Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:50

Co ma agencja do vatu, jak kupujesz sprzet na wspólne użytkoweanie to oczywistą sprawą jest że kupisz na tę osobę która jest na VACIE bo trzeba kupić na jedna osobę, ale jeśli już przyjdzie o zwrot kasy od agencji to ARiMR bedzie przelewała kasę na wszystkie wspólnie wnioskujące osoby z uwzględnieniem proporcji wkładu każdej ze stron
10% za prowokowanie do kłótni

Cytat z instrukcji:
Osoby wspólnie wnioskujące mogą planować zakup wyłącznie nowych maszyn lub urządzeń, o których mowa w § 9 ust.1 pkt 2 rozporządzenia i które będą stanowić przedmiot współwłasności. Dlatego też faktura dokumentująca zakup maszyny bądź urządzenia w takich przypadkach musi być wystawiona na wszystkie osoby wspólnie wnioskujące (współnabywców). Faktura powinna zawierać imiona i nazwiska, adresy oraz numery identyfikacji podatkowej wszystkich współnabywców. W przypadku, gdy nabyty sprzęt wymaga jego zarejestrowania, również rejestracja musi być dokonana na wszystkich współnabywców.

Nie pouczaj więc innych bo sam jesteś niedoinformowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 17:12
  •  

#1922 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy a powiedzcie jakie macie esu to bedziemy mniej wiecej wiedziec... ja mam 12,09

i jeszcze jedno.. nie wiecie ile juz jest przyjetych wnioskow w krakowie??

Edytowany przez kasia24, 19 styczeń 2011 - 15:47.

#1923 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mnie interesuje śląskie, ma ktos jakieś informacje?? ;>

podrawiam :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 15:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych znajomy byl wczoraj zlozyc w czewie i mowil ze cos kolo 50 bylo zlozonych o szlo na bieziaco kolejka

#1925 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jesli kolego chcesz brac pod uwage ESU to chyba przy okazji by sie przydalo jaki region bo tak to to duzo chyba nikomu nie da... ja kuj-pom 16,9 ESU

#1926 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 16:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To tak zaczne od tych nieszczesnych maszyn czy ciagników ktore sa niby nie potrzebne dla mleczazy:W ODRze powiedzeil mi tak ze wszystko da sie obejsc to znacz napisac normalne proste wytlumaczenie dlaczego po co i w jakmi celu np agregat uprawowo siewny jest mi potrzebny do dokladnego i terminowego wysiewu zbuz ktore mam przeznaczyc na skarmianie jako pasza tresciwa. Teraz punkty jestem z podlaskiego mam okolo 21,5 esu z planu plus 110 kwoty co daje jak sie nie myle 27,5 punkta

Pozdawaim AF

#1927 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie. Dzisiaj składałem rano, było około 20 osób. Dostałem nr . 374 - czyli nie za dużo złożyło. Jest dobrze :) .

#1928 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:22

To tak zaczne od tych nieszczesnych maszyn czy ciagników ktore sa niby nie potrzebne dla mleczazy:W ODRze powiedzeil mi tak ze wszystko da sie obejsc to znacz napisac normalne proste wytlumaczenie dlaczego po co i w jakmi celu np agregat uprawowo siewny jest mi potrzebny do dokladnego i terminowego wysiewu zbuz ktore mam przeznaczyc na skarmianie jako pasza tresciwa. Teraz punkty jestem z podlaskiego mam okolo 21,5 esu z planu plus 110 kwoty co daje jak sie nie myle 27,5 punkta

Pozdawaim AF

Kolego w podlaskim punkty są przyznawanae tylko za kwote mleczną i bez róznicy jest czy masz 10ESU czy 50ESU musisz mieć tylko minimun 4ESU i tyle. Z twoją kwota masz troche ponad 9 punktów.

#1929 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:23

To tak zaczne od tych nieszczesnych maszyn czy ciagników ktore sa niby nie potrzebne dla mleczazy:W ODRze powiedzeil mi tak ze wszystko da sie obejsc to znacz napisac normalne proste wytlumaczenie dlaczego po co i w jakmi celu np agregat uprawowo siewny jest mi potrzebny do dokladnego i terminowego wysiewu zbuz ktore mam przeznaczyc na skarmianie jako pasza tresciwa. Teraz punkty jestem z podlaskiego mam okolo 21,5 esu z planu plus 110 kwoty co daje jak sie nie myle 27,5 punkta

Pozdawaim AF

Jak składałeś na mleczarski nabór to liczysz punkty tylko z kwoty mlecznej

#1930 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy wiecie jak jest sytuacja z wnioskami w zachodnio-pomorskim , ile ludzi złożyło?
I wiecie kiedy będzie lista wniosków z nazwiskami mleczarzy?
Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 17:48

@foka71
W kwestii wyjaśnienia:Wszystkie wnioski będą rozpatrywane w trybie KPA,czyli w skrócie to jeśli dany wniosek spełnia dwa podstawowe wymogi(posiada numer producenta i został złożony w terminie),to MUSI zostać rozpatrzony i jedynym powodem niezakwalifikowania wniosku do płatności,jest uzyskanie niewystarczającej ilości punktów.Koniec i kropka,a nie jakieś przesuwanie na koniec,bo maszyny nie takie jak trzeba itp...
Do podstawowego zakresu działania Oddziału Wdrażania osi I oraz III PROW oraz SPO – Rol. należy w szczególności:
Pkt 4 KPA:4) dokonywanie wyboru projektów do finansowania zgodnie z obowiązującymi w PROW oraz SPO – Rol. procedurami,

Lepiej przeczytaj ustawę o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich (ustawa), Kpa się do tego działania nie stosuje za wyjątkiem paru przepisów (art. 22.2). Odnośnie wymogów to od tego jest rozporządzenie Ministra, gdzie oprócz tego co napisałeś jest jeszcze dużo innych wymogów (np. 4 ESU, wykształcenie, koszty kwalifikowalne ale też uzasadnienie ekonomiczne) + niektóre przepisy unijne, z których właśnie wynikają ograniczenia dotyczące mleczarzy. Polska dostała dodatkową kasę, ale pod warunkiem, że będzie wydana na mleczarstwo i dlatego wprowadzają takie ograniczenie, żeby uniknąć ewentualnych zwrotów za parę lat. Więc bez żadnego problemu będą odrzucane wnioski na maszyny nie powiązane z mleczarstwem, podstawa znajdzie się bez problemu.

Edytowany przez Dlok, 19 styczeń 2011 - 17:49.

#1932 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to podaj tę podstawę i listę maszyn które będą odrzucane, walni tę liste jeśli jest takowa w jakimkolwiek rozporządzeniu,samo ministerstwo podało do wiadomości że niema maszyn zakazanych dla mleczarstwa- co nie oznacz że każde gospodarstwo dostanie co chce.

Edytowany przez andrzej2110, 19 styczeń 2011 - 18:26.
Cytowanie poprzedniego posta

#1933 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:29

pzemol87 A słyszałeś o czymś takim, że jak składasz ten wniosek o wspólne użytkowanie to nie możesz odliczyć Vat-u?

vat moze obliczyc osoba fizyczna, jesli paru rolnikow che odliczyc vat to musza załozyc spółke cywilna. jesli wniosek składa spółka cywilna to nie ma dodatkowych punktów, natomiat jesli w chwili składania wniosku rolnicy sa osobomi fizycznymi a póżnie załozą spółke to automatycznie wniosek jest odrzucany

wildagro12 ma rację, do agencji na fakturze muszą być wszyscy współwłaściciele, lecz z takiej faktury skarbówka nie zwróci vatu.

ja mam 16 i ciut ESU... szkoda, że nie 28

Edytowany przez przemol87, 19 styczeń 2011 - 18:47.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1934 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 styczeń 2011 - 18:58

Lubelskie. Dzisiaj składałem rano, było około 20 osób. Dostałem nr . 374 - czyli nie za dużo złożyło. Jest dobrze :) .

Nie wiem czy to prawda ale dowiedziałem sie dzisiaj że w lubelskim na MGR mleczarstwo złorzyło tylko 41 osób.Moim zdaniem jest to bardzo mało .Jak tak dalej bedzie z ilością składanych wniosków to w naszym województwie napewno zrobią jeszcze jeden nabór w tym lub przyszłym roku :)

#1935 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no to trzeba będzie się przemeldowac w lubelskie ;) ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#1936 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też słyszałem że na mleczarstwo w Lublinie złożono mniej niż 100 wniosków. Jeszcze jeden nabór całkiem prawdopodobny. No chyba że przeniosą środki do innych województw.

#1937 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:13

No to podaj tę podstawę i listę maszyn które będą odrzucane, walni tę liste jeśli jest takowa w jakimkolwiek rozporządzeniu,samo ministerstwo podało do wiadomości że niema maszyn zakazanych dla mleczarstwa- co nie oznacz że każde gospodarstwo dostanie co chce.

No właśnie,każdy tu się sadzi z jakimiś przepisami,czego to mleczarzom nie wolno brać,tylko jakoś nikt nie pokaże gdzie jest ta p... lista.Przecież wcale nie mówimy o jakiś maszynach,które nie wiadomo do czego służą,tylko o normalnych sprzętach,do pracy w polu.A niemleczarzom to oczywiście każda maszyna przejdzie bez problemu,bo o tym jakoś nikt nie wspomina!!!

#1938 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zz tym lubelskim to zobaczycie co bedzie pod koniec 2 tury naboru :) wiem z pewnego zródła ze powiatowy lekarz w łukowie wydał ponad 600 zaswiadczen !!!!!!!!!!!!!!!! wiec tyle powinno byc wniosków z powiatu łukowskiego a to jeszcze nie koniec :) mysle ze jak cos zostanie to nie duzo bojednak sporo małych gospodarstw zobaczyło ze mozna i składaj mniej lub wiecej ale skłądaja.

#1939 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:20

No to podaj tę podstawę i listę maszyn które będą odrzucane, walni tę liste jeśli jest takowa w jakimkolwiek rozporządzeniu,samo ministerstwo podało do wiadomości że niema maszyn zakazanych dla mleczarstwa- co nie oznacz że każde gospodarstwo dostanie co chce.

Ale się uczepiłeś tej listy przecież większość osób wie że nie ma czegoś takiego więc daj już spokój. Chodzi nie tylko o wnioskowane maszyny ale i o profil produkcji gospodarstwa czy jest to tylko i wyłącznie prdukcja mleczarska czy występują także jeszcze inne działy produkcji rolnej dlatego jeden mleczarz może dostać ciągnik a drugi nie choćby z powodu podanego przeze mnnie wcześniej przykładu z sadami.

Edytowany przez Narcotic, 19 styczeń 2011 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składałem wniosek w Lublinie w poniedziałek rano i miałem 135 numer ,stał zemną facet (,mleczasz ,)i składał w drugiej turze,twierdził że oprócz krów ma buraki ,zboża,i nie ryzykował