Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2011 - 09:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Załączniki niezbedne:

Trudno jednoznacznie wzkazać jakie potrzebujesz załączniki, ponieważ one zależą od tego co planujesz zrobić i tak np.
jeśli tylko i wyłącznie kupujesz maszyny to potrzbujesz:
- jeśli nie masz nr producejta to musiasz z agencji świstek wziać że jesteś na etapie nadawania nr
- ksero dowodu potwierdzone ze zgodność lub dowód to sobie skserują,
- ksero kwalfikacji potw. ze zgodnością
- akt notaialny ( ale tu jest taki myk że jeśli masz stary akt tzn. ma 2 lub 3 lata to lepiej dołączyć odpisy ksiąg wieczystych, bo ARiMR i tak będzie późnie je chciała, ale jeśli masz świeży akt notariualny to ARiMR nie będzie się czepaić - ja ogólnie na początek polecam akt notarialny bo odpisy ksiąg kosztują 30zl od sztuki0
- PRG, a jak liczyleś GVA to jeszcze dobrze by było płytę CD dołączyć
- ESU wyliczone
- zapytania ofertowe, a jeśli nie masz ofert to musiasz dołączyć zestawienie rzeczowo-finansowe
i to by było wszystko

a jeśli masz coś z budynkami to jeszcze dochodzi:
- opinia weterynarza
- szkic gospodarstwa i rozmieszczenie wewnetrznym

a jeśli startujesz na zaliczkę to jeszcze jekieś głupoty

wszystko zależy od tego co robisz i ciężko wstazać co musisz wziąć.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:24
  •  

#1902 Share MICHAEL42

MICHAEL42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 09:57

MICHAEL42 ja zastanowiam sie nad wnioskiem w dwie osoby. Problem polega na tym ze Agencja sama jeszcze nie wie jak rozpatrywać tego typu wnioski,nie mają jeszcze instrukcji a jesli nie masz jasno okreslonych przepisów wiec mało prawdopodobne ze twój wniosek nie bedzie mial razących bledów na podstawie których agencja bedzie miala podstawe do odrzucenie wniosku..czas to pokaże

pzemol87 A słyszałeś o czymś takim, że jak składasz ten wniosek o wspólne użytkowanie to nie możesz odliczyć Vat-u?

#1903 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to z tym Vatem to chyba watpliwe bo przeciez agencji nie obchodzi Vat bo itak nikomu go nie zwroci

W kwestii wyjaśnienia:Wszystkie wnioski będą rozpatrywane w trybie KPA,czyli w skrócie to jeśli dany wniosek spełnia dwa podstawowe wymogi(posiada numer producenta i został złożony w terminie),to MUSI zostać rozpatrzony i jedynym powodem niezakwalifikowania wniosku do płatności,jest uzyskanie niewystarczającej ilości punktów.Koniec i kropka,a nie jakieś przesuwanie na koniec,bo maszyny nie takie jak trzeba itp...
Do podstawowego zakresu działania Oddziału Wdrażania osi I oraz III PROW oraz SPO – Rol. należy w szczególności:
Pkt 4 KPA:4) dokonywanie wyboru projektów do finansowania zgodnie z obowiązującymi
w PROW oraz SPO – Rol. procedurami,

z tego co ja sie dowiedzialem to jesli przy braniu maszyn potrzebne sa jakies poprawki tzn np moze byc ze za duza i nie jest zbyt dobrze uzasadniona ekonomicznie czy cos to bedzie trzeba to jakos poprawic.. ale jesli w gre wchodzi budowa i brakowac bedzie kosztorysy albo planu to wniosek wedruje na koniec kolejki... Tak wiec doniesc wszystko w poprawkach mozna ale w przypadku budowy wyladujemy na szarym koncu, jedyna nadzieja taka ze reszta bedzie miala podobna sytuacje i doniesie w pozniejszym terminie poprawki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1904 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "...ale jesli w gre wchodzi budowa i brakowac bedzie kosztorysy albo planu to wniosek wedruje na koniec kolejki..."

1.Jakiego planu?

2.Gdzie jest tak napisane ... podaj paragraf

Czy jest możliwość "samo uzupełnienia", tzn donieść dokumenty przed wezwaniem do uzupełnienia? Jeśli tak, to byłoby to jakieś rozwiązanie. (np pozwolenie na budowę)

Edytowany przez dj.vadium, 19 styczeń 2011 - 10:55.

#1905 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ludzie czy wy wogóle masie jakieś rozumy czy tylko piszecie żeby siebie upokorzyć. Może poczytajcie najpierw troszkę rozporządzeń a później się pytajcie jak czegoś nie wiecie bo większość zadawanych przez was pytać woła o pomstę do Boga. Jesteście beznadziejni i tyle...
Co ma agencja do vatu, jak kupujesz sprzet na wspólne użytkoweanie to oczywistą sprawą jest że kupisz na tę osobę która jest na VACIE bo trzeba kupić na jedna osobę, ale jeśli już przyjdzie o zwrot kasy od agencji to ARiMR bedzie przelewała kasę na wszystkie wspólnie wnioskujące osoby z uwzględnieniem proporcji wkładu każdej ze stron

dj.vadium na końcu instrukcji wypełniania wnioski są załączniki niezbędne do ubuegania się o MGR i tam jest piękny opis jak i co składać
nie mam pojęcia jak to jest z kosztorysem i nie chce gdybac jak większość osób na forum, a najlepiej zadzwoń do ARiMR lub do ODR, ponieważ na forum znajdzie się osoba która ci nagada głupot i później będziesz sobie w brode pluł. Ja jak wypełniałem wniosek i czaegoś nie wiedziałem, a wszystko robiłem sam (PRG, ESU, wiosek) jak miałem wątpliwości do jechłem się w ODR pytać i dla pewnności o to samodzwoniłem do ARiMR i jakoś poszło. Prawda jest taka, że ARiMR zweryfikuje wszystko, ale w ODR babka powiedziała że dobrze kombinuje....

10% za prowokowanie do kłótni

#1906 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Instrukcja wypełniania wniosku strona nr 54 pierwszy akapit

"Decyzje o pozwoleniu na budowę, o pozwoleniu wodnoprawnym oraz decyzja o zatwierdzeniu projektu prac geologicznych powinny być decyzjami ostatecznymi (tj. opatrzonymi stemplem właściwego organu administracji budowlanej - starostwa, że niniejsza decyzja stała się ostateczna). W sytuacji, gdy Wnioskodawca nie dysponuje ostatecznym pozwoleniem w dniu składania wniosku, decyzję taką powinien dostarczyć najpóźniej w 21-dniowym terminie określonym w wezwaniu do uzupełnienia."

#1907 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych chyba nikt nie da rady prostować błędnych informacji jakie można tu wyczytać,a na tym etapie naboru powinno być w tym temacie lepiej....a tu plotka goni plotkę i wychodzi plotek...

#1908 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:33

W tej audycji pani mówi cos innego od 2:20 minuty

W tej audycji pani mówi że można było złożyć wniosek na mleczarstwo ale nie mówi że można kasy nie dostać no bo niby jak udowodnisz że maszyny które zamierzasz kupić będziesz wykorzystywał tylko do produkcji mleczarskiej a nie do hodowli opasów? Nawet jak masz 10 arów sadu to nie dostaniesz ciągnika na mleczarstwo bo możesz go wykorzystywać w sadzie. Dużo zależy też od osoby prowadzącej czy się będzie czepiać w poprzednich naborach prowadząca wniosek przyczepiła się że chcę za drogą prasę musiałem pisać uzasadnienia dlaczego prasa za 160tys a nie tańsza, sipmę by dali bez problemu. Paranoja.

#1909 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co wiem to prawie każdy na wsi ma sad i idąc tym tokiem rozumowania- nikt nie dostanie ciągnika na mleczarstwo z tego powodu...a może nie dadzą bo do kościoła komuś przyjdzie do głowy pojechać traktorem ... można by dalej i to dopiero paranoja kolego. Co dziwnego w tym że musiałeś uzasadniać dlaczego chcesz tak drogą prasę?

Edytowany przez kozulek2, 19 styczeń 2011 - 11:53.

#1910 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dziś dobierałem jeszcze ofertę na sortownik do ziemniaków to ten dealer taki wkur. był z samego rana i pytam sekretarkę a co chodzi , to mowi że wypisaliśmy na 60 ciagników oferty dla mleczarzy i teraz wyszło ,że nie dostaną ciągników.

Edytowany przez vicia1223, 19 styczeń 2011 - 11:56.

wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:08

"...ale jesli w gre wchodzi budowa i brakowac bedzie kosztorysy albo planu to wniosek wedruje na koniec kolejki..."

1.Jakiego planu?

2.Gdzie jest tak napisane ... podaj paragraf

Czy jest możliwość "samo uzupełnienia", tzn donieść dokumenty przed wezwaniem do uzupełnienia? Jeśli tak, to byłoby to jakieś rozwiązanie. (np pozwolenie na budowę)

"W przypadku operacji obejmujących roboty budowlane do wniosku o przyznanie pomocy należy załączyć:
• Kosztorys inwestorski (oryginał), wykonany metodą kalkulacji:
 uproszczonej - w przypadku planowania wykonania robót w systemie zlecenia,
 szczegółowej - w przypadku planowania wykonania robót we własnym zakresie;
• Ostateczne pozwolenie na budowę lub pozwolenie wodnoprawne lub w przypadku, gdy przedmiotem operacji jest wykonanie studni - decyzja o zatwierdzeniu projektu prac geologicznych - jeżeli na podstawie przepisów prawa budowlanego lub przepisów prawa geologicznego i górniczego lub przepisów prawa wodnego istnieje obowiązek uzyskania tych pozwoleń;
• Zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych właściwemu organowi, potwierdzone przez ten organ,
wraz z:
 oświadczeniem Wnioskodawcy, że w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, właściwy organ nie wniósł sprzeciwu,
lub
 zaświadczeniem wydanym przez właściwy organ, że nie wniósł sprzeciwu wobec zgłoszonego zamiaru wykonania robót budowlanych,
o ile nie jest wymagane pozwolenie na budowę."
...
"Prawidłowe wypełnienie wniosku o przyznanie pomocy w istotny sposób wpływa na czas i wynik jego weryfikacji."

takze doniesc mozna ale jest sie automatycznie przesuwanym na koniec kolejki

dziś dobierałem jeszcze ofertę na sortownik do ziemniaków to ten dealer taki wkur. był z samego rana i pytam sekretarkę a co chodzi , to mowi że wypisaliśmy na 60 ciagników oferty dla mleczarzy i teraz wyszło ,że nie dostaną ciągników.

ale z jakiego powodu? wszyscy z tego samego ze "mogliby je wykorzystac do produkcji roslinnej" ?? i w jakim wojewodztwie?

#1912 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:14

dziś dobierałem jeszcze ofertę na sortownik do ziemniaków to ten dealer taki wkur. był z samego rana i pytam sekretarkę a co chodzi , to mowi że wypisaliśmy na 60 ciagników oferty dla mleczarzy i teraz wyszło ,że nie dostaną ciągników.

gdzie to wyszło i gdzie poszło bo ja się z tym nie spotkałem i nie znalazłem takiego przepisu?...bo go nie ma ...żaden pracownik ARiMR ani DORADCY CZEGOŚ TAKIEGO U NAS NIE MÓWI?

Edytowany przez kozulek2, 19 styczeń 2011 - 12:19.

#1913 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:14

z tego co wiem to prawie każdy na wsi ma sad i idąc tym tokiem rozumowania- nikt nie dostanie ciągnika na mleczarstwo z tego powodu...a może nie dadzą bo do kościoła komuś przyjdzie do głowy pojechać traktorem ... można by dalej i to dopiero paranoja kolego. Co dziwnego w tym że musiałeś uzasadniać dlaczego chcesz tak drogą prasę?

Wiesz że ja tego nie wymyśliłem tylko dowiedziałem się tego ostatnio w wawie jeśli naprawdę tak podejdą do sprawy to będę się cieszył że nie złożyłem na mleczarstwo tylko po 17stym. A co w tym dziwnego że biorę sprzęt z najwyższej półki jeśli mnie na to stać a prasa jest akurat w moim gospodarstwie potrzebna i wykorzystana.

#1914 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a to takie buty chcesz żeby tak było bo ci to pasuje - to że niema tego w roz.Ministra to może cię tylko zmartwić ...nie ma listy maszyn zakazanych ten temat był klepany kilka stron wcześniej...

Edytowany przez kozulek2, 19 styczeń 2011 - 12:35.

#1915 Share MICHAEL42

MICHAEL42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:40

Ludzie czy wy wogóle masie jakieś rozumy czy tylko piszecie żeby siebie upokorzyć. Może poczytajcie najpierw troszkę rozporządzeń a później się pytajcie jak czegoś nie wiecie bo większość zadawanych przez was pytać woła o pomstę do Boga. Jesteście beznadziejni i tyle...

Luki841 sam jesteś beznadziejny! Właśnie byłem ODR-rze i tam mi taką nowinę sprzedali, która wydałam mi się skądinąd trochę wątpliwa. Podejrzewam, że nie chcieli sobie pracy dokładać dlatego próbowali mnie zniechęcić do takiego wniosku. Dlatego piszę o tym na forum, żeby ktoś mądrzejszy ode mnie wypowiedział się- ale nie obrażał. Już dzwoniłem do ARiMR i Pani nie do końca wiedziała co i jak, ale na koniec stwierdziła, podobnie jak Ty, że agencja nie ma nic do Vat-u.

prowokowanie do kłótni +10%

#1916 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam panowie no ja dzis złozyłem wniosek bez kolejek poszłem odałem dali papierek ze przyjeli i teraz trzeba czekac.Mam takie dowas pytanie bo tak czytam i oczom nie wierze jakie ludze pytania zadaja wy sami wnioski robicie ja sie w to nie bawie dałem kobice wszystke dokumety jakie chciał i ona zrobiła ja pojechałem tylko odac ja tam niemam czasu zeby samemu wnioski wypełniac juz dwa razy mi wypełniała i obyło sie bez poprawek płaciłem 0,5% od wrtosci inwestycji wiec chyba nie tak duzo
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1917 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych strasznie drogo - u nas biorą odry 1000 zł a prywatne firmy 1200 zł za wniosek.

#1918 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy ja wiem jak robisz wniosek na miej niz 200tys to umie taniej wyjdze
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1919 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u mnie 0,7 % wartosci netto (tego co masz zaplacic sze swoich) + 500 zł... taki maja przelicznik u mnie ODR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:24

z tego co wiem to prawie każdy na wsi ma sad i idąc tym tokiem rozumowania- nikt nie dostanie ciągnika na mleczarstwo z tego powodu...a może nie dadzą bo do kościoła komuś przyjdzie do głowy pojechać traktorem ... można by dalej i to dopiero paranoja kolego. Co dziwnego w tym że musiałeś uzasadniać dlaczego chcesz tak drogą prasę?

Kolega ma rację i zaczyna to powoli być zabawne;jak się wszyscy uwzięli,żeby taki biedny mleczarz nie miał prawa do ciągnika,ani pługa :D :D.Z uzasadnieniem też się zgadzam,bo to normalne,że nie chcą dać kasy na jakieś maszyny z kosmosu,skoro można tańsze.I to wcale nie zależy od pracownika,bo swoją interpretację przepisów,to on może w domu stosować,tylko ma odgórne polecenia co do przepisów.Pozdrawiam myślących.