Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W banku jest kredyt "młody rolnik" (może na 2% nie wiem).Ale to nie jest kredyt z którego możesz finansować MR i MGR z arimr (bo to jest kredyt preferencyjny z dopłatą agencji,a działania MR i MGR nie mogą być finansowane z dwóch źródeł publicznych).Jak chcesz wziąć kredyt na MR lub MGR to musi to być kredyt pomostowy(coś koło 7-9% jak pisał vicia).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:08
  •  

#1642 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych niestety nie. ale mam miejsce na hodowanie np. bydła mlecznego lub opasowego.

a moge jakoś podwyższyć esu np. po przez dzierżawe gruntów ornych.

Edytowany przez ENDURAK91, 15 styczeń 2011 - 19:46.

#1643 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:45

c-355

jaka masz wpisana moc taka musisz kupic .. moze sie wachac 9% w ta lub w ta

Ale ciągniki maja podawana moc max. min. i jeszcze teraz bost
wiem że musze się zmieścic w tej granicy ale z którą mocą min. czy max??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1644 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W banku jest kredyt "młody rolnik" (może na 2% nie wiem).Ale to nie jest kredyt z którego możesz finansować MR i MGR z arimr (bo to jest kredyt preferencyjny z dopłatą agencji,a działania MR i MGR nie mogą być finansowane z dwóch źródeł publicznych).Jak chcesz wziąć kredyt na MR lub MGR to musi to być kredyt pomostowy(coś koło 7-9% jak pisał vicia).

#1645 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No to trochę sporo by wyszło 8%...
I nic faktu nie zmieni ze na MGR biorę te same maszyny co na MR?..;/

Edytowany przez milanreal1, 15 styczeń 2011 - 22:34.
cytowanie poprzedniego posta

#1646 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych i teraz wyszło poplątanie z pomieszaniem przez te skróty MR, chodzi ci o program UŁATWIENIE STARTU MŁODYM ROLNIKOM ?

#1647 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:25

niestety nie. ale mam miejsce na hodowanie np. bydła mlecznego lub opasowego.

a moge jakoś podwyższyć esu np. po przez dzierżawe gruntów ornych.

Dzierżawa nie jest wliczana do wielkości gospodarstwa.Napisz co siejesz i na ilu ha,to może coś da się wykręcić.Najłatwiej jest na zwierzętach,ale skoro nie posiadasz,to trudno.

#1648 Share sylek72

sylek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś ile wniosków na dziś w Toruniu

#1649 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:37

i teraz wyszło poplątanie z pomieszaniem przez te skróty MR, chodzi ci o program UŁATWIENIE STARTU MŁODYM ROLNIKOM ?

no w sensie ze kredyt na Mlodego Rolnika-ten prewencyjny
A co do maszyn to ze chce wziasc te same na Modernizacje co podalem w Mlodym (za te 75tys) takze te 75 jako wklad wlasny do MGR

#1650 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:44

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych po prostu jest tak, jeśli bierzeż maszyny na MGR, to nie możesz tego łączyć z kredytem z dotacją od ARiMR (kredyt MR), ale Ułatwienie Startu MR można użyć jako wkład własny, jeśli masz taki cel we wniosku na Młodego

a co domocy ciagnika, to mozna wpisać w R-F: "zakup nowego ciągnika o mocy nominalnej x-y KM"

pzdr
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przy modernizacji gospodarstw rolnych nie można korzystać z kredytów preferencyjnych, to samo tyczy się chyba programu Ułatwienie startu młodym rolnikom

Edytowany przez qazi, 15 styczeń 2011 - 20:51.

#1652 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no dobra dzieki koledzy takze wychodzi na to ze ten kolo w banku mial racje, ogolnie to powiedzial ze da rade tylko ze jak sie agencja skapnie to bedzie ciezko.. (odsetki zapewne itd) jak ktos sie orientuje jakie sa szanse ze to by przeszlo to moze napisac..

#1653 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Banki sprawdzają co kupujesz na taki kredyt, tak samo ARiMR moze to sprawdzić, zrobią kontrole w tym wypadku jest wieksze prawdopodobieństwo... bo u nas sie pytali o taki kredyt w naborze 2009, braliśmy prędzej maszyne na taki kredyt i trzeba było zakres rzeczowy z tego kredytu dostarczyć do ARiMR... czy przypadkiem nie kupiliśmy ciagnika za tą kase...
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#1654 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:30

Dzierżawa nie jest wliczana do wielkości gospodarstwa.Napisz co siejesz i na ilu ha,to może coś da się wykręcić.Najłatwiej jest na zwierzętach,ale skoro nie posiadasz,to trudno.

mam 15ha i sieje psznice i rzepak a w biznesplanie na MR mam jeszcze bób 1,5ha?
chciałem składać wniosk razem z ojcem ale esu się nie sumuje!?

#1655 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Po pierwsze... jak ktoś chce kombinować przy ESU? przecież ESU oblicza się na danych historycznych do których ARIMR ma dostęp (np. powierzchnia według wniosku o płatność, zwierzęta według rejestracji zwierząt)... więc tego nie da rady naciągnąć... bo w przeciwnym wypadku masz automatycznie błędy...

Po drugie...

NIEPRAWDA !!!!! czytać instrukcje, a potem zabierać się za wniosek....

Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa uwzględnia się użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy, przy czym w przypadku użytków rolnych będących przedmiotem posiadania zależnego uwzględnia się tylko te użytki rolne:
- których posiadanie wynika z umów zawartych na piśmie na okres nie krótszy niż do dnia zawarcia umowy przyznania pomocy, lub
- do których przyznano płatność w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 lub Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności, co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

#1656 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego sprostowując to chodzi mi jak moge podwyższyć ESU a nie jakieś kombinowanie

#1657 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:08

Po pierwsze... jak ktoś chce kombinować przy ESU? przecież ESU oblicza się na danych historycznych do których ARIMR ma dostęp (np. powierzchnia według wniosku o płatność, zwierzęta według rejestracji zwierząt)... więc tego nie da rady naciągnąć... bo w przeciwnym wypadku masz automatycznie błędy...

Po drugie...

NIEPRAWDA !!!!! czytać instrukcje, a potem zabierać się za wniosek....

Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa uwzględnia się użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy, przy czym w przypadku użytków rolnych będących przedmiotem posiadania zależnego uwzględnia się tylko te użytki rolne:
- których posiadanie wynika z umów zawartych na piśmie na okres nie krótszy niż do dnia zawarcia umowy przyznania pomocy, lub
- do których przyznano płatność w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 lub Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 – 2006, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności, co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Ot odezwał się wiejski mądrala.Jak taki jesteś mądry,to dlaczego nie poradziłeś chłopakowi co ma zrobić,tylko czekałeś,aż ktoś się odezwie i wtedy mogłeś błysnąć intelektem!!!A poza tym,to niewiele wiesz,naczytałeś się instrukcji i się mądrzysz.

Edytowany przez foka71, 15 styczeń 2011 - 22:11.

#1658 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych 1. Nie poradziłem koledze bo tutaj rzadko zaglądam

2. jeśli koniecznie chcesz podwyższyć ESU to cofnij się w czasie (tak do końca 2009r) kup lochę zarejestruj ją w ARiMR (oczywiście staraj się aby odchowywała ci jak najwięcej w miocie) rejestruj wszystkie odchowane i sprzedane świnki.... w ten oto piękny sposób masz prawo te świnki wpisać do kalkulatora ESU i podnieść sobie wynik.....

TYLKO !!!! przy cenie 3zł za kilogram (tak jak dziś) to tylko podniesiesz sobie ESU i nic więcej.....

3. Za to Ty wiesz wiele więcej wprowadzając kogoś w błąd pisząc "Dzierżawa nie jest wliczana do wielkości gospodarstwa"

Edytowany przez dj.vadium, 15 styczeń 2011 - 22:25.

#1659 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:27

mam 15ha i sieje psznice i rzepak a w biznesplanie na MR mam jeszcze bób 1,5ha?
chciałem składać wniosk razem z ojcem ale esu się nie sumuje!?

Ile masz tego rzepaku i pszenicy,bo jakbyś miał mniej więcej tak po połowie,to mnie wychodzi wielkość Twojego gospodarstwa w granicach 5,34 ESU.
Do DJValium.Ta porada z maciorą to chyba tak dla rozlużnienia atmosfery,bo nie słyszałem,żeby ktoś w ARiMR chciał zarejestrować jakieś zwierzę ponad rok do tyłu.Z dzierżawą,przyznaję mój błąd.

Edytowany przez foka71, 15 styczeń 2011 - 22:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 23:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych powiem ci że też mi tak wychodzi bo mam zasiane ok. 6ha pszenicy i ok. 9ha rzepaku ale ta kobieca co mi robi wniosek na MGR to zadzwoniła do mnie i powiedziałą że nie wychodzi i ESU :blink: to sie zdziwiłem i teraz rozmyslam co to można zrobić aby powiekszyć ESU. :( :(

no chyba że sie coś pomyliła :unsure: jutro musze do niej pojechać i pogadać!