Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#141 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To sporo MR odpadnie. Nawet jak ktoś ma już decyzje to będzie ciężko wyrobic się z przepsaniem/kupieniem ziemi i umocnieniem sie aktów notarialnych.

Jak liczą ESU gdy będą siąć zboża jare i teraz pole mają w skibie.
Albo składali o dopłaty kilka ha, większość przejeli po żniwach i mają teraz obsiane. (mówię tu o MR z poprzednego naboru którzy w chwili składania wniosku o dopłaty mieli poniżej 4ESU i po żniwach uzupełnili ha.

Mi się wydaje że mimo hucznych zapowiedzi Sawickiego że czekają na MR to tak naprawdę MR wniosków bardzo mało.
Może nie będzie tak dużo konkurencji jak się wcześniej wydawało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 22:34
  •  

#142 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie odnośnie dzierżawionych gruntów które zaliczam do gospodarstwa i pobieram do nich dopłaty obszarowe. Jaki jest okres czasu w którym muszę je użytkować i od kiedy się on liczy : od momentu podpisania umowy z Agencją, czy może od momentu zawarcia umowy dzierżawy ? Co w przypadku kiedy właściciel gruntów zechce wcześniej zakończyć współpracę lub zmieni plany i zechce sprzedać dzierżawione przeze mnie grunty ? Umowa dzierżawy wystarczy podpisana na papierze przez strony, czy może konieczne jest notarialne potwierdzenie ?

#143 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Marekgizio, dlaczego akt notarialny mialby byc problemem? Akt notarialny daje notariusz tuz po przepisie...
DO mgr potrzeb akt notrialny czy wypis z ksiag wieczystych?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share daniel2688

daniel2688

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moze mi ktos powiedziec czy jak biore pieniadze na modernizacje to musze kupic ciagnik i np. kombajn do porzeczek czy moge kupic sam kombajn do porzeczek?
Pozdrawiam!

#145 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możesz kupić sam ciągnik, albo sam kombajn, albo obie maszyny razem- wybór należy do Ciebie

#146 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych xsc bo to dłużej trwa. Nie pamiętam dokładnie jak to idzie po kolei i ile trwa, ale na początku trzeba wziąć odpis z ksiąg wieczystych i wypis z rejestru gruntów, i na to się czeka tydzień-dwa, potem notariusz sprawdza dokumenty z tydzień czy z gruntami niema problemów i można przepisywać ale czeka sie jeszcze dwa-trzy tygodnie aż akt się uprawomocni. To z tego co pamiętam trwa najdłużej, przyjdzie pismo z sądu że akt się uprawomocnił i trzeba jeszcze raz brać odpis z ksiąg wieczystych do MGR to znowu z tydzień zanim wydadzą.

Więc zależnie czy trafisz na jakieś święta co akurat w tym okresie jest oczywiste i czy będą mieli sporo roboty w urzędach bo teraz takich osób będzie dużo, od załatwiania dokumentów dla notariusza do zbierania dokumentów do MGR potrwa 5-6tygodni. Czyli jak ktoś by od poniedziałku startował z dokumentami to może się nie wyrobić przed końcem naboru. Nie mówiąc nic o tych co jeszcze nie dostali decyzji.

#147 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no fakt, tak to jest, potem trafi sie blad w papierach, bo to jest standard w urzedach i znow 2 tyg czekania na poprawke.

Jeszcze jakby ktos mogl mi powiedziec: potrzeba akt notarialny czy wypis z ksiag wieczystych? Wiem, ze ma to byc dokumenty potwierdzajace tytul prawny do gospodarstwa, jak to rozumiec? Sam akt notarialny powierdza to.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#148 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napewno odpis z ksiąg wieczystych ma każdą własna działkę, akt notarialny raczej nie ale mieć nie zaszkodzi.

#149 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych akty i ksiegi są potrzebne, jeżeli ksiegi są w systemie, to dostaniesz od ręki, jeżeli nie, to czekanie 7 tyg w moim przypadku ;)

#150 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja jedną księgę mam w systemie i dają zanim wrócę z kasy, a w innej miejscowości muszę na druga księgę czekać z tydzień-dwa, ale 7tygodni to lekka przesada. Nieźle się u ciebie opierdalają.
Współczuję coś u ciebie załatwiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Koledzy spokojnie odpis z ksiag mozecie dołaczyc do poprawek. Wiec na luzaka złozyc wniosek a odpis załtwicie w miedzyczasie zanim poprawki przyjda :) ja tak robiłem juz kolejny raz rzucam akt notarialny ( nie musi sie nic uprawomocniac) , dostajesz zaraz po sporzdzeniu odpis i to dołaczasz do wniosku. Podczas poprawek zostaniesz poproszony o odpisy jak wiesz masz 21 dni od otrzymania pisma na dostrczenie papierów a w szczególnych przypadkach mozna pisac pismo o przedłuzenie tego terminu.

#152 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 07:30

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Odnośnie MR to nie wiem jak Agencja będzie zapatrywała się na brak wniosków o dopłaty obszarowe, co z tego że będą formalnie właścicielami gruntów od niedawna, jeśli jeszcze nie gospodarowali i nie wnioskowali o dopłaty obszarowe. Jak wtedy z wyliczeniem wartości ekonomicznej ... hipotetycznie na podstawie planów zasiewów/ nasadzeń w 2011 ??? Jak sama nazwa wskazuje Modernizacja jest dla rolników już gospodarujących a Młody Rolnik dla tych co zamierzają zacząć. Obym nie był złym prorokiem ale może być problem z połączeniem MGR i MR rok po roku .

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2010 - 10:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam panowie mam takie pytanie czy jeżeli nie mam płyty gnojowej ani zbiornika na gnojowicę to nie mam żadnej szansy na pomoc z MGR czy mógł bym się jakoś zobowiązać że w wyznaczonym czasie wybuduje taki zbiornik czy to nie przejdzie??

#154 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:31

Odnośnie MR to nie wiem jak Agencja będzie zapatrywała się na brak wniosków o dopłaty obszarowe, co z tego że będą formalnie właścicielami gruntów od niedawna, jeśli jeszcze nie gospodarowali i nie wnioskowali o dopłaty obszarowe. Jak wtedy z wyliczeniem wartości ekonomicznej ... hipotetycznie na podstawie planów zasiewów/ nasadzeń w 2011 ??? Jak sama nazwa wskazuje Modernizacja jest dla rolników już gospodarujących a Młody Rolnik dla tych co zamierzają zacząć. Obym nie był złym prorokiem ale może być problem z połączeniem MGR i MR rok po roku .

Więc raczej nie ma szans aby MR teraz zdążył załatwić wszystkie formalności i złożył wniosek o MGR??

#155 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:34

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wystarczy że w ręku masz akt notarialny i możesz składać na mgr

#156 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No właśnie tak jak pisze Czazal , czy musi być płyta gnojowa i zbiornik na gnojowicę do MGR? A jeśli tak to czy można to załatwić w terminie?
Wiem tyle, że sąsiad na mgr musiał wybudować płytę ale nie miał wcale, jak to się ma do teraźniejszości to nie wiem :)
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#157 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:01

Odnośnie MR to nie wiem jak Agencja będzie zapatrywała się na brak wniosków o dopłaty obszarowe, co z tego że będą formalnie właścicielami gruntów od niedawna, jeśli jeszcze nie gospodarowali i nie wnioskowali o dopłaty obszarowe. Jak wtedy z wyliczeniem wartości ekonomicznej ... hipotetycznie na podstawie planów zasiewów/ nasadzeń w 2011 ??? Jak sama nazwa wskazuje Modernizacja jest dla rolników już gospodarujących a Młody Rolnik dla tych co zamierzają zacząć. Obym nie był złym prorokiem ale może być problem z połączeniem MGR i MR rok po roku .

Ooot i teoria. A czy Młodzi Rolnicy którzy już przejeli ,bądz przejmą przed skladaniem wniosków gospodarstwa nie są, bądz nie będą rolnikami gospodarującymi???

#158 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:07

Wystarczy że w ręku masz akt notarialny i możesz składać na mgr

A czy można się później zrzec przyznanego dofinansowania?? Bo nie wiem czy ojciec dostanie rentę strukturalną.

#159 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:21

Ja jedną księgę mam w systemie i dają zanim wrócę z kasy, a w innej miejscowości muszę na druga księgę czekać z tydzień-dwa, ale 7tygodni to lekka przesada. Nieźle się u ciebie opierdalają.
Współczuję coś u ciebie załatwiać.

mało tego, opłaty za wydanie odpisów są pobierane w innym miejscu, trzeba pół miasta przejechać by te opłaty zrobić, tj chore!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:34

Ooot i teoria. A czy Młodzi Rolnicy którzy już przejeli ,bądz przejmą przed skladaniem wniosków gospodarstwa nie są, bądz nie będą rolnikami gospodarującymi???

W takim razie odpowiedz mi na jakiej podstawie Agencja ma im wyliczyć wartość ekonomiczną która jest podstawowym kryterium formowania listy rankingowej ? No chyba że Agencja uzna ESU na podstawie wartości dziedzicznej ? Oczywiście problem ten dotyczy tylko tych młodych rolników którzy jeszcze nie pobierali płatności obszarowych czyli w praktyce z ostatniego naboru. Być może agencja traktuje młodych rolników na jakiś specjalnych zasadach innych niż pozostałych ale o tym nie słyszałem.