Skocz do zawartości

Zdjęcie

DURO FRANCE Compil

169 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:54

DURO FRANCE Compil Nie wiem jak Ty to robisz że po jesiennej qq wiosna nie ma sladu :blink: u mnie resztki z qq sa widoczne na polu przez odoranie po 2 latach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DURO FRANCE Compil Dzisiaj, 02:53
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:03

DURO FRANCE Compil duża zawartość próchnicy w glebie, odpowiednie napowietrzenie oraz bakterie do rozkładu.
nie napisałem,że nie ma tylko praktycznie nie ma śladu a to różnica ;)

#83 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:10

DURO FRANCE Compil Nie wiem jaki wypas można założyc do akpila - światła ????

A sąsiad przed orką po kukurydzy talerzował ?????

A ty przed orką po kukurydzy jedziesz talerzówką????

A co tu wyjasniać miałem matę ze słomy na polu to i ją widziałem - nie wiem co tu tłumaczyć.

Brozak oczywiście wie wszystko najlepiej - więc jakakolwiek dyskusja nie ma tu większego sensu.
Janek Jelonek obalić to możesz flaszkę z gwinta - ja nie głosiłem teorii ja to po prostu miałem u siebie na polu.
Hubert widzę tez miał.
Jeszcze raz mówię ja matę miałem i dlatego trzeba bylo to i owo pozmieniać w systemie uprawy i teraz już nie mam. Mam tylko problem jak usługodawca kombajnem źle słomę ( a w zasadzie plewy ) rozrzuci. No ale chłopaki się starają i kupują coraz lepsze kombajny tak więc sądze że i ten problem się skończy.
Pozdrawiam

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:37

DURO FRANCE Compil JJ@ daję gówno co roku, ktore pozniej jest przyorywane w czasie nie pozniej niz 12h a resztki leża nawet 2 lata...nie mowię że strasznie duzo ich...ale orzac widze nierozłożone resztki.... i założę się że w 100% nie jest mozliwe rozłożenie wszystkich resztek pozniwnych qq

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2011 - 19:42

DURO FRANCE Compil Mój odnośnik
Akpil Eurodisk poczytaj ile można dołożyć ;)

A sąsiad przed orką po kukurydzy talerzował ?????

Nie

A ty przed orką po kukurydzy jedziesz talerzówką????

Ja pierdziele, ale z ciebie.... przecież nawet w tym temacie kilka razy pisałem, że uprawiam bezorkowo <_<
Brzozak to ma sporą wiedzę ;) w szczególności techniczną

Janek Jelonek obalić to możesz flaszkę z gwinta - ja nie głosiłem teorii ja to po prostu miałem u siebie na polu.
Hubert widzę tez miał.

I wmawiałeś innym, że też muszą mieć :blink: Hubert nigdzie nie pisał o macie tylko o resztkach pożniwnych występujących na polu w długim okresie czasu a to różnica ;) więc nie pisz durnot :o
Edit: Hubert po raz kolejny powtarzam:nie napisałem,że nie mam, tylko praktycznie nie ma śladu a to różnica ;)
Edit 2 interpunkcja

Edytowany przez Profil usunięty, 09 kwiecień 2011 - 23:11.

#86 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:22

DURO FRANCE Compil Akpil Eurodisk poczytaj ile można dołożyć ;)- nie moja marka dziękuje postoję

Ja pierdziele, ale z ciebie.... przecież nawet w tym temacie kilka razy pisałem, że uprawiam bezorkowo <_< - sorki umklo mi ale masz racje pisałeś

Brzozak to ma sporą wiedzę ;) w szczególności techniczną - daj mu bóg duzo wiedzy

I wmawiałeś innym, że też muszą mieć - NIkomu o ile pamiętam nic nie wmawiałem jeśli juz to mówiłem że mogą mieć
:blink: Hubert nigdzie nie pisał o macie tylko o resztkach pożniwnych występujących na polu w długim okresie czasu a to różnica ;)
- Pytanie czy Hubert wykopał sobie dołek na polu by sprawdzić (mogłem napisać Hubert też moze mieć byloby poprawniej) więc nie pisz durnot :o - ja dołek wykopałem zobaczyłem uwierzyłem i zmieniłem podejście do sprawy.

"Ja dale EM i mam bezorkowo po słomie z qq nie ma praktycznie śladu a jest jej około 9-10 ton (łącznie) a ty twierdzisz, że wystąpi ona po słomie (śrenio 3t) lub rzepaku (średnio 2-2,2t)" - skoro twierdzisz że masz 3t słomy zbożowej i 2-2,2t słomy rzepakowej to chyba masz kiepskie plony bo mnie uczono i to calkiem niedawno iż stosunek plonu do słomy to tak 1 do 1-1,3 (oczywiście jest rownież szkoła że to jest 1 d0 0,8 ale z tym to się akurat nie godze przynajmniej u siebie.

pozdr

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:48

DURO FRANCE Compil TO się doucz ;) 10 ton ziarna i nawet 13t słomy, to lepiej na słomie można wyjść niż na ziarnie :lol:
Przez 6 lat zbierałem słomę z pól i najwięcej miałem 3,8t/ha jak nie dopilnowałem i regulatorem wzrostu w złym terminie pokropiłem :(

Podeszwę da się zrobić i na 30 cm głębokości tak samo jak matę ze słomy ( właśnei wtedy gdy się wszystko robi na razówę) da się zrobić przy uprawie bezorkowej.

przykład pisania o macie :P
Dobra kończę temat bo nie widzę sensu go ciągnąć dalej

#88 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:44

DURO FRANCE Compil ostatnio tez pokopalem swoje bezorkowe doswiadczenia i po slomie pszenicznej w profilu glebowym nie ma sladu, wszystko sie zmineralizowalo. zostaly ostatnie niedobitki na wierzchu i bardzo dobrze. dzis inaczej patrze na mulcz i wcale sie nie dziwie, ze w stanach w obawie przed erozja, ba nie jedna tylko wieloma rodzajami ustawowo kazano trzymac mulcz na polu.

natomiast jak mate stworzyc w uprawie bezorkowej to nie mam pojecia, fakt qq nigdy nie uprawialem, ale ze zbozowej slomy nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:07

DURO FRANCE Compil Hubertowi miały prawo wyorywać się resztki słomy kukurydzianej w systemie orkowym, bo w przypadku orki większość resztek idzie na dno bruzdy. Wtedy znajdują się w warunkach beztlenowych i zamiast podlegać procesom tlenowym np. humifikacji, poddawane są beztlenowym np. gniciu. To co się wyoruje w kolejnym roku to właśnie nie dostatecznie i nie właściwie przetworzona materia organiczna. ja w tym widzę przyczynę Huberta spostrzeżenia.

Co do wypowiedzi @JJ o EM i szybszym rozkładzie resztek, to też to zauważałem. Dodatkowo wcześniej nie dane było mi tak łatwo doszukać się białej pajęczynki, czyli oznak intensywnego działa bakterii.

#90 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:09

DURO FRANCE Compil Nie wiem nigdy 10 ton/ha nie skosiłem ale ty od razu wybrałeś sobie max współczynnik a ja pisałem że może być i 0,8.
Słomą nigdy nie handlowałem to nie wiem ale jak się zbierało dla bydła to i 5-6 t było ( oczywiście nie na jęczmieniu tylko na życie albo tęgim pszenżycie czy pszenicy)

Jak powstała u mnie mata ano prosto.
Nie było czasu bo nie było sprzętu a płodozmian to było zboże po zbożu przed zbożem kultywator tam gdzie szedł ciagle na taka samą płytką głębokość ( bo nie było czasu i żeby szybciej) a gleba zapuszczona to i się zrobił problem.
Przypadek drugi pług na razówę i siew to tu dopiero było źle.
Do tego trzeba przyznac jak juz wczesniej wspominałem że usłogodawcy mieli kiepskie kombajny i problem się skumulował.

Bo ty Brzozak może wyobraźni nie masz nie wiem.
Juz pisąłem u was się moglo nie zdażyć u mnie się stało - przyznaję wskutek błędów i zaniedbań poprzednich właścicieli gruntu.

pozdrawiam
Ps. widze że temat zboczył w kierunku Co ten Wałek gada u mnie nie ma to nigdzie na świecie być tego nie może - no ale świat wielki jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 05:57

DURO FRANCE Compil ok masz racje, proponuje wrocic stricte do duro.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#92 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 08:44

DURO FRANCE Compil Cześć. Przeglądając internet znalazłem ciekawy artykuł na temat uproszczonej uprawy przy wykorzystaniu Compila http://www.rolnictwo...torów_22010.pdf
Te gospodarstwo znajduje się blisko mojej miejscowości(mają ziemie po 3 sąsiednich PGR) Z obserwacji muszę przyznać, że osiągają naprawdę bardzo wysokie plony. Trzeba jeszcze dodać,że na większości pól mają systemy nawadniania.
Tu macie jeszcze jeden artykuł o tym gospodarstwie i troszku fotek: http://www.rolnictwo...-sp-zoo&lang=PL

Edytowany przez lukejro, 14 kwiecień 2011 - 09:45.

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2011 - 10:30

DURO FRANCE Compil

Z obserwacji muszę przyznać, że osiągają naprawdę bardzo wysokie plony. Trzeba jeszcze dodać,że na większości pól mają systemy nawadniania.

Jak maja nawadnianie to nie ma się co dziwić ;) Umiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi to podstawa, a przy nawadnianiu to już bajka a nie gospodarzenie

#94 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 kwiecień 2011 - 12:01

DURO FRANCE Compil Ta strona jest sponsorowana przez duro więc trzeba na nią patrzeć z dużym przymróżeniem oka ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#95 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 13:09

DURO FRANCE Compil

Ta strona jest sponsorowana przez duro więc trzeba na nią patrzeć z dużym przymróżeniem oka ;)

Może i tak. Ja mogę tylko powiedzieć, że uprawiają dokładnie tak jak tam jest to opisane, dodatkowo mają potężny system nawadniania i naprawdę mają wysokie plony.

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2011 - 18:24

DURO FRANCE Compil Jak mają nawadnianie to nic dziwnego. Dodany obrazek Ojca znajomy był na wycieczce w tym gosp. i o dziwo ten Francuz na pytanie odnośnie wysokości plonów nie bardzo chciał odpowiadać. Dodany obrazek

#97 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 maj 2011 - 22:00

DURO FRANCE Compil Owszem nawadnianie mają, ale maja uprawe warzyw więc do nich stosuja nawadnianie (system jest zresztą tylko na części pól).
Bo wg. tej filozofii nie do końca chodzi o jak najwyższy plon z pola - chodzi o zysk pozostający w kieszeni rolnika.
I pewnie czasem lepiej jest mieć z tone mniej i lepszy zysk niż tonę więcej a w kieszeni mniej - oczywiście najważniejszy złoty środek.
No i jak pszenica po 1000 to można działac inaczej niż w przypadku gdy jest po 300.
Co do plonow to nie ma ich raczej złych bo by zbankrutował i nic tu nie pomogą niskie koszty.

#98 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 maj 2011 - 22:30

DURO FRANCE Compil

Owszem nawadnianie mają, ale maja uprawe warzyw więc do nich stosuja nawadnianie (system jest zresztą tylko na części pól).
Bo wg. tej filozofii nie do końca chodzi o jak najwyższy plon z pola - chodzi o zysk pozostający w kieszeni rolnika.

Tyle że ta ich filozofia ma się nijak do warzyw bo spadek plonu ni jak ma się do niższych nakładów w porównaniu ze zwykłą orką i tradycyjną uprawą ;)
Wiem to ze spotkania-szkolenia w produkcji warzyw organizowaną przez pewną firmę nasion warzyw ;) Ojciec Mnie zabrał po raz pierwszy i ostatni :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#99 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 maj 2011 - 22:01

DURO FRANCE Compil No pod warzywa jadą oczywiście striptillem a nie compilem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 maj 2011 - 22:41

DURO FRANCE Compil a jak redliny robia? :P