Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15435 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych łukasz u mnie jak był powiatowy lekaż to wymagał ale odrazu mówie że jest bardzo wymagający nie wiem jaki jest u was a więc:
1. ogólna kontrola obór
-mierzenie stanowisk
- czy jest zbiornik na gnojownicę
- płyta się nie interesował ale jak jest to wiadomo że jeszcze lepiej
- czy wszystkie zwierzęta mają po 2 kolczyki powtarzam 2 1 nie przechodził
- ogólny stan zwierząt ,, czy nie są np. niedorzywione
- dobrze jak są poidła jakieś wywietrzniki
2. Dokumentacja:
- wszystkie paszporty podpisane muszą być ogólny porządek w papierkach
- bardzo ważna żecz jeśli chodzi o dokumentację jeśli kiedy kolwiek kupiłeś jakieś zwierzę z zewnątrz to musisz mieć decyzje od tej osoby co kupiłeś że stado je wolne od białaczki i jeszcze od kilku chrób dokładnie nie pamiętam
- książke leczenia zwierząt ja tak mam że jade raz na jakiś czas do mojego weterynarza a on mi wszystko drukuje
to chyba najwarzniejsze podpunkty raczej nie jest tak źle :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 00:43
  •  

#1762 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ciągnik pług agregat głębosz i raczej tyle.

#1763 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to wedlog mojej wiedzy powiatowy jest ci niepotrzebny ,powiatowy jest wymagany do inwestycji zwiazanych z hodowla zwierzat

Edytowany przez milanreal1, 18 styczeń 2011 - 13:17.
orty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych andrzej261082 ja składałem na mleko ale lekarz powiatowy powiedział że każdy kto ma hodowlę i tak będzie musiał ten papier mieć nie jest tak drudno go zdobyć no chyba że są już bardzo dłuże naruszenia np. wolnostanowiskowa na 60 a w oborze 100 :))

#1765 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:21

Pojadę kupię jakąś dobrą 0,7l. Jeśli to nie pomoże to trzeba bedzie poprawiac .

2x0.7 załatwi sprawę.;p tym sposobem się poprawisz.:)
u mnie w 2008 przybyli we 2 , spacer po oborze , miejsce przygotowywania paszy . a i jeszcze głębsze oględziny pomieszczenia dla knura czy te 10m/kw było:)zależy od weta ale nie ma czym sie stresować w przeciwieństwie do trzody :)
co do MGR , podobno w arimr w wawie w piątek było ciasno ...
wschodni koniec mazowsza.

#1766 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:28

andrzej261082 ja składałem na mleko ale lekarz powiatowy powiedział że każdy kto ma hodowlę i tak będzie musiał ten papier mieć nie jest tak drudno go zdobyć no chyba że są już bardzo dłuże naruszenia np. wolnostanowiskowa na 60 a w oborze 100 :))

sam mam te zaswiadczenie ale osoba ktora pisze wniosek a nawet w instrukcji wypelnienia wniosku pisze ze zaswidczenie jest potrzebne do operacji zwiazanych z produkcja zwierzeca a jesli modernizujesz lub budujesz budynek to jest potrzebne nawet do wniosku o platnosc

#1767 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:29

łukasz u mnie jak był powiatowy lekaż to wymagał ale odrazu mówie że jest bardzo wymagający nie wiem jaki jest u was a więc:1. ogólna kontrola obór-mierzenie stanowisk- czy jest zbiornik na gnojownicę- płyta się nie interesował ale jak jest to wiadomo że jeszcze lepiej- czy wszystkie zwierzęta mają po 2 kolczyki powtarzam 2 1 nie przechodził- ogólny stan zwierząt ,, czy nie są np. niedorzywione- dobrze jak są poidła jakieś wywietrzniki2. Dokumentacja:- wszystkie paszporty podpisane muszą być ogólny porządek w papierkach- bardzo ważna żecz jeśli chodzi o dokumentację jeśli kiedy kolwiek kupiłeś jakieś zwierzę z zewnątrz to musisz mieć decyzje od tej osoby co kupiłeś że stado je wolne od białaczki i jeszcze od kilku chrób dokładnie nie pamiętam- książke leczenia zwierząt ja tak mam że jade raz na jakiś czas do mojego weterynarza a on mi wszystko drukuje to chyba najwarzniejsze podpunkty raczej nie jest tak źle :))

Co mi tata mówił to u nas tak samo wygladało. U nas przyczepili sie brak izolatki ale jakoś przeszlło ;)

Edytowany przez Ursus11, 17 styczeń 2011 - 18:29.

#1768 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych U mnie sprawa wygląda następująco. Na stanie jest 1 krowa, a że daje ona ok 24L dziennie to mamy problem z konsumpcja tak dużej ilości mleka wiec oddajemy do mleczarni. Nie mamy dojarki bo po co na 1 krowe w koszty sie wplatywać. No i po jedne stronie obory stoi ta krowa a po drugiej świnie. Dopiero na wiosne mamy w planie zmodenizować oborę (ale za swoją kase a nie UE) pod producje mleka bo świenie już sie nam znudziły.

Edytowany przez łukasz, 17 styczeń 2011 - 18:33.

#1769 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może wiecie ile złozono wniosków w Warmińsko Mazurskim z góry dzięki.

#1770 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Lubelskie. Miałem dziś złożyć, pojechałem ale była spora kolejka około 20 osób, nie wiem ile osób dzisiaj złożyło. Będę składał jutro lub pojutrze to dam znać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:35

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też jestem ciekaw...
Ktoś się może domyśla kiedy wnioski zostaną rozpatrzone ?

#1772 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1505 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli chodzi o wnioski zlozone na pierwszy nabor to powinny byc rozpatrzone do 28 lutego tak mi powiedziano w doradztwie wiec cos w tym musi byc chyba ze jak zawsze cos sie w miedzyczasie zmieni i bedzie opoznienie

#1773 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ile wniosków przyjęto w pierwszym naborze w mazowieckim?????

#1774 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @timasz pisalem do jednego wczesniej z KUJ-POM ale jego jeszcze dzisiaj na forum pewnie nie bylo, ale moze ty wiesz bo ja juz nie wiem bo jeden tak a drugi inaczej mowi.. jak to jest z pula? jest jedna czy dwie dla mleczarzy i nie mleczarzy??

#1775 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tego nawet w agencji nie wiedzą.
Jak dziś składałem wniosek w warszawie ok godziny 11 to na potwierdzeniu złożenia mam nr 1652 tylko raczej jest to nr wniosku złożonego w warszawie. Nie mają pojęcia ile jest wniosków złożonych w powiatowych bo tam każdy pilnuje swojej roboty i niewiele go obchodzi coś innego.

Za to jak gość stęplował pieczątką dokumenty to na niej pisał też nr i było to 35xx. Więc może tyle jest złożonych? Z tym że nie robił tego z komputera i w tej chwili gdzieś w innym oddziale ktoś tez mógł ten nr napisać. Wie ktoś może co oznacza ten nr na pieczątkach?

#1776 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7020 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie bo w środę nasz miał 17**. Co to w ogole jest? A gdzie na potwierdzeniu jest nr? Bo nie mogę znaleźć...

Edytowany przez danielhaker, 17 styczeń 2011 - 19:07.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1777 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To może być jakaś numeracja dokumentów jakie wpływają do ARiMR ale wszystkich i nie tylko dotyczących Modernizacji. Ja obstawiam, że na mleczarski może być około 2000 wniosków złożonych - ale to są moje przypuszczenia tylko.

#1778 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1505 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:13

@timasz pisalem do jednego wczesniej z KUJ-POM ale jego jeszcze dzisiaj na forum pewnie nie bylo, ale moze ty wiesz bo ja juz nie wiem bo jeden tak a drugi inaczej mowi.. jak to jest z pula? jest jedna czy dwie dla mleczarzy i nie mleczarzy??

Ja gdy bylem na spotkaniu odnośnie PROW chyba w grudniu to pani mówiła iż jest pula dla mleczarzy i jest jeszcze jakaś kasa dla osób nie zajmujących się produkcja mleka przynajmniej tak to pamiętam pytałem się w doradztwie to oni tam nic nie wiedzieli. Ale ze spotkania pamiętam iż była mowa o malej puli dla innych gospodarstw.

Co do numeracji przyjmowanych wniosków to tego nikt nie pojmie z powiatów nie wszystko dotarło a i poczta ludzie przesyłają. Myślę ze dopiero pod koniec tygodnia będzie coś wiadomo o ilości wniosków które zostały złożone a na pewno jeszcze kilka procent będzie zabiegało o przywrócenie terminu itp wiec prawdziwej liczby wniosków nikt pewnie nie późno.

Orty i literówki

#1779 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie co ze swietokrzyskim no nikt dzisiaj nie byl??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Robił ktoś sam wniosek w formie pdf i mógłby mi wysłać na pocztę a bym miał wzór ja wypełniać a także załączniki. e-mail mat_bar23@wp.pl Pilnie potrzebuje !!