Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:57

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ponawiam pytanie. jest ustalony procent jaki jest zwracany z inwestycji czy roznie moga przyznac?? a te kwoty jakie sa napisane przy woj to w pln czy euro?? do kiedy mozna skladac wnioski??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:57
  •  

#1482 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych aaaa czy słyszał ktoś o takiej opcji dla mleczarzy ,że wnioski mogą złożyć tylko gospodarze którzy mają dochód tylko i wyłącznie ze sprzedaży mleka a chów opasów sprzedaż np rzepaku czy buraki cukrowe dyskwalifikują możliwość skożystania z pomocy dla gosp mlecznych nawet kiedy mleko jest ich głównym kierunkiem
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#1483 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:08

ponawiam pytanie. jest ustalony procent jaki jest zwracany z inwestycji czy roznie moga przyznac?? a te kwoty jakie sa napisane przy woj to w pln czy euro?? do kiedy mozna skladac wnioski??

Człowieku,wejdż na stronę Agencji,tam jest wszystko napisane.Żal d... ściska,jak się czyta takie pytania.W wyszukiwarkę,to pewnie tylko"Nasza Klasa" umiemy wpisywać???

aaaa czy słyszał ktoś o takiej opcji dla mleczarzy ,że wnioski mogą złożyć tylko gospodarze którzy mają dochód tylko i wyłącznie ze sprzedaży mleka a chów opasów sprzedaż np rzepaku czy buraki cukrowe dyskwalifikują możliwość skożystania z pomocy dla gosp mlecznych nawet kiedy mleko jest ich głównym kierunkiem

Jeśli mleko jest głównym kierunkiem,to można składać.Mogą tylko zrobić warunek,żeby w przeciągu iluś tam lat(bodajże pięciu) produkcja mleka była jedynym kierunkiem dgospodarstwa,a nie tu krówka,tam świnka,tu kurka :D :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @foka71 jak nie znasz to nie oceniaj. nie znasz odp na pytanie to po co wogole piszesz??

#1485 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:10

aaaa czy słyszał ktoś o takiej opcji dla mleczarzy ,że wnioski mogą złożyć tylko gospodarze którzy mają dochód tylko i wyłącznie ze sprzedaży mleka a chów opasów sprzedaż np rzepaku czy buraki cukrowe dyskwalifikują możliwość skożystania z pomocy dla gosp mlecznych nawet kiedy mleko jest ich głównym kierunkiem

Jezeli mleko przynosi najwiecej kasy to bedzie dobrze i z krow jest najwiecej esu, to wiadomo ze glowna produkcja jest mleko, a jesli jest inaczej i pozostala wymieniona produkcja przynosi wiecej dochodu niz mleko to radze skladac w drugim terminie.

Edytowany przez tomasz21, 12 styczeń 2011 - 21:13.

#1486 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:14

@foka71 jak nie znasz to nie oceniaj. nie znasz odp na pytanie to po co wogole piszesz??

Bo odpowiedz na Twoje pytanie jest tak oczywista, ze szkoda na nie odpowiadać, ale niech będzie.

poziom zwrotu 40% do 70% kosztów kwalifikowanych uzależniony od wieku wnioskodawcy,tego użytkuje grunty np. na terenach ONW i maszyny wnioskowane wspólnie. Poziom zwrotu z góry ustalony. Dla gospodarstw mlecznych termin składania wniosków do 17 stycznia, później 2 tygodnie dla pozostałych wniosków. Proponuje przeczytać kilka początkowych stron tego tematu.

Edytowany przez Pawel20, 12 styczeń 2011 - 21:21.

#1487 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy we wniosku nalezy podac moc znamionową ciągnika?

#1488 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:21

@foka71 jak nie znasz to nie oceniaj. nie znasz odp na pytanie to po co wogole piszesz??

A po to,że jak ktoś chce znależć odp na jakies konkretne i normalne pytanie,to musi się przebijać przez sterty takich "kwiatków".Od miesiąca już trąbią,że wnioski dla mleczarzy do 17 stycznia,a dla innych do 28 stycznia.Zwrot wynosi 40,50,60 lub 70% i to masz od razu okreslone we wniosku i jeśli wniosek jest prawidłowo wypełniony,to agencja może tylko potwierdzić.Po tym co piszesz,to pewnie 50% lub 60% dla Ciebie,jeśli bierzesz ONW.Sorki,poniosło mnie trochę w tamtym poście.

#1489 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych juz sprawdzilem sam. aledzieki za odp

#1490 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @laver trzeba

Edytowany przez Brykal, 12 styczeń 2011 - 21:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share bask

bask

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:35

Rowniez chciałbym sie dowiedziec czy ktos skladal juz w śląskim. Na BINy trzeba tez miec osobna oferte ???

Składałem dzisiaj.Przyjęto 4 (słownie:cztery)wnioski B)

#1492 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zero grzeczności wszyscy niecierpliwi i opryskliwi poza wyjątkami w pytaniu zawarłem treść która może zainteresować nie jedną osobe która pozyskuje mleko ale oprócz tego stosuje cykl zamknięty czyli cieląt nie sprzedaje a odchowane sprzedaje jako opasy jest to juz produkcja bydła miąsnego a nie tylko mlecznego co może wadzić w ukierunkowaniu dofinansowania ja właśnie tak gospodaruje i wniosek miał być składany do 17 ale biuro które robi mi wniosek dało mi do zrozumienia że dofinansowanie może nie być przyznane a wniosek odrzucony
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#1493 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Upominam kolegów o dobre zachowanie, bez wyzwisk, na temat. Bo już usunąłem parę zbędnych postów, 1 user dostał %. Każdy następny post nie na temat będzie skutkował %.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1494 Share marcinus03

marcinus03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych już sobie sprawdziłem ale dzięki za odp

#1495 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:53

zero grzeczności wszyscy niecierpliwi i opryskliwi poza wyjątkami w pytaniu zawarłem treść która może zainteresować nie jedną osobe która pozyskuje mleko ale oprócz tego stosuje cykl zamknięty czyli cieląt nie sprzedaje a odchowane sprzedaje jako opasy jest to juz produkcja bydła miąsnego a nie tylko mlecznego co może wadzić w ukierunkowaniu dofinansowania ja właśnie tak gospodaruje i wniosek miał być składany do 17 ale biuro które robi mi wniosek dało mi do zrozumienia że dofinansowanie może nie być przyznane a wniosek odrzucony

kolego jeżeli krowy mleczne mają u Ciebie w gospodarstwie przeważającą część ESU to parę byków nie zawadzi. W końcu żeby był cielak i nowa laktacja potrzebny jest byk i wypowiedziana formułka przy skoku ,, fik myk będzie jałocha albo byk" bo to grzebanie ręką nie zawsze jest dobre

#1496 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam jeszcze jedno pytanie czy jako młody rolnik mogę się ubiegać o modernizacje bez przepisanej ziemi,bo jestem w trakcie i nie wiem czy się wyrobie z krusem do końca miesiąca.

Edytowany przez jankes91, 12 styczeń 2011 - 22:02.

#1497 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. Czy mogę złożyć wniosek bez odpisu z ksiąg wieczystych a np te odpisy donieść w innym terminie??

#1498 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na stronie agencji jest podane ile wniosków przyjęły oddziały regionalne (2600), także nie uwzględniono powiatowych i wysłanych poczta.w arimr w powiecie łosickim (woj.mazowieckie ) złożono dzis 5 wniosków. ale marnie widze moj wniosek na nie mleczarzy...
wschodni koniec mazowsza.

#1499 Share leonardo

leonardo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:36

kolego jeżeli krowy mleczne mają u Ciebie w gospodarstwie przeważającą część ESU to parę byków nie zawadzi. W końcu żeby był cielak i nowa laktacja potrzebny jest byk i wypowiedziana formułka przy skoku ,, fik myk będzie jałocha albo byk" bo to grzebanie ręką nie zawsze jest dobre

U mnie każda krowa ma swojego byka -to taki dobrostan
Najlepsza muzyka to klang silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja mam takie pytanie Kiedy odbedą się nowe nabory na PROW ale bez limitów mlecznych??