Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:35

dzieki brykal:) w sumie maszyny przydaly by sie po zniwach ale watpie zeby im wszystko przeszlo do wtedy <_<

no ja sie w regionalnym potalem wlasnie o to.. bo wszystkiego w jednym etapie to raczej nie wydołam z kasa... maszyny+ciagnik+budowa=duzoo

no i z tego co mowil koles to moge niby nawet z nowych na uzuwane przejsc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 13:21
  •  

#1542 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nom dokłądnie tez tak planuje złozc wniosek na nowe oferty itd a pózniej mozna aneksowac na uzywki. Mysle czy lepiej budowe puscic na pierwszy etap czy na drugi :)?

#1543 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:19

Coś mi się zdaje, że z tymi powiatami to jakaś zciema. Dzisiaj byłem w oddziale powiatowym i odesłali mnie do Lublina bo oni nie przyjmują wniosków i nic nie wiedzą na temat MGR.
Nie wiem jak jest w innych rejonach polski ale powiat włodawski to jakaś porażka, przyjmują tylko dokumenty rejestracji zwierząt, bo to potrafią.

W Łomży jest jedna Pani która przyjmuje wnioski,ale nigdzie nie ma żadnej informacji,nawet na drzwiach pokoju,w którym siedzi.Nie wiem jak z resztą powiatów,ale z Łomży,to wnioski wożą co dwa dni do B-stoku,więc jeśli do tej pory przyjęto tutaj ok.450 wniosków,to myślę,że większość jest już wliczona w to,co przyjął Białystok.

ja swój wniosek zawiozłem do białegostoku 10.01.2011 godzina przyjęcia 14,20 ale ciężko będzie coś wyrwać bo jest bardzo duże zainteresowanie

Który Twój wniosek miał numer i czy duża kolejka w Białym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:21

nom dokłądnie tez tak planuje złozc wniosek na nowe oferty itd a pózniej mozna aneksowac na uzywki. Mysle czy lepiej budowe puscic na pierwszy etap czy na drugi :)?

ja kolego biore na pierwszy rzut budowe, reszta moze poczekac.. co za firme bierzesz do budowy jesli mozna wiedziec

#1545 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Składał ktoś ostatni w warmińsko mazurskim ?
Ciekawe ile przyjeli ?

#1546 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:31

Coś mi się zdaje, że z tymi powiatami to jakaś zciema. Dzisiaj byłem w oddziale powiatowym i odesłali mnie do Lublina bo oni nie przyjmują wniosków i nic nie wiedzą na temat MGR.
Nie wiem jak jest w innych rejonach polski ale powiat włodawski to jakaś porażka, przyjmują tylko dokumenty rejestracji zwierząt, bo to potrafią.

@LeonOr jakoś mnie to nie dziwi. Nasz powiat puławski też śpi snem zimowym :D

#1547 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:54

kozulek2 składałeś już wniosek?

tak

#1548 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nawet kosztorysu jeszcze nie mam :) ten wniosek to składma tak na luzie moze bede korzystał moze nie :)

#1549 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam,nie zdążę przejąc gospodarstwa, a chce składać na MGR, czy jak mój starszy złożył by wniosek i przekazał mi gospodarstwo z zobowiązaniami mgr to czy dostał bym dotacje, i czy było by to 60% zwrotu czy tylko 50% tak jak starszemu przysługuje , i czy mógł bym w tym przypadku wliczyć premię MR jako udział własny.Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi.

#1550 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam.
Na stronie ARIMR jest podana pula dostępnych środków do wykorzystania na województwo w ramach modernizacji gospodarstw rolnych. Mam pytanie, gdyż wynika z tego że jak na razie nie zostało złożone nawet na 1/4 dostępnej puli, wiadomo czy kasa w województwa które nie wykorzystały będzie przerzucą do województw które przekroczą ??
Z góry wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tego raczej nie zrobią bo np. daliby coś wielkopolsce. Po za tym skąd wiesz że 1/4 jak nikt nie pisze który mniej więcej miał numer.

Edytowany przez danielhaker, 13 styczeń 2011 - 21:48.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1552 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a niby dlaczego ma być przerzucona na inne województwa, przecież jak jej teraz nie wykorzystają to można zrobić jeszcze przynajmniej jeden nabór na MGR w tych województwach

#1553 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:50

Witam,nie zdążę przejąc gospodarstwa, a chce składać na MGR, czy jak mój starszy złożył by wniosek i przekazał mi gospodarstwo z zobowiązaniami mgr to czy dostał bym dotacje, i czy było by to 60% zwrotu czy tylko 50% tak jak starszemu przysługuje , i czy mógł bym w tym przypadku wliczyć premię MR jako udział własny.Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi.

Było by to 50% tyle ile przysługuje w chwili składania wniosku. A MR może użyć jako wklad własny pod warunkiem, że zostanie zachowny cel z wniosku MR. Np. w MR miałes podane zakup ciągnika 80KM kupujesz go za pomocą MGR i wszystko gra. Wiem bo sam tak mam zamiar zrobic, o ile załapie się na MGR (woj.podlaskie, chodzi mi o łączenia MR i MGR)

Edytowany przez KARGO, 13 styczeń 2011 - 22:10.

#1554 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Rozmawiałem na ten temat z człowiekiem który robi mi wniosek i również powiedział że jego zdaniem nie przerzucą niewykorzystanych środków na inne województwa , tylko zrobią jeszcze jeden nabór na MGR lub przeniosą te środki na inne programy w ramach tego samego województwa.

#1555 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:37

Było by to 50% tyle ile przysługuje w chwili składania wniosku. A MR może użyć jako wklad własny pod warunkiem, że zostanie zachowny cel z wniosku MR. Np. w MR miałes podane zakup ciągnika 80KM kupujesz go za pomocą MGR i wszystko gra. Wiem bo sam tak mam zamiar zrobic, o ile załapie się na MGR (woj.podlaskie, chodzi mi o łączenia MR i MGR)

Ja również mam taki plan, ciekawe co z tego wyjdzie, jeśli by się udało, to by była full opcja RS+MR+MGR hehe KARGO blisko jesteś 150tys ? :P

#1556 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 23:13

kolego @kargo jestes pewny w 100% ze to przejdzie?
ja rowniez w podobnej sytuacji bo moge sie ze wszystkim nie wyrobic, bo narazie wszystko w szczerym polu, ale od poniedzialku ruszam ostro, moze zdarze..

#1557 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 styczeń 2011 - 23:36

Ja również mam taki plan, ciekawe co z tego wyjdzie, jeśli by się udało, to by była full opcja RS+MR+MGR hehe KARGO blisko jesteś 150tys ? :P

Mam 136tys limit także nic nie wiadomo jak to bedzie. Ale próbować trzeba.

Brylak:
sprecyzuj pytanie bo nie jestem pewien o co chidzi???
Jeśli chodzi o łączenie MGR z MR to jestem pewien, wiem to z Biura Obsługi Wnisoków czyli pewna informacja.

Edytowany przez KARGO, 13 styczeń 2011 - 23:36.

#1558 Share ziomus007

ziomus007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 01:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych możliwe jest to że na 9,7 ha dostane zwrot z traktora o mocy 60 KM (case jx60)??? nie będąc młodym rolnikiem i po za polem hodując 10 tuczników 2 byki i 1 krowę, traktor który posiadam jest 14 letni więc chyba nie będą go brali pod uwagę ( lubelskie )

#1559 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 08:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie wiem czy dostaniesz, bo pod uwagę nie biorą ciagników powyżej 20lat... a jakiej mocy ten traktor co masz??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 11:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ile u was biorą za przygotowanie wniosku?bo u mnie 2-2,5tyś wszędzie takie ceny?