Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#161 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie wiem dokładnie jak to bedzie ,ale czy to bedą dane z doplat z 2010r. czy hipotetyczne założenia na rok 2011 Wiem napweno, że ta kwesti nie wykluczy MR z ubiegania się o wsparcie MGR. Dla mnie to i tak bez wiekszego znaczenia bo bede skladać na MGR dla mleczarzy, a tam decyduje kwota mleczna , ESU tez bedzie potrzebne ale sktukrura upraw w moim gospodarstwie prawie się nie zmienia. Napewno ta kwestia niedługo się wyjaśni, gdyż dla niektórych może to mieć duże znaczenie i zaważyc o przyznaniu pomocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:07
  •  

#162 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 grudzień 2010 - 13:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jesli ktos przejmuje grunty powiedzmy w grudniu to liczy sie esu na podstawie tego co jest obsiane i tego co bedzie obsiane na wiosne . Nie wiem w czym wy widzicie problem !!!!!!! przeczytajcie sobie najpierw instrukcje wypełniania wniosku i tam jest wiekszosc spraw bardzo przejrzyscie opisana. Jka sie czego nie iwe to tel do wrimr i wytłumacza. Ja juz 3 wnioski sam zrobiłem od podstaw MR, MGR i Róznicowanie i wszytko pozytywnie tylko instrukcja i czasem tel do arimr jak czegos nie rozumiałem albo nie iwedziłem jak interpretowac :)

#163 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 14:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych biały czyli ktoś ma 20ha pod skibą i deklaruje że na wiosnę chce posiać 20ha buraków cukrowych i esu wychodzi mu ponad 14, czyli niezłe szanse na dotację, w rzeczywistości sieje żyto bo to piach i arumentuje że coś mu nie wyszło z burakami, i esu w takiej sytuacji spada do 2,58. Czyli nawet się nie łapie do wniosku, ale sprzęty dostaje i ma 5lat na osiągnięcie takiego ESU, czyli albo dzięki maszynom powiększy areał albo na koniec obsieje burakami żeby nie oddawać pieniędzy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak zauwazyłes robisz plan zasiewów na 5 lat i to jest kontrolowane bo przeciez skłądasz w dopłatach co obsiałes. Jesli obsiejesz inaczej niz w planie to kasa zwrot i nie bedzie dalej kombinował. w instrukcji jest wyraznie napisane ze bedzie kontrolowane struktura zasiewów tylko nie kazdej odmiany z osobna a powiedzmy zboza, zimniaki, buraki, tuz. idac twoimtokiem to tzreba by było co roku siac buraki :) zeby utrzymac esu. Kolejna sprawa z 20ha da sie wyciagnac 4 esu a to wazne zeby nie spasc ponizej tego progu bo wtedy gospodarstwo nie ma zywotnosci ekonomicznej. wiec powiedzmy obsiewasz wszytko burakami a kolejne lata siejesz juz co ci pasuje. ale ten numer ze zgłosisz buyrak a póżnij zasiejesz zboze to raczej moze nie wypalic.

a czy przypadkiem na buraki nie trzeba miec limitu ;) a tu juz wychodzi czarno na białym ile moze buraków uprawiac.

#165 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:22

Witam panowie mam takie pytanie czy jeżeli nie mam płyty gnojowej ani zbiornika na gnojowicę to nie mam żadnej szansy na pomoc z MGR czy mógł bym się jakoś zobowiązać że w wyznaczonym czasie wybuduje taki zbiornik czy to nie przejdzie??

@bialy2005 mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie

#166 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Z burakami dałem tylko taki przykład żeby bardziej zobrazowac można to zrobić z jakimś zbożem o wysokim przeliczniku i potem siać żyto.
Przy mgr trzeba robić plan na 5lat jak w RŚ? Więc jak coś ci nie przezimuje i posiejesz coś innego to oddajesz maszyny?
Na buraki niema limitu ile masz siać ha tylko i ile odstawić ton. Więc można sobie posiać i 100ha a zapłacą ci za 5ha a resztu nie wezmą albo za grosze.

A ci co w maju o dopłaty złożyli 12ha czyli tyle co im było potrzeba na MR, a w sierpniu wzieli w dzierżawę 100ha i obsieli rzepakiem i pszenicą, to esu liczą z chwili skądania dopłat czy z tego co mają aktualnie? załużmy też że nabyli ziemię w kwietniu czyli w chwili składania mgr nie będą mieli gospodarstwa 12miesięcy.

#167 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na to wychodzi ze od 1-1-2011 nie przejdzie wniosek bez zbiornika na gnojówke przy hodowli zwierzat. Do tej pory dało sie korzystac bez zbiorników i płyt.

Głowny wymóg to 4 ESu zeby wogóole skłądac wniosek. A teraz jeslki chodzi i punktacje wniosków ( kolejnosc to bedzie nowosc i pewnie przepisy szczególowe sie tworza ) Plan robisz na 5 lat ale nie taki szczególowy jak w RS tylko podajesz powierzchnie w ha danej uprawy a nie na konkretnych działkach. No kolego jesli podasz pszenice ozima to chyba nie bedziesz tego przesiewał owsem :) A jak siejesz na wiosne to juz raczej drugi raz nie zasiejesz czego innego. tak czy siak po mojemu teraz z 20ha bez hodowli to ciezki temat w woj gdzie jest mało kasy. W lubelskim z 4 esu dostaniemy dofianansowanie ;) Wiec sie nie przejmuje tym tematem bo ja nie mam problemu.

A po pierwsze najwaznijsze wes instrukcje wypełniania wniosku i czytaj ;) Jak czegos nie rozumiesz lub nie wiesz jak interpretowac to dzwon do arimr.

#168 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie a dlaczego w opolskim nie bedzie naboru wnioskow na MGR

#169 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A w mazowieckim jak sądzicie ile trzeba będzie mieć żeby mozna było liczyć na sukces? mi wychodzi około 10 ESU tak mało bo dużo ziemi obrabiam bez umowy albo umowa jest na zbyt krótki okres oczywiście gospodarstwo mleczne kwota 46tyś.

#170 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Łukaszjarm --> ma być nabór ale tylko dla mleczarzy.
janusz sznse masz bo w mazowieckim jest duże rozdrobnienie i sporo kasy nie wykorzystane, twoja kwota mleczna i esu jak na mazowieckie to niezłe wyniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dla mleczarzy mnie nie interesuje myslalem ze chociaz raz skozystam i kupie sobie kilka maszyn a tu zonk :) jak narazie trzeba bedzie poczekac

#172 Share TIP

TIP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 16:54

na to wychodzi ze od 1-1-2011 nie przejdzie wniosek bez zbiornika na gnojówke przy hodowli zwierzat. Do tej pory dało sie korzystac bez zbiorników i płyt.

A jak jest w sytuacji gdy posiadam hodowle ale nie mam szamba w oborze czyli nie produkuje gnojówki ani gnojowicy? Nie mam wtedy szans na wniosek?

#173 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To jak krowy nie leją ani nie walą klocków? nie ma takiej opcji aby tak to argumentować jest krowa jest gnojówka..... prawie jak z tymi chipsami

#174 Share TIP

TIP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:05

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam hodowle trzody, mam płytę na obornik ale w oborze nie mam szamba wiec zbiornika tez.

#175 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak wygląda sprawa zbiornika jak krowy są utrzymywane na głębokiej ściółce? i czy jest będzie zwracana uwaga co do wielkości zbiornika/płyty na 1 sztukę obsady?

#176 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:13

A w mazowieckim jak sądzicie ile trzeba będzie mieć żeby mozna było liczyć na sukces? mi wychodzi około 10 ESU tak mało bo dużo ziemi obrabiam bez umowy albo umowa jest na zbyt krótki okres oczywiście gospodarstwo mleczne kwota 46tyś.

Ja mam 13 esu i trochę ponad 50 tys kwoty i też tak myślę czy to wystarczy

#177 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam szanownych kolegów!!! Czy istnieje możliwość składania wniosku w dwóch oddziałach arimr, jeżeli ktoś posiada gospodarstwo położone na obszarze dwóch województw, Dodam, że w jednym woj. jest tylko niewielka część gospodarstwa. Byłaby to forma ewentualnego zabezpieczania na wypadek gdyby w jednym nie przeszło. Mowa tu o woj. mazowieckim i lubelskim

#178 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, ja jestem MR z łódzkiego. Ojciec czekna na decyzję ws RS. Jakby sie udało to chciałbym składać na MGR na maksymalny kwotę. Swojego areału mam 28, do tego sporo dzierżaw. Hodujemy tuczniki, ok 800-900 w roku. Jak oceniacie moje szanse? Czy w ogóle zdąze cokolwiek załatwić przed naborem?

#179 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:29

To jak krowy nie leją ani nie walą klocków? nie ma takiej opcji aby tak to argumentować jest krowa jest gnojówka..... prawie jak z tymi chipsami

a jak ktos posiada chodowle na glebokiej sciolce czyli nie usuwa obornika plyta tez go obowiazuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tomek1980 - a o dopłaty też składasz w dwóch agencjach - zastanów się trochę.