Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share roger

roger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych hej :D witam was chciałem zapytac czy może brał kto dofinansowanie na przechowalnie ,i czy jest sie w stanie wyrobic w tydzień z biznes planem ? zeby im dostarczyć troche to szalony pomysł bo czy dam rade załatwic tak szybko pozwolenie i kosztorys , co myślicie o tym ?? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 17:24
  •  

#1942 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych biały2005- masz rację nikt się nie śpiesz bo w tym naborze nie ma znaczenia czy sie złoży pierwszym czy ostatnim
pysa ja też jestem mlaczarzem ale mam też opasy i dlatego składam w 2 turze, lepiej nie ryzykować, a kasy raczej starczy

#1943 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam

Zamierzam składać w drugiej turze: produkcja trzody chlewnej. Jestem Młodym Rolnikiem i mam pytanie: jakie załączniki składaliście we własnych wnioskach? Ja nie mam jeszcze ksiąg wieczystych na siebie, a u nas z miesiąc na księgi trzeba czekać, do tego księgi mam w dwóch województwach. Ja chciałbym oprócz maszyn złożyć na utwardzenie podwórka. Jeżeli jest ktoś z Młodych to walcie jak w dym na GG: 1156265, pogadamy: D

Edytowany przez Peron, 19 styczeń 2011 - 19:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A ja mam takie pytanie bo jedni mi mówią tak a drudzy tak czy zwracają z kwoty netto czy brutto? I moze ktos sie orjetuje ile jest juz w lubelskim?

#1945 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zwrot jest od kwoty bez VAT-u
a o drugie pytanie to sam jestem ciekaw

#1946 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych juz tyle razy o tym było w instrukcji pisza jak byk netto !!!!!!!!!!!!!!!!

#1947 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Co do maszyn nie ma żadnej zakazanej listy o tym wiadomo od dawna... Tak jak myślałem od pewnego czasu, że wszyscy rolnicy narzekali szczególnie ci co mają świnie że i w h... zrobili i tylko dają bogatym... Jednak jak widać sytuacja może być odwrotna i mleczarze tak naprawdę tylko mogą na tym stracić jeśli w życie wejdą zakazy w/w maszyn... Chcę zwrócić tylko uwagę na to czy jest w tym jakiś logiczny sens składania wniosków w województwach tylko z naborem na sektor mleczarski... Większość ludzi wnioskujących składała przede wszystkim na traktor i pozostały sprzęt i pewnie z dwie trzy maszyny związane z produkcją mleka... Zastanawia mnie tylko co w takim razie stanie się z kasą na nabór... Nikt nie jest wstanie wykorzystać puli tylko na sprzęt typu kosiarki, zgrabiarki itp... Mój przyszły teść składał wniosek na traktor, tur, beczkę do wody, włókę i siewnik ma bydło i do tego prowadzi produkcje roślinną 5 ha burak i 8 ha pszenicy... I moim zdaniem takiemu rolnikowi nic by nie pomogło dobre uzasadnienie maszyny... Z około 150 tys złotych dostałby tylko dofinansowanie na beczkę do wody w kwocie 4 tys złotych... Jest z pomorskiego gdzie był tylko jeden nabór wniosków, dzwoniłem dzisiaj rano do oddziały gdańskiego spodziewają się około 500 wniosków ale dokładnej liczby nie mają bo jeszcze nadchodzą... Tam rolnicy składali na sprzęt nie tylko dla produkcji mleka tylko na co chcieli bo innej okazji nie mają jestem tego pewien... Teraz jeśli mają niby zrobić selekcję maszyn to może się okazać że dostaną wszyscy co złożyli bo przechodzi sprzęt mleczarski ponieważ każdy ma zwrot w granicy 30-50 tys bo wydaj mnie się że droższy sprzęt do produkcji mleka nie był uwzględniany we wnioskach... Drugą sprawą jest również chyba lobbing dilerów którzy chyba by pomogli rolnikom ponieważ dla nich jest to ogromna strata finansowa...

#1948 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja składałem 18 stycznia to mój wniosek był 130 a potem za 2 godziny jak dostałem dokumenty z KRUS i składałem o płatność to już były wnioski koło 175 także nawet idzie
a najlepsze stoje a jeden gość wbija do ARiMR we wrocławiu i mówi tak
- dobry słyszał ja ze wnioski dajo-składajo ale gdzie je można wziońć
- strażnik mówi ze w internecie są
a gość - a cio to je panie
także dużo takich rolników widziałem więc duże szanse na Program ;)

#1949 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie ciekawy twoj post.. juz nie wspomne o smiechu

#1950 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A propos reakcji dilerów na zmiany maszyn krótki artykuł mówiący wiele...

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/maszynowe-oblezenie,25491.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych lukasz cala nadzieja w Mlodych R. ;)

#1952 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mówicie że trzeba uzasadnić maszyny we wniosku mp agregat aby w odpowiednim czasie wykonać zabieg agrotechniczny. Ja jak składałem na mleczarstwo np. na ciągnik to osoba która robiła mi wniosek nie uzasadniała aż tak konkretnie, mówiła że jak coś to przyjdzie czas na dodatkowe uzasadnienie maszyny na którą składam.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1953 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:40

hej :D witam was chciałem zapytac czy może brał kto dofinansowanie na przechowalnie ,i czy jest sie w stanie wyrobic w tydzień z biznes planem ? zeby im dostarczyć troche to szalony pomysł bo czy dam rade załatwic tak szybko pozwolenie i kosztorys , co myślicie o tym ?? :lol:

ja dzis zrezygnowalem z przechowalnie -tzn magazynu

@lamborgini ale zeby Ci nie przesuneli wniosku na koniec kolejki przez zbyt wiele poprawek... wczoraj sie pytalem kolesia rozpatrujacego wnioski to mowil ze jak beda zbyt duze poprawki czy braki to sie nie beda piepszyc z takim wnioskiem i odsylaja go na koniec..

Edytowany przez Brykal, 19 styczeń 2011 - 20:43.

#1954 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Składaliście jako złącznik plan rozmieszczenia wraz z wymiarami budynków i budowli służaych do produkcji rolnej?

#1955 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych moze sobie pogadac :) nie maja takiego prawa bedzie kolejnosc i tak beda rozpartywac. dostajesz pismo poprawkowe masz 21 dni jak sie nei wyrabiasz to moga cie skreslic lub piszesz o przesuniecie terminu. Skanczcie tu te pierdoły opowiadac bo ten temat zszedł na psy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#1956 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:19

@lamborgini ale zeby Ci nie przesuneli wniosku na koniec kolejki przez zbyt wiele poprawek... wczoraj sie pytalem kolesia rozpatrujacego wnioski to mowil ze jak beda zbyt duze poprawki czy braki to sie nie beda piepszyc z takim wnioskiem i odsylaja go na koniec..

Po pierwsze - składasz dokumenty w ARiMR.
Po drugie - ( o ile dobrze pamiętam ) w ciągu 40 dni agencja podaje do publicznej wiadomości listę beneficjentów (czyli kto otrzyma dofinansowanie).
Po trzecie - kolejka w rozpatrywaniu wniosków miała miejsce, gdy przyjmowano wnioski do wyczerpania 120% kwoty przeznaczonej na dane woj. Tak było w poprzednich naborach a nie w przypadku MGR 2011.
Więc temat kolejki macie jasno opisany i przyłączam się do biały2005 - Skończcie tu te pierdoły opowiadać, bo ten temat zszedł na psy!

Edytowany przez paul190, 19 styczeń 2011 - 21:21.

#1957 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych co do kolejki to tak twierdzil koles z arimr rejemowej...
i ja tu nie twierdze ze ze kolejnosc ma znaczenie ale jak odesla na koniec to wezma dopiero takiego beneficjeta do rozpatrywania jak pula zostanie nie wykorzystana

#1958 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:24

Ten koleś to się może pieprzyć,ale w domu.Np.dostaję 10 pkt za kwotę,ale czegoś tam brakuje w załącznikach,więc niby taki koleś jeden z drugim nie będzie się pieprzył z moim wnioskiem,tylko mnie przesunie na koniec kolejki?Wolne żarty,a poza tym,to może tylko parę procent wniosków będzie bez poprawek.

#1959 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:35

co do kolejki to tak twierdzil koles z arimr rejemowej...
i ja tu nie twierdze ze ze kolejnosc ma znaczenie ale jak odesla na koniec to wezma dopiero takiego beneficjeta do rozpatrywania jak pula zostanie nie wykorzystana

Brykal - podejrzewam, że nie rozumiesz na jakich zasadach jest robiona kolejka - jak to mówi mój stary znajomy - wytłumaczę Ci to jak krowie na rowie.
Województwo X ma 1000 zł na dofinansowanie.
Jest lista rankingowa z punktacją i teraz wg punktacji patrzą na ile im kasy starczy, czyli:
1 rolnik z listy stara się o 200 zł dofinansowania
2 rolnik - 200 zł
3 rolnik - 100 zł
4 rolnik - 300 zł
5 rolnik - 200 zł

6 rolnik - 100 zł
itd.
Więc dostanie tylko tych pięciu, bo oni wykorzystują kwotę 1000 zł. A kolejni mają pozamiatane.

Edytowany przez paul190, 19 styczeń 2011 - 21:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych yyy tzn ja sie pyt co do niemleczarzy, no ale to chyba to samo tu i tu.. i wlasnie w tym przypadku jak inni beda mieli tez poprawki to gora jest ten kto pierwszy zlozy poprawny wniosek, i co do poprawek to nie chodzilo o zwykle wezwanie do uzasanienia (ekonomicznego itd) tylko do takich grubszych brakow jakis zalacznikow jakby brakowalo, cos takiego zrozumialem z jego gadki, bo jak w moim przypadku powiedzialem na poczatku jakbym sie nie wyrobil np z kosztorysem na hale to czy moge doniesc pozniej w poprawkach i tak mniej wiecej odp na moje pyt.

no rozumie Cie @paul190 ;) ale mowie jak mnie koles tlumaczyl... ale mleczni jak odpadna w pierwszym naborze to laduja za niemlecznymi.. no nie

Edytowany przez Brykal, 19 styczeń 2011 - 21:42.