziłem że Compill uprawi pod buraka bo nie uprawi, bo to jest maszyna do płytkiej uprawy.
Po raz któryś pisze że ta maszyna to część filozofii uprawy duro i jak się wyrwie kawałek tej filozofii to rzeczywiście nie pasuje do reszty. I Barycz i inni co stosują utu mają głębosz taki to a inny do uprawy głębokiej.
Zresztą pola bo buraku przeważnie są zajeżdżone i często wmagają tej głębokiej uprawy.

Duża część technologi Duro sprowadza się do właściwego płodozmianu (do czego już i część ludzi stosujących konwencjonalne metody doszło na własną rękę), a jak jest własciwe zmianowanie to odpada dużo problemów.
Przyznaję rację ze aż w taki bałagan nie sieję ale nie mam tez tyle masy na polu więc to aż tak źle nie wygląda.
Nie wiem czy ktoś w Polsce stosuje siew bezpośredni na skalę przemysłową - ja osobiście się nie spotkałem, ale ponoć przy tej metodzie można siać i w taki bałagan i wychodzi.
Zresztą nie najwazniejsze jest ile t/ha się nakosiło tylko ile z tego wszystkiego zostanie na końcu w kieszeni. I super plon nie zawsze oznacza super wynik finasowy. ( oczywiscie nie mówię tu o sytuacji 1t kontra 7t bo tu wynik jest oczywisty).
Barycz może i super plonów nie ma ale ma wynik finasowy in plus co nie zawsze ponoć było oczywiste.
Siałem tą ciekawą technologią kuku i uważam że trzeba się kilka lat przestawiac na pełną tecznologię Duro.

Co do pytan to nie widziałem abyś w poprzednim poście jakieś zadawał - może wcześniej- ale wydawało mi się że wcześniej jest skończone.

No i ja nie gospodarzę na I klasie czarnoziemu tylko na piachu - a to też rodzi pewne różnice w podejściu do tematu.